Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За всички, които са от София- СИМО е вашият човек


kolev123

Recommended Posts

Значи не , че го хваля , но съм страшно доволен от него!!!

Доста пъти съм ходил при него и съм останал страшно доволен!

Е вярно, че повечето пъти не е било за ремонти, а за козметични неща!

Сменя ми жилото за скоростомера, сменя ми карбуратора, регулира ми делкото и т.н.

И най важното не се скъпи за съвети- понеже си купих колата скоро и не знам какво е точно състоанието й той ми каза какво точно мога да направя сам и какво той би могъл да ми помогне при това абсолютно безплатно.

А той и по-принцип не взима скъпо, ама изобщо! :D Например за смяната на карбуратора ми взе само 15 лева, като новия( също втора ръка , но по-добър ) му го оставих на първия ден, той го разглоби, накисна в нафта изчисти го и пак го сглоби и на другия ден демонтира стария карб. сложи новия и го центрова.ААА забравих да кажа, че ми смени и кожуха на въздушния филтър. И ТОВА САМО ЗА 15 ЛЕВА- И ТОВА АКО НЕ Е ЕВТИНО< ЗДРАВЕ МУ КАЖИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И на мен се наложи да посетя Симо днес за първи път и наистина останах доволен.Имах грижи със спирачките /спирах само на задни/, оказа се че е глътнала въздух и за 7-8 мин. помпата беше обезвъздушена с негова спирачна течност само за 2 лв.Времето си беше отврат-студ,сняг - евала.

Е ако беше сложил и едно парцалче та да не отива течността някъде в багажника... ама айде - да му е простено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз продължавам да си ги хваля!

Миналата седмица съединителя здаде багажа. Понеже скора купих Шкодето, гледам през капандурката зад задната седалка дали има хава да се натегне съединителя, та да спестя някой лев ама нейсе- натегнат до дупка!

Та паля и отивам при Симо.И той ми потвърди съмнението, че няма накъде повече да се натегне и си е за смяна. Със свито сърце питам аз за сумата, срещу която това може да стане. Каза ми че общо ще ми излезе 70лв. части и работа. заедно купихме частите(феродов диск, лагери и една семеринга на ск. кутия беше просълзила) общо за 46 лв.

Като сметнете до 70лв. за него остават 24лв. В тези пари влиза демонтаж и монтаж на двигателя и смяна на съединителя и семеринга- в който и сервиз да отидете за де/монтаж на двг-то по-малко от 40лв. ням,а да ви кажат.

Смени ми го за 2 дни- регулиран е идеално и отлепя много добре!

Та да не му е уроки, ама за мен той е №1 в София!

Ако не го знаете къде се намира сервизът му- той е на 300м. от централния вход на зоопарка, като тръгнете от обръщалото на авт. 102 в посока към хладилника по-краткия път покрай зоопарка се пада отляво. Представлява един до друг два ламаринени гаража, зад които има безброй Шкоди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми в момента е при него. смени ми гарнитура на главата + шлайф + смяна на некъв палец на делкото + смяна на датчика на радиатора + повторен преглед след 2 дни дали всичко с главата е ок и ми взе 70 кинта за труд / и палецът за делкото е от него/

незнам много ли е или малко - вие си преценете.

Ама на мен всичко ми стъпи към 120 лв и ми е множко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а 50-те кинта за кво са? за гарнитурата и датчика???

 

иначе доколкото знам шлайфане на глава е отговорна процедура и си струва кинти

 

па може и да е наказателна цифра та да не прегряваш мотора друг път :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

ами да - гарнитурата, датчика и гумичките на клапаните. Тях съм ги пропуснал - и тях ги смени в същата цена.

А прегряването е от спукан маркуч. Все пак очите ми не са само в термометъра. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

откъде ги купи тея чарколяци? не че се заяждам, не ми се връзва сметката, затва питам. гумички на сточна гара бай мето продава по 50ст. парчето и даже ги препоръчва за фаворит, колкото и странно да е, некви немски били ... датчика за радиатора не помня колко го купувах от там, но беше под 10кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките неща ги купих от Симеоновско шосе.

Гумички за клапани - 20-22лв - чешки

Датчика е май 9лв

Гарнитура 12-13

70 кинта за шлайфане, труд и палец за делкото и те станаха 110-120 лв. :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Zdraweite,

 

nalaga mi se da smenq wodnata pompa i suedinitelq

na mojta Favoritka.

Sdadoha bagaja suwsem :(

Gledam mnogo go hwalite majstor Simo.

Dali da otida prio nego?

Po-nagore imashe suobshtenie, che nqkoj bili po4inal -

moite suboleznowaniq!

Za majstora li stawa duma ili ...

 

Blagodarq wi.

 

P.S.

Naskoro otkrih forumite za SKODA.

Prosto sum strashno dowolen - ne znaeh che ima takiwa extri

i che sa tolkowa polezni :)

Blagodarq wi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този който е починал е Сашо Симов и е от младост-4, а този от зоопарка е Симо. Ако ще ходиш при майстор по-добре при него че знае какво прави, да не случиш на някой.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този който е починал е Сашо Симов и е от младост-4, а този от зоопарка е Симо. Ако ще ходиш при майстор по-добре при него че знае какво прави, да не случиш на някой.......

 

Towa li mu e telefona?

0888446723

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

аз вече това съм го писал в друга тема, но понеже останах много доволен от Симо, ще то постна и тук:

ходих днес при Симо- до зоопарка за първи път и чесно да си кажа съм много доволен, смени ми свещите, сложих Brisk- със сребърен електрод, ново чукче, купих и електронно (и за него прочетох във форума) и него ми монтира, като в процеса на работа се оказа че и кабелите са ми гола вода- бях със сив Bosh -(при никакви обстоятелства не си взимайте такива), той беше третия човек дето ми каза че са гола вода а и при ваденето на половината клемите им се изпокъсаха, та сложи и нови кабели, нов въздушен филтър, презацепиха ми делкото, че един приятел преди това ми го беше монтирал и нещо не е било зацепено като хората и ми направиха такава центровка и на газ и на бензин, че колата върви и пали най- добре от както я карам- 1999г.- по добре никога не е била. Направо съм страшно доволен. Взе ми и само 20 лева за работа, като лично на мен ми се струват даже малко, а за частите дадох 57 лева, но си ги купувах сам, защото Симо пазарува от магазина на Симеоновско шосе, пък аз хич не съм и ми фен, а и във форума чета същите отзиви.

С две думи много съм доволен, даже се чудех каде да си правя предницата догодина, но вече мисля намерих човека, още един път благодар за препоръките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този който е починал е Сашо Симов и е от младост-4, а този от зоопарка е Симо. Ако ще ходиш при майстор по-добре при него че знае какво прави, да не случиш на някой.......

 

Незнам при кой е по-добре да ходиш, но на мен 3-4-ма клиенти ми се оплакваха навремето от него.А по-добър майстор от Сашо Симов нямаше(бог да го прости)Аз работих при него 2 години и го знам от личен опит.Дори сигурно познавам някой от вас, които са ходили при него.От близо година и аз съм собственик на Шкода Фелиция и мисля да се присъединя към форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А до колкото човека дето мисли че частите на Симеоновско шосе са гола вода, не е прав.Просто не знаете какво да купувате.Там има качествени части и ментета.Ако не можете да ги познаете, естествено, че ще ви метнат.

П.П.

Сега да не го приемете като заяждане.Просто давам съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "не знаете какво да купувате"? Да не би като ида в този магазин да ми казват "тази кормилна щанга е 50 лв., ама не е много читава (турска примерно), а тази е 90 кинта но ще ти изкара много"??? Ако купя "пръчката" при наличието на избор ще се съглася с коментара ти. Ама иначе .... празни приказки. Какъв избор имам ако ще пазарувам от там? Ще ти кажа - 60% вероятност да попадна на дърво... И за да ги избегна тези проценти ходя на Сточна гара или до Овча купел.

Ами оплакването на колега от форума, дето ги питал имате ли еди какво си, пък те му отговорили, че имат всичко, ама той нямало да може да си го позволи...От такива търговци бягайте надалеч, независимо, че ми е много гот да им натривам носа...

Не се заяждам с теб, а искам да те попитам - ти като знаеш какво да пазаруваш - защо не споделиш "тайната" как и какво да пазаруваме:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Anticop - крайно време беше да се включиш във веселбата тук :) Добре дошъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко!Не го приемам като заяждане.Просто за 2 години стаж в сервиз на Шкода, сигурно мога да различа менте от нещо хубаво.Не че нещо го хваля този магазин, ама щом досега не съм имал проблеми, значи е читав.Във този магазин винаги имаше избор.Например, купувам носач за Фаворит-има 2 вариянта един с набити тампони е един гол.Тоя с тампоните, като го сложиш е хлабав....и съответно след месец започва да хлопа, а като си купиш гол носач и като си набиеш тампоните на преса всичко е ОК.Същото важи и за гарнитурите.Примерно тия корковите(за главата) там са пълен боклук, но пък гумените са си наред.Мога още много да изброявам, ама ме мързи да пиша.

Чакай, че като заговорихме за носачи се сещам че трябва да си купувам нов.Преди 10-на дена, точно когато заваля големия сняг попаднах на отворена шахта и познайте какво ми се случи.Слава богу, че е само носача(и джантата де).Трябва тия дни да я оправям, ама времето нещо не ми стига.

А абсолютно читаво никога не можеш да намериш за коли, които са спряни от производство.Докато са се произвеждали е имало оригинални части.НО след като се спре една кола от производство всяка една фирма дава оторизация на други фирми(китайски или др.) да им произвеждат частите.Има към 15 фирми, които произвеждат части за Шкода, но само 5 от тях ги правят качествени.И още нещо, което го казвам на всички-ЕВТИНОТО ВИНАГИ ИЗЛИЗА СКЪПО!!!!

 

П.П.

Още не съм се регистрирал, ама в момента се прибирам от кръчма и не ми е до регистрации.Утре ако ми остане време ще го направя.

Много се радвам, че има такъв форум и можем да обменяме опит.DIR-а нещо не ме кефеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука май Гост и Anticop са едно и също лице...:) Драскай си поне ника, ако няма да се регистрираш :)

Мда, тая Шкода доста години домуваше точно пред този блок. Караше я баща ми, а от близо 5-6 годинки я карам аз, като от около 2 годинки колата вече домува в гараж/мезонет :) в Младост 2, където се преместих и аз :) Е, сега (т.е. от 7 години) на нейно място пред 214 блок можеш да видиш едно сиво Рено 19 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече се регистрирах!!!Оная вечер бях малко пиян и не съм обърнал внимание за ника.Сигурно вече се сещаш кой съм, ама аз да ти кажа.Един етаж над тебе съм(214).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна съм се сетил кой си :lol: И затова те приветствах във форума \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Anticop, ти примаш ли коли за ремонт. Изглежда имаш опит и разбираш? Или вече не се занимаваш с това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.