Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ремонт на километраж


shotik

Recommended Posts

преди няколко месеца писах че имам проблем с километража и че съм монтирал скоростомер от велосипед.вчера разглобих таблото и километража и видях че пластмасовото колелце от превода е повредено,но то е защото блокират колелцата с цифрите и единственото алуминиево колелце се е разпресовало от оста.изпилих оста на зъбни колелца и я извадих за да мога като издърпам оста на това колело да изпадне .малко го причуках странично за да се стесни отвора и го набих на оста и сглобих всичко.днес купих и смених повреденото пластмасово колело,но като го монтирах пак блокира.

в следващитедни пак ще го отварям ,но ако на някой му се е случило това на фаворит или форман да пише.ако има някъде да ги поправят пишете адрес,защото 153 лева за нов не мога да си позволя да дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

niko , смяната на зъбното колелце е работа за 15 мин. и може да ти излезе 0,20 лв. или 10 - 15 за целия комплект , но трябва да знаеш кой ти трябва т.к. са мисля 3 вида ... в комплекта червяка е барабар с планката и набито колелцето отвиваш едно болте и го монтираш , а ако вземеш само колелце трябва да го разпробиеш с 2,5 мм. бургийка и да го набиеш на топло на червяка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

успях да го ремонтирам!!!

имаше износено пластмасово колелце и разпресовано алуминиево колелце

в магазина на ст.гара купих пластмасовото за 1.10 лв и с помощта на раздвижни клещи го запресовах на оста и го монтирах.наложи се да проверя колелцата с цифрите и ги разглобих,почистих и сглобих.повече се затрудних с паразитните зъбни колелца докато разбера правилния начин на сглобяване.

с бормашина завъртях в обратна на час.стрелка на ниски оборти и го тествах и видях че върти,усилих оборотите така че стигна отчитане от стрелката на 140 км/ч и всичко е ок.монтирах го на колата и изминах 5 км като го сравнявах с електронния,който е монтиран от няколко месеца.

в магазина имаше вилки с червяки зъбно колело ,но с различна форма и ми се струва че не са взаимозаменяеми,затова ако се наложи си носете частта за сверка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.