Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[Skoda Octavia '00] - Project Klementina


Redline__

Recommended Posts

Друго си е наистина. След смяната на моето окачване фабията още повече ми допадна. Понеже съм свикнал да обикалям дупките, вече неприятното накланяне на колата не се усеща при рязко свиване. А и така се тренирам за оранжадата smile035

Кокич, на чип много му подхожда спортен филтър smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 139
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Redline__

    85

  • bega4kata

    11

  • Skoda_Estelle

    9

  • zloQQ

    6

Най-много писали в темата

  • 1 месец по-късно...
Само брата да кара малко по-смело

 

Брата иска още коне, ама и тези понякога го узорват :D

 

Последователите :mrgreen: /фарът вътре е черен/

 

6b3e5668bfaa8347.jpg 0536322aa4ab20fe.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АхХАхА Спестих 20лв от кола-маска като използвах машинката на брат ми за алкантара!

 

Германците се накефиха на жълтите фарове, че чак и последователи имам. Ама моите по-ми харесват.

 

Човече, работя по схемата с двете малки, ама много бързате :mrgreen: . Малко безплатно инфо: VW Lupo/Seat Arosa са с 2 малки огледала, които с преправяне ще ми свършат работа и са по 60лв/бр., за съжаление обаче, цената е не за ел. + подгрев, за това се бавя още, щото си искам ел.-а и подгрева :D !!! Инъче си ги представям черни, да издам малко 8) .

 

Ако ми намериш ляво малко от каквото и да е, ел. + подгрев го купувам веднага! Преровил съм всички морги с гейове ( англичанки) във Варна, е няма ляво малко: А3, Голф Мк4, Фабии-мабии всичко е с 2 големи!

 

Очаквам вашите предложения на телефон... :lol: , не.. на лично съобщение ;) .

 

Поздрави.

 

П.п.: Сами избързваш, помолих те да ме оставиш аз да постна снимки и да си подредя темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Фланците са изработени по поръчка, съобразени с параметрите на новите джанти и особеностите на колата. Не пазя в тайна човека, който ми ги изработи и даже го препоръчвам, така че ако на някой му се налага да ползва стругар във Варна с радост бих помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Тия дни все се каня да си довърша темата и все времето не достига.

 

Както разбрахте вече всички от снимките на Клементина на VW Club Fest 2011, госпожицата премина през цялостен външен лифтинг :lol: или иначе казано facelift. Идеята беше да се получи почти напълно стандартна Октавия, но разбира се с леките и дискретни доработки, които аз така много уважавам :D .

 

А сега всичко в подробности и снимки за по-любопитните...

 

Предната броня е оригинална, даже е и от Laurin & Klement! Беше на оригинална боя, без забележки с изкючение на драскотините, които са класика по автоморгите:

 

7d4f6571ce31e15c.JPG f56e7f689a0fafbe.JPG a79b98990a1f7bef.JPG

 

Задната броня отново с много търсене - на оригинална боя, само че от една деснячка:

 

b32dd471552dbac8.JPG

 

Купих си 2 фейслифтови маски (втора употреба, едната даже я намерих сребриста). Дадох ги на моя пластмасаджия-нинджа с необходимите инструкции и накрая се получи това:

 

bde28646b1314aa9.JPG d73ddfa63f647607.JPG

 

Понеже бях решил, че маската трябва да стане както трябва последваха доооста човекочасове труд. Най-изнервящото се състоя в това хром-рамката да бъде дехромирана (но в буквалния смисъл), за да не се боядисва върху хром-покритието. Ето как протича процедурата:

 

056b2eb2392383ad.JPG cf1151d12c69db7b.JPG 05c2739628a0cc71.JPG 72f4fbcd3aab7c11.JPG ecd33af0afe41a2e.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После започна едно от най-кошмарните ми шкурения. Зашкурих решетките от бронята и маската, последва шприц и 2000 на вода smile012 smile012 :

 

c69702d15555d0c6.JPG 488e209ee5ad4623.JPG 3ca8cf73f5ba20da.JPG 145ffce0e8d049f5.JPG 8284148b22e12fde.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Колата стана мое притежание, в момента е във вид на стокова Octavia Laurin&Klement след фейслифта. Предполагам е редно да продължа темата или по-точно да я започна от начало.

Липсваше ми местенце за слънчевите очила, в което да не се драскат от други предмети. На един колега в Пасат-а ми хареса решението на този проблем и последва бърза поръчка по интернет. Джиджавката се различава по форма от самата ниша и нюанса на цвета, на тапицерията, на тавана, но е практично:

 

619919_fr.jpg 619921_fr.jpg 619920_fr.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.