Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas
  • Добре дошли!

    Регистрацията във форума на Шкода клуб България е бърза и лесна. Тя ви даде редица предимства, включително да пишете в нашия форум, да споделите за проблем, като и да следите активността в темите. Станете част от нашето приятелско Шкода общество.

     

Форум

  1. Информационна секция

    1. Правилата на форума

      Правила за писане във форума и неговото използване.

      3
      Мнения
    2. Как се работи с форума

      Как се качват снимки, видео и друга полезна информация.

      5
      Мнения
    3. Календари, стикери и др.

      Рекламни материали на Шкода клуб България

      903
      Мнения
    4. Забавни конкурси и игри

      Форумни конкурси, надпревари и игри.

      90
      Мнения
    5. За феновете на Шкода клуб България

      Търговски отстъпки, бонуси, информация, мнения и др.

      138
      Мнения
    6. 389
      Мнения
  2. Пресечна точка

    1. 18.1k
      Мнения
    2. 7.8k
      Мнения
  3. Общи приказки

    1. Всеки за всичко

      Бъбрилнята на форума.

      110.4k
      Мнения
    2. Дискусия за консумативи

      Масла, антифризи, добавки, гуми, джанти и други.

      11.8k
      Мнения
    3. Представете своя автомобил

      Място за хвалби, представяне и т.н.

      11.8k
      Мнения
    4. Други марки автомобили

      Интересно от света на автомобилостроенето.

      200
      Мнения
    5. Спортна зона

      Футбол, автомобилни и други спортове.

      3.1k
      Мнения
    6. Интересни връзки

      Връзки към интересни сайтове и материали в Интернет.

      15.5k
      Мнения
    7. Маршрути

      Красиви местности в страната и чужбина.

      1.3k
      Мнения
  4. Майсторе, майсторе...

    1. Бял списък

      От кои майстори и сервизи сте доволни и защо.

      3k
      Мнения
    2. Черен списък

      От кои майстори и сервизи не сте доволни и защо.

      1.3k
      Мнения
    3. Газови уредби

      Всичко за газовите уредби.

      2.2k
      Мнения
    4. Сам се справих

      Хей ръчички хей ги две, те ме слушат най-добре.

      2.3k
      Мнения
  5. Специализиран раздел

    1. Общи теми

      Специализирана обща информация.

      271
      Мнения
    2. Литература

      Документация, книги, брошури и др.

      145
      Мнения
  6. Моделите

    1. Made in Czechoslovakia

      Всичко за класическите чешки модели на Шкода.

      25.2k
      Мнения
    2. Favorit, Forman, Felicia

      Всичко за Шкода Фаворит, Форман и Фелиция.

      22.9k
      Мнения
    3. Citigo

      Всичко за Шкода Ситигоу.

      126
      Мнения
    4. Fabia

      Всичко за Шкода Фабия.

      33k
      Мнения
    5. Roomster

      Всичко за Шкода Румстер.

      1.9k
      Мнения
    6. Rapid

      Всичко за новата Шкода Рапид.

      1.7k
      Мнения
    7. Octavia

      Всичко за Шкода Октавия.

      76.7k
      Мнения
    8. Superb

      Всичко за Шкода Супърб.

      9.4k
      Мнения
    9. Yeti

      Всичко за Шкода Йети.

      1.7k
      Мнения
    10. Kodiaq

      Всичко за Шкода Кодияк.

      78
      Мнения
    11. Karoq

      Всичко за Шкода Карок.

      230
      Мнения
    12. Scala

      Всичко за Шкода Скала.

      175
      Мнения
    13. Kamiq

      Всичко за Шкода Камик.

      57
      Мнения
    14. Enyaq iV

      Всичко за Шкода Ениак iV.

      116
      Мнения
    15. vRS

      Всичко за Шкода vRS модификациите.

      3.6k
      Мнения
  7. Тунинг, проекти, мултимедия

    1. Оптичен и силов тунинг

      Всичко за всички модели.

      7k
      Мнения
    2. Озвучаване, мултимедия, навигация

      Навигация, аудио и видео в автомобила.

      3.8k
      Мнения
    3. Проекти

      Тунинг/реставрация - само цялостни проекти.

      5.1k
      Мнения
  8. Законът на моя страна или...

    1. Правна консултация

      Имате правен проблем? Споделете го.

      4k
      Мнения
  9. Купува/продава

    1. Купувам...

      Само за Шкода (части аксесоари, коли).

      1.1k
      Мнения
    2. Продавам части за Шкода

      Само за Шкода части и аксесоари.

      1.1k
      Мнения
    3. Продавам автомобил Шкода

      Само за автомобили Шкода.

      469
      Мнения
    4. Продавам консумативи

      Масла, филтри, гуми, джанти, крушки и др. консумативи.

      458
      Мнения
    5. Пазар

      Търси/предлага всичко.

      226
      Мнения
    6. 13.4k
      Мнения
  10. For our international friends

    1. Welcome

      If you don't understand bulgarian this place is for you.

