Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една Фабийка :)


Recommended Posts

Здравейте, аз съм на 18 години скоро шофер, но с Нова Фабийка :)

Историята е такава:

Ние сме брат и сестра, близнаци. Взехме книжки, обаче се случи така че нямахме кола. Не след дълго с баща ми почнахме да търсим в интернет за изгодни оферти на нови автомобили. След усилено търсене решихме количката да е дизел, не много мощна - градска кола. Спряхме се на Нова Шкода Фабия, а и в същото време Шкода пуснаха промоцията на Фабийката с 4 години гаранция. Това беше върховия момент в нашия избор.

 

Също така върнахме и 1 шкодичка 105L (-800 лв):

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=301093

и така старата шкодичка се възроди в "Синята Красавица":

синя, New Fabia, 1.4 TDI-PD 70 к.с, оборудване Бейсик :oops:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=306772

 

Взехме количката на 4.11.2008 от ЕТ, направихме й 500-те км, количката се държи супер на пътя. Аз и баща ми вече сме започнали да се образоваме в този страхотен форум ииии .. какво да кажа +2 колеги повече сте ;)

Големи Поздрави :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита синя красавица :D .

Дано рядко има конфликти при подялбата на колата ;) .

Чакаме още двама нови потребители, освен теб :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито за колта, готин цвят е ;)

 

Чакаме още двама нови потребители, освен теб .

даааа, чакаме сестра му и баща му :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и баща ми вече сме започнали да се образоваме в този страхотен форум ииии .. какво да кажа +2 колеги повече сте ;)

Големи Поздрави :!:

 

А къде е сестра ти? Ще ви съди за дискриминация :mrgreen:

 

А иначе - много и безаварийни километри и на трима ви! smile187

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви е честита Фабиана ;)! И да се мяркате с нея на срещите на форума от време на време! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се постараем smile169

 

Това постараем много ми хареса-трябва малко колежки да има във форума.

 

Шегата настрана-честита нова придобивка.Само безаварийни км ти пожелавам с нея.

И да се видим на някоя среща! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Радвам се, че си само на 18, а си седнал и си избрал кола не само според външния вид, а си разсъждавал за това каква кола точно ти трябва. Мисