Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задни макферсони от голф-2 (вече реалност)


biser.or

Recommended Posts

Да Ви се похваля !!! Фаворитчето ми от днес вече се радва на два нови задни макферсона от голф-2.Возията е малко по твърда ,но за сметка на това колата стана много по устойчива . Като лек недостатък единствено намирам това че леко се задигна задницата...но не е фатално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Формана предполагам също става.

За да си го направил, предполагам че излиза по-еФтинко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те масово изписват амортисьори за Голф 2 на Шкоди - Фаворит/Форман и Фелиция ... аз от близо 2 години съм с такива отзад и от 1 отпред и разлика не намирам фрапираща освен в цената ... кофти е , че тампоните не стават от Голф , та ако решиш да сменяш комплект всичко гуменяците излизат повече от самите амортисьори ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьора от Голф 2 на каква цена е ? :?:

 

Зависи от фирмата производител ... моите заднни са AL-KO , а предните Meyle и двете марки са световно неизвестни , но вършат работа щом още държат и са на смешни цени - по 30 лв. заден и по 40 преден , което в сравнение с цените за "оригинални" от магазин на Шкода е смешно - задните най - евтино съм срещал по 55 лв. за бройка , а предни не съм и търсил .

Принципно в магазина си искам за Шкода Фаворит / Форман , но на опаковката май никъде не пишеше Шкода , но ги сравних с едни , които монтирах малко преди моите на Голф 2 GTI и нямаха никаква разлика освен в резбите на стеблата ... за марки от сорта на Билщайн , Боге и др. по - сериозни в бранша вече цифрите отиват мноооого нагоре ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена !!! Разлика в самите амортесиори има и то не малка, но като цяло макферсоните са взаимнозаменяеми.А тези тампони от голф

(ако става на въпрос за задните) просто са ненужни.Фаворитовите си пасват идеално. За отпред мисля че голфовите макферсони няма да станат на фаворит/форман /фелиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да сменя амортисьора (заден)от ГОЛФ2 ,а пружината да си е от ФАВОРИТА ?И ще има ли проблем ако от едната страна е Голф-ов а от другата Фаворит-ов ? :oops: :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да сменя амортисьора (заден)от ГОЛФ2 ,а пружината да си е от ФАВОРИТА ?И ще има ли проблем ако от едната страна е Голф-ов а от другата Фаворит-ов ? :oops: :oops: :oops:

 

Не!!! Забрави за тази ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да сменя амортисьора (заден)от ГОЛФ2 ,а пружината да си е от ФАВОРИТА ?И ще има ли проблем ако от едната страна е Голф-ов а от другата Фаворит-ов ? :oops: :oops: :oops:

 

Физически можеш. Практически след тая операция е въпрос на време да се пребиеш! Колата ще се държи различно на ляв и десен завой, ще се усуква и ще има непредсказуемо поведение. Ще си опасен освен за себе си така и за всички околни! Да не говорим, че и спирането ще ти е с усукване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно питане . ](*,) Взимам два амортисьора от Голф 2 и ги слагам на Фаворита без да сменям пружините или трябва да сменя целия макферсон отзад на Голф. smile190

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно питане . ](*,) Взимам два амортисьора от Голф 2 и ги слагам на Фаворита без да сменям пружините или трябва да сменя целия макферсон отзад на Голф. smile190

 

Добре де, а не може ли просто да си вземеш едни хубави амортисьори фаворитски, да си ги смениш и да си джъткаш следващите 100 000км спокойно, ами се впускаш в някакви филми в които ама хич не виждам смисъл?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що бе човек? :?

ако стават от голфа да са амортисьорите ,а пружините да са на фаворит,що да няма смисъл,като за фаворита задни амортисьори са по 65 лв,а за голф са 30лв?!

само незнам дали ще паснат.иначе има разлика само в цената :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що бе човек? :?

ако стават от голфа да са амортисьорите ,а пружините да са на фаворит,що да няма смисъл,като за фаворита задни амортисьори са по 65 лв,а за голф са 30лв?!

само незнам дали ще паснат.иначе има разлика само в цената :mrgreen:

 

Тука си в сериозна заблуба. За 30 лв какви амортисьори ще вземеш. Кажи ми марка. Аз и за Фаворит ще ти намеря по 40лв, само не искам след 1 месец да ме псуваш, като изтекат. Примерно. Искам да кажа че разликата в цените на хубавите между голф и фаворит е минимална и не си струва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да ти кажа марка защото още не съм сменял,но в скоро време ще се наложи.

да кажат изпиталите вече,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните амортисьори на Фаворит(Форман) се различават от тези на Фелицията . Височината на подложната чаша на предната пружина е различна. Ъгъла на наклона на амортисьора спрямо шенкела е различен.

А , вие как ги слагате тези амортисьори от GOLF не ми е ясно. Що не вземите да си купите по един такъв , а ми си играйти да правите хибридни коли , а после износват ми се гумите , разби ми се шарнира , тропа ми карето, скърцат ми спирачните апарати и т.н.

Стига сте си правили експирименти с автомобилите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните амортисьори на Фаворит(Форман) се различават от тези на Фелицията . Височината на подложната чаша на предната пружина е различна. Ъгъла на наклона на амортисьора спрямо шенкела е различен.

......

Грешиш!!!Ъгълът на наклона на шенкела е различен.Амортисьорите пасват от фаворит на фелиция 1:1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните амортисьори на Фаворит(Форман) се различават от тези на Фелицията . Височината на подложната чаша на предната пружина е различна. Ъгъла на наклона на амортисьора спрямо шенкела е различен.

......

Грешиш!!!Ъгълът на наклона на шенкела е различен.Амортисьорите пасват от фаворит на фелиция 1:1

 

Опа, тука ти грешиш ми се струва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните амортисьори на Фаворит(Форман) се различават от тези на Фелицията . Височината на подложната чаша на предната пружина е различна. Ъгъла на наклона на амортисьора спрямо шенкела е различен.

......

Грешиш!!!Ъгълът на наклона на шенкела е различен.Амортисьорите пасват от фаворит на фелиция 1:1

За 15 години са минали бая амортисьори през ръцете ми и до сега предните на Фаворит и тези на Фелиция винаги са били различни ( височината на мет.подложка за предната пружина), говоря за 3-и , 4-и цифрени бройки.Не знам, може и да греша , ама щом оргинално на Фаворит и Фелиция предните амортисьори са различни , значи е така.

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе момчета как ще сложите амортисьори от голф 2 като пружините на голфа са по широки и ще упират в купето :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега ми кажете как и отпред да си сложа Голфови...

 

като си смениш цялата предница с голфова :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега ми кажете как и отпред да си сложа Голфови...

 

като си смениш цялата предница с голфова :mrgreen:

 

Какъв е проблема ;) :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.