      258
      Мнения
  • Форумна статистика

    30.2k
    Общо теми
    425k
    Общо мнения
  • Потребителска статистика

    21712
    Общо потребители
    1119
    Най-много онлайн
    bmanov1984
    Най-новият потребител
    bmanov1984
    Регистрация
  • Днес за рожден ден и здраве да почерпят:

    • SPEED_DEVIL
    • Valetvitor
    • fabia 1234
    • targovetsa
  • Да се запознаем

    Skoda Superb by Stucata Skoda Octavia vRS Evil Red Skoda Fabia Roodnb Skoda 120L Boreslava Skoda 120L Lenka Skoda 120L Skoda 110S Skoda 110R Beloslava Smirnoff Redone Smirnoff Biliana
  • Популярни теми

  • Последни публикации

    • JORDITO
      То щото в Китай ще го върнеш . Ама у шестък 😀 
    • vladkant
      @ghost_rider ме подсети, ако имаш двойно заключване, което е за деца и домашни любимци, (след като заключиш сс дистанционното, след 2-3 секунди заключваш втори път, така изключва датчиците отвътре и алармата отчета единствено отваряне на врата, а колята е заключена) пробвай с него да видиш дали ще има ефект. По скоро е от микроключетата при мен. Имах същият проблем с една от всичките врати (не помня коя), и след смяна на микроключето се оправи. И от мързел и недостиг на време, останалите микроключета ми седят в куфара и няма кой да ми ги смени 😁
    • ghost_rider
      Някой беше писал, но не помня дали за Октавия 1, че е махнал корите и уплътненията отвътре покрай вратите и на колоната, но мисля, че и седалките трябваше да се махнат.  Предна дясна врата вероятно няма ключалка, та не става с ключа. Моя съвет е да се зареди акумулатора или да се правят опити за отключване заключване от вътрешните бутони при запален двигател, за да е по-високо напрежението и да може моторчето да преодолее съпротивлението, защото при нагар по колектора или износени четки се получава точно това, моторчето няма сила да задвижи механизма и вратата или не се заключва или не се отключва. Същия метод ни спаси през 2015 година със задна дясна врата на един Туран. Успя да се отвори и веднага се предприеха действия по смяна на моторчето, без да заключваме отново. Най-малко трябва да се откачи буксата и да се заключва ръчно само от бутона докато се смени моторчето. Тогава се отключва при дърпане на дръжката отвътре. Почистване на нагара е временно решение, затов най-добре да се смени моторчето. @vladkant, предполагам и при теб е същото положението. Видимо няма причина да не работи, но се случва от време на време. Влияе се и от околната температура. Странното при теб е, че се отварят отвътре, може би не ти работи двойното заключване против крадци.  На Фабията на баща ни, брат ми скоро смени едно от задните моторчета поради същата причина. Забележка! Детската защита няма отношение към проблем с неотваряне отвън на задните врати. Неколкократно съм чел мнения, на хора, които от глупост след като отворят вратата отвътре, решават да пипнат детската защита, мислейки че тя е причината, затварят и съответно вратата спира да се отваря и отвътре. И после започва питане как да я отворя без да я счупя? Отговора обикновено е, минус 1 кора (която трябва да унищожиш, за да получиш достъп) или "любимпто ми" - иди на майстор.
    • РусенскоВарено
      Здравейте.   Пропуснали сте да посочите цената, на която продавате Октавията.   Колата изглежда много добре.   Успех с продажбата.
    • kokotzarq
      Автомобилът е със сменен съединител 08. 2023, нови накладки и дискове - 08. 2023, сменено масло - 02. 2024. С нови зимни гуми и комплект употребявани летни. Два ключа. Коментар на цената е възможен след оглед. Пробег 253545 км. 
    • Jacky Adamov
      В официалният отговор от Еуратек се казва че:   - сумата от 3000лв. се заплаща 100% авансово - срокът на доставка е 15 дена - ако автомобилът не е оборудван с такова табло, клиентът подписва съгласие за несъвместимост с неговият автомобил - ако има проблем с таблото НЕ може да бъде върнато и то НЕ е обект на гаранция.    Емии... за 3000лв - толкова.
    • vladkant
      Врътката е къртене....предните врати (а и задните), имат винтчета долу ниско и от предна и задна колона- тоест се падат вътрешно между колоната и вратата. Имаше доста теми изписани, но не помня дали някой беше споделил как и дали е успял да махне кората при затворена врата. Аз лично не веждам начин без да се изкърти кората, единствено винтовете които държат ръкохватката..... Надявам се някой по запознат да даде идея за махане на кората. Иначе продължавам да препоръчвам щракане с дистанционото и отключване и заключване с ключа докато не се отвори. Също така и от вътрешната отварачка на вратата 🙂
    • Деян
      За коя октавия говорим? Май при МК1 имаше някаква врътка да се отвори кората покрай седалката и там да се стигне до бравата. Имал съм го и аз този проблем и наистина е трудно разрешим. При мен леко изкачаше бутона отвътре и май с хващане успях да го отворя. Забелязъл съм, че проблема в повечето случай е от малкото жило което се закача за  външната дръжка. Ако е хлабаво -лошо, ако пък е преопънато пак лошо.
    • joro-120L
      Пак отсвири това, което ти подавам. Сега си е за сега. Ако не се справиш тези дни, на срещата ще го мислим. Ситуацията от преди три месеца - изгорели къси от презареждане на алтернатора. Или, подаване на високо напрежение. При измерване минаваше 16V. После Роската откри разкачен кабел от реле-регулатора. Странното е, че е с външен регулатор, а при мен е вграден в алтернатора. Тип Фаворитов 55А. Така е на последните задномоторни. Има и разлика в алтернаторите. При него е старото изпълнение, а колите са в една година на производство. Или някой е правил свободни съчинения, но си изглежда фабрично, а и колата е на малко км.   Оригиналните от тези години са алуминиеви, боядисани в черно и много меки. Аз ще ти дам хром-никелови. Алпака брачед. От по-старата генерация. Свалял съм ги навремето, когато ги имаше по моргите.
  • Последна репутация

    1. 1
      Mishelle
      Mishelle
      9
    2. 2
      PRR
      PRR
      7
    3. 3
      B.Petkov
      B.Petkov
      7
    4. 4
      FAV135
      FAV135
      6
    5. 5
      chavdarlk
      chavdarlk
      6
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.