Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb Mk III 4x4 2.0 TDI


Recommended Posts

Придобиването на Superb беше в плановете, с неясна стартова дата... Леко-полеко марката и модела се уточниха изхождайки от критерийте за комби, с много място, голям багажник,4х4, дизел и автоматична скоростна кутия.

Изключвайки автомобилите с CVT от класацията и някои марки/вносители се спрях на Skoda Superb.

 

А и в далечната 2007г имахме Шкода Фабия Едишън, 101к.с която ни беше първият нов автомобил, та старата любов ръжда не хваща както се казва :sunny: . Въпреки че в ЕураТек имаха някакви странни търговски практики по това време, успях да ги убедя наистина да ми направят голяма услуга продавайки ми автомобил... Тази Фабия още се движи, на 350к км е в момента.

 

Стартовата дата за акция "Шкода-2018" се придвижи рязко напред след като предишният ми автомобил започна да посещава често сервиз. Opel Insignia 2011 2.0 CDTI , закупен от мрежата на Опел (на 120к км),buy back и поддържан в официалните сервизи. Вярно, за дреболий посещаваше сервиза (протекла хидравлика, изгорели свещи и т.н), но един път беше на косъм да ме остави на път и това преля чашата на търпението ми.Наложи се да пътувам 500км без турбо, беше се пробила една дребна гарнитурка и изненада - в официЯлните сервизи я нямат на склад (струваше 5лв и нещо).

 

Пред-продажбения период започна с посещение до Надежда, там попаднах на г-н Иван Милов. Беше ми изготвена оферта,обсъдихме евентуална конфигурация и тест драйв стандатно - до гробищата и обратно...

Отварям скоба на тема продажбено обслужване - беше на очаквано ниво,във всеки един момент бях информиран какво се случва с поръчката, на въпросите ми беше отговаряно своевременно и компетентно, конфигурации сменяхме и т.н. 

 

Спесификация на поръчката: http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/46959-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8/page-58&do=findComment&comment=422962  (+ Smart light assist).

 

Автомобила беше произведен на 14.12.2017 и доставен в ЕураТек на 19.12.2017. Последваха малко приключения с Интерлийз, и финално на 8.01.2018 получих автомобила.

 

След около 200км имам бегли впечатления, на по-късен етап ще добавя още информация:

1. Интериор

+ Управлението на уредите е интуитивно, с почти всичко се справих без четене на ръководството

+ Седалките са удобни

+ Климатроника поддържа много добре температурата, не усещам завихряния.

+ Пространство - много добре оползотворено, предни/задни седалки - навсякъде има повече от достатъчно пространство.

 

-Аудио - Можело е и по-добро озвучаване на има, но все пак не е много зле, като за стандартен модел. 

-Тапицерия - Е можело да е малко по-добре изглеждаща,предвид позиционирането на модела като флагман, но се надявам да изкара срока си на служба.

-Врати - звука при затваряне не е много плътен, това предполагам се отразява и на озвучаването.Като дръжки и удобство са ОК.

 

2.Екстериор:

+Въпреки големите размери, автомобила не се усеща като неманеврен (или аз съм свикнал на предишния параход Инсиния)

+Мк3 определено е красив автомобил (според моите разбирания). Имах разни съмнения как ще изглежда този цвят както и като комби, но мисля че изглежда много добре.

+Джанти - Аз избрах 17ки, на визия мисля че с 18 ще изглежда по-добре. Притесняваше ме как ще са комфорта и издръжливостта на 18ки предвид хубавите ни пътища.Определено мога да кажа че по-големи джанти подхождат на този голям автомобил, с 16ки малко странно ми изглеждаха в салона/паркинга.

 

3. Двигател:

+Хората казаха да се кара по-леко първите 3к км, спазвам го когато е възможно. Не усещам липса на мощност, двигател и кутия си партнират много добре.Разход - 9.2л , 200км градско.

+DSG7 - Превключва плавно. Единственно на разни по-сложни места като паркиране в гараж + бордюр някой път я чудят. Единия път дадох повечко газ при зачудване и влязох в гаража по-бързо от очакваното  :heat:   .

 

 

 

Планове за подобрения:

1. Аудио - ще видя какви са опциите за подобряване на аудиото, смяна на говорители, обезшумяване и т.н.

2. Керамично нано покритие обмисля, ще чета тепърва има ли минуси и т.н.

 

Край на първа серия :plate_skoda:

 

P.S. Следват снимки

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега! Да ви води на страхотни места! Много добър цвят и според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен автомобил! По мое мнение ще ти хареса в пъти повече от Инсигнията, особено ако и тя е била автомат.

Със здраве да си я ползваш, само на хубави места да те вози и само дизел, масло и филтри да иска :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, много приятно автомобилче!

Много да те радва, да ти служи вярно и послушно!

Цветът е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен автомобил! По мое мнение ще ти хареса в пъти повече от Инсигнията, особено ако и тя е била автомат.

Със здраве да си я ползваш, само на хубави места да те вози и само дизел, масло и филтри да иска :)

Благодаря!

Инсингнията беше с ръчни скорости, бая тесничка сравнено със Шкодата.Че и не вървеше като за 160к.с.

И напълно си прав, Супърба е в пъти по-добър.

 

Ходих да тествам и новата Инсигния, и ... резултата е ясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел, който е сектант. 2009г си взе първата, после ОПЦ, сега и последната. Чак сега автоматичната кутия на Опел "става". Докато DSGто си е супер от край време. Преди няколко години за малко да го привлека на "тъмната страна", водих го да пробва ВРС-а. Но това, че няма 4×4 го отказа.

Ще се радвам да покажеш твоята бегачка и на живо. Така като гледам в дълбочина и првспектива, следващият ми автомобил ще е точно такъв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито , със здраве да си търкаляш возилото!

Тъмните цветове подхождат на големите коли , а тази изглежда супер ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятна конфигурация си спретнал, колега. Цвета много ми харесва. абе, красива работа. Пожелавам само приятни емоции с возилото! ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен.Прекрасен избор на автомобил,цветът е перфектен.Относно керамичното покритие аз съм доволен.За нов автомобил си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен е! Честито! Нищо общо с тясната Инсигния ;)

Абсолютно вярно, не знам как е възможно в Инсигнията да е толкова тясно. Супърб-а си е друго нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.