Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Централно заключване проблем?


walker

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Моля за съвет - тази вечер се появи изведнъж централно-заключващ проблем на йетито от подписа ми.

Тръгнах си от работа, по път за вкъщи спрях пред един магазин за 10 - 15 минути да купя нещо. Отключвам колата с дистанционното (фабрична аларма със сгъваем ключ), паля и тръгвам. Тръгвайки ми направи впечатление, че червеното диодче за алармата на вратата мига. Прибрах се и установих, че предните прозорци - електрически - не работят. Също не работи и копчето за заключване до ръчната спирачка. С дистанционното се заключват и отключват всички врати без шофорската. Тя - само с ключ. Иначе алармата работи. Също само тази врата не се индикира на мултидот дисплея като отворена. При отварянето й червената лампа долу свети, при затваряне гасне нормално. Утре ще проверя предпазителите, но едва ли всяка врата е на отделен. Къде да търся проблема?

Следи от вандалски прояви няма, така че това го изключвам като причина.

Благодаря!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих бушоните - изглеждат здрави. Но се оказа, че и ел. огледалата не работят. Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно - прекъснати кабели при меката връзка врата-купе. Там, където страда и Октавия 1. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно - прекъснати кабели при меката връзка врата-купе. Там, където страда и Октавия 1. Успех!

И аз на това залагам. Не е бушон. Скоро може и останалите работещи неща по вратата да спрат дейност. И не е само на Octavia 1. При мен се получи същото забавление, но на петата врата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на това залагам. Не е бушон. Скоро може и останалите работещи неща по вратата да спрат дейност. И не е само на Octavia 1. При мен се получи същото забавление, но на петата врата.

 

Поздрави

Е то електрически работещи неща по тази врата не останаха... :fool:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно - прекъснати кабели при меката връзка врата-купе. Там, където страда и Октавия 1. Успех!

Колегата позна. Днес след работа поразръчках маншона на връзката, изненада:

post-9766-0-02022900-1513365281_thumb.jpgpost-9766-0-81097700-1513365282_thumb.jpgpost-9766-0-08055400-1513365284_thumb.jpg

Тези дни снопът ще се ремонтира. А повечето кабелчета са безумно тънки, то бива икономия, ама чак толкоз.... :fool:

Редактирано от walker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, познал съм аз... Просто доуточних мястото на проблема, който Тошко правилно посочи. Огледай хубаво всичко що е кабел, да няма някой, който иска да се предава скоро. Успех с оправянето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слабо място е на всички модели с този тип гофре на вратата. Фабия 2, румстър, йети, супърб 2, всички страдат от това място. Като правиш инсталацията извади цялото гофре от вратата и пусни нови кабели, да почват някъде зад гофрето. Не прави снадки на старите места където са се скъсали, защото много бързо ще се скъсат пак.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че 1 или 2 кабелчета са се скъсали при пиновете на буксата и ще е доста трудно да се запоят там. Чудя се дали да не отида в ЕТ и да ми сменят целия сноп с нов. Все ще изкара 4-5-6 години. Пък и честно казано не ми се занимава в това снежно време с разглобяване на кори, врати, щипки, спайки и спойки... предпочитам да пия тъмна бира! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че нова инсталация е доста повече от 200 лв в ЕТ, а и се чака около 3 седмици за доставка. Проблемът е решен в ЕТ с ремонт на старата инсталация с нови парчета кабели и кабелни обувки, понеже се късат близо до буксата. Снадката е направена под кората, вътре във вратата, далече от мястото на прегъване на снопа. Цената не е евтина, но все пак е приемлива, предвид факта, че нямам гараж на разположение... :D

Редактирано от walker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 лв на брой без ДДС по спомен, фактурата е в офиса. :) Важното е, че проблемът е решен.  :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 лв на брой без ДДС по спомен, фактурата е в офиса. :) Важното е, че проблемът е решен.  :D

Браво че си си решил проблема.Аз имах същия със предишната ми кола -румстър.Кабелите бяха срязани все едно със нож.Наистина е слабо място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.