Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Потракване при превключване на скоростите


stivek

Recommended Posts

Здравейте,

 

От около 5 месеца сме горди и щастливи собственици на Roomster 1,9D Комфорт, морскосин, светла тапицерия (последните две характеристики нямат отношение към въпроса :lol:). Колицата страшно ни харесва и я ползваме предимно за разходки през уикенда и отпуските.

Към проблема - още когато я подкарах за първи път ми направи впечатление, че се чува леко почукване (или по-скоро звучи като глухо изтракване) при превключване от първа към втора и от втора към трета скорост. Звукът се чува при отпускане на съединителя.

В началото мислех, че това се дължи на обстоятелството, че не съм свикнал с колата и съответно не превключвам скоростите при най-подходящите обороти на двигателя, но към момента съм навъртял около 6000 км. и ми се струва, че вече добре усещам колата. Въпреки това не мога да избегна почукването, освен ако не превключвам при над 2000 оборота или много бавно отпускам съединителя.

Нормално ли е това почукване? Какъв би могъл да е евентуалният проблем? Необходимо ли е да се обръщам към сервиза за преглед?

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако последните две характеристики нямат отношение към въпроса остава да е свързано с комфорта :-k :roll: ;) smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако последните две характеристики нямат отношение към въпроса остава да е свързано с комфорта :-k :roll: ;) smile091

 

Колега, оценявам чувството Ви за хумор, но разчитах да получа съвет ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трудно ще стане това със съвета.От както разделиха форумите този на Румстърите е най-слабо посещавания защото както ще се досетиш и като бройка са най-малко продадени.Много по вероятно е да получиш отговор на въпроса си в подфорум Фабия или Октавия.Аз още се чудя след като разликите по купето са толкова малки а приликите толкова много кому беше нужно да се делим.В резултат на това аз поне вися по-често във Фабия и Октавия където е и доста по-интересно. Извинявам се за спама, не се сдържах. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

От около 5 месеца сме горди и щастливи собственици на Roomster 1,9D Комфорт, морскосин, светла тапицерия (последните две характеристики нямат отношение към въпроса :lol:). Колицата страшно ни харесва и я ползваме предимно за разходки през уикенда и отпуските.

Към проблема - още когато я подкарах за първи път ми направи впечатление, че се чува леко почукване (или по-скоро звучи като глухо изтракване) при превключване от първа към втора и от втора към трета скорост. Звукът се чува при отпускане на съединителя.

В началото мислех, че това се дължи на обстоятелството, че не съм свикнал с колата и съответно не превключвам скоростите при най-подходящите обороти на двигателя, но към момента съм навъртял около 6000 км. и ми се струва, че вече добре усещам колата. Въпреки това не мога да избегна почукването, освен ако не превключвам при над 2000 оборота или много бавно отпускам съединителя.

Нормално ли е това почукване? Какъв би могъл да е евентуалният проблем? Необходимо ли е да се обръщам към сервиза за преглед?

 

Поздрави,

Кога се чува - като хакнеш лоста в позицията на втора/трета или след като си превключил и вече отпускаш съединителя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

сам си писал кога не се чува потракването. Въпреки изминатите 6 к явно още не си свикнал с колата.

И аз имах същите притеснения като но с вече навъртяни 30 к проблема или изчезна или аз се научих да потеглям с тази кола и да сменям скоростите.

Въпреки големия въртящ момент на новите дизели и те си искат определени обороти при превключване на скоростите, моят съвет е: тръгвай с повечко газ (но не с превъртане на гуми) и не превключвай на по - малко от около 1800-2000 об/м., така и колата ще ти е в оптимални обороти и ти ще си спокоен като караш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз още се чудя след като разликите по купето са толкова малки а приликите толкова много кому беше нужно да се делим.В резултат на това аз поне вися по-често във Фабия и Октавия където е и доста по-интересно. Извинявам се за спама, не се сдържах. :lol:

Още един глас в подкрепа на спама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Благодаря за мненията и информацията (@ ID A).

 

@Forester:

 

Колега,

сам си писал кога не се чува потракването. Въпреки изминатите 6 к явно още не си свикнал с колата.

И аз имах същите притеснения като но с вече навъртяни 30 к проблема или изчезна или аз се научих да потеглям с тази кола и да сменям скоростите.

Въпреки големия въртящ момент на новите дизели и те си искат определени обороти при превключване на скоростите, моят съвет е: тръгвай с повечко газ (но не с превъртане на гуми) и не превключвай на по - малко от около 1800-2000 об/м., така и колата ще ти е в оптимални обороти и ти ще си спокоен като караш

 

Обикновено превключвам при обороти в тези граници.

Ще се опитам да тествам превключването при различни стойности на оборотите, така че да мога да предоставя по-точно описание на поведението на колата. Все още оставам с усещането, че нещо не е наред със скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това почукване за което говориш се получава ако отпускаш твърде бързо съединителя. И аз понякога (много рядко) го чувам това като прищракване, когато се изстрелвам и момента на отпускане на съединителя съвпада точно с момента когато хаквам скоростта. Ако отпускаш по-плавно, няма да го чуваш това щракане. Аз избягвам да сменям скорости под 3000 оборота.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

здравей те.аз имам следния проблем при превключване от 1 на 2 при по високи обороти 2000-3000 и натиснат съединител се чува хъркане от към кутията.какъв евентуално може да е проблема?не съм гледал нивото на маслото.в това може ли да е евентуално проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ако се оправя като загрее , едно ново масло ще свърши работа ... поне при моита стана и сега и зиме и лете си включва перфектно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.