Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли смисъл от това Powerbox Chip


stivan_

Recommended Posts

  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    8

  • oemotorsport

    7

  • Цецо75

    5

  • stenly

    4

Най-много писали в темата

Здравейте, от няколко дена съм собственик на Октавиа 1.9tdi 90кс 2003г ALH мотор. Моят тъст, има Golf 4 1.9 tdi 90 кс и го чипоса със оригинален софтуер от Фолксваген и колата хвръкна. Мисля и аз да я чипосам мойта па да видим аз ще хвръкна ли или ще се тътря :) Като стане готова ще споделя какви са резултатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко дена съм собственик на Октавиа 1.9tdi 90кс 2003г ALH мотор. Моят тъст, има Golf 4 1.9 tdi 90 кс и го чипоса със оригинален софтуер от Фолксваген и колата хвръкна. Мисля и аз да я чипосам мойта па да видим аз ще хвръкна ли или ще се тътря :) Като стане готова ще споделя какви са резултатите.

"Oригинален софтуер от Фолксваген"??? И откъде го взе този софтуер? За първи път чувам за такова нещо. Не знам VW да правят тунинг софтуер. Я разкажи по-подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко дена съм собственик на Октавиа 1.9tdi 90кс 2003г ALH мотор. Моят тъст, има Golf 4 1.9 tdi 90 кс и го чипоса със оригинален софтуер от Фолксваген и колата хвръкна. Мисля и аз да я чипосам мойта па да видим аз ще хвръкна ли или ще се тътря :) Като стане готова ще споделя какви са резултатите.

smile091

Оправи ми деня smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за погрешното изказване. Значи на Golf 4 1.9tdi 90 кс са го направили 110кс. Човека който го е слагал има приятел който живее в Германия и работи във Волксваген и му е пратил оригиналния софтуер за 110 кс, поне аз така разбрах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здравейте!Прегледах всички коментари по темата,но никъде не видях отзиви за евтин POWER BOX от тези в E-BAY.Аз вече съм с чипосана октавия тди 110 бивши и 141 настоящи кс. и като цяло съм доволен с малки забележки .За вървене върви и май разхода верно падна,поне по борд компютър,максимална скорост която постигнах 215км,можеше и още но по-добре да не пълня докрай километража,пали по-лесно.Недостатъци за мен лично:стана много нервна,при най-малкото отпускане на кракът на педала върти гуми,предразполага към по-нервно каране,което в един момент може да доведе до беля /птп/,при настъпване педала докрай припушва преди това не,което ме дразни защото не е приятно за тези които карат зад теб,представи си ,че ти си един от тях.Удоволствието ми излезна 300 кинта,няма да споменавам къде за да не правя реклама.Да спомена,че един познат си чипоса неговата 2,0 тди 140кс,при същия човек и имаше проблем!Внимавайте с решението ,има и рискове!Пределно ясно ми е,че в ментеливите боксове има едно съпротивленийце,но можеби е по-добър вариянт,като не ти хареса нещо,скубеш го и си караш по старому,при чипа не става,или разправията е голяма.Очаквам отзиви за пауър бокс евтин модел,Поадрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Я дадам и аз мение от POWER BOX имам на ОК2 2005 1.9 4х4 и да кажа има разлика и то голяма мн по пъргава и еластична е както казва един коле по горе има осезаема разлика. Качвам се във същата шкода (закъпена от ЕТ чисто нова карана и обслужвана само там редовно и винаги(понеже е служебна) и да ви кажа коренна разлика ;) ) аа моя бокса е слаган във швейцария четах из нета и цената на съмия бокс е 350-400 паунда :). За 4000км от както я имам и от разхода съм доволен 6,5-6,8л. смесен. 

 

Сега и като чета понеже явно бокса има мн минуси мисля и вариянт за чипосване но ще видим .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Като Ви се карат мощни и бързи коли-решението е едно: просто си купувате такива. Ако не можете-купувате каквито имате възможност и ги карате. Познавах едни хора дето искаха Субару СТИ ВРЦ но си купиха само СТИ и после дадоха сума ти пари да стане като СТИ-което пак не даде очаквания резултат, и ги продадоха. После си купиха оригинални такива и сега са супер доволни предполагам. Така че, според мен не харчете пари "за лудо"/тунинг. Просто ги похарчете еднократно, но както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като Ви се карат мощни и бързи коли-решението е едно: просто си купувате такива. Ако не можете-купувате каквито имате възможност и ги карате. Познавах едни хора дето искаха Субару СТИ ВРЦ но си купиха само СТИ и после дадоха сума ти пари да стане като СТИ-което пак не даде очаквания резултат, и ги продадоха. После си купиха оригинални такива и сега са супер доволни предполагам. Така че, според мен не харчете пари "за лудо"/тунинг. Просто ги похарчете еднократно, но както трябва.

Субару СТИ ВРЦ??? Такова животно струва към милион евра и отдавна ги няма(не участват в световния рали шампионат)... Искаш да кажеш ВРХ СТИ, а са си взели само ВРХ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Днес ми разясняваха за пауър бокса че това е върховното нещо за вдигане на мощността и реших да попитам в малко стара тема:

1.Само за дизели или става и за бензинови?

2.Какво лъжем с пауър бокса?

3.Чип или пауър бокс?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми разясняваха за пауър бокса че това е върховното нещо за вдигане на мощността и реших да попитам в малко стара тема:

1.Само за дизели или става и за бензинови?

2.Какво лъжем с пауър бокса?

3.Чип или пауър бокс?

 

Благодаря предварително!

1) Има смисъл за двигатели с турбо

2) Много зависи от бокса. Някои са просто съпротивление лъжещо ECU-то колко е температурата на двигателя, други променят количеството гориво и т.н.

3) Ако си в гаранция - PowerBox. Ако не си - чип

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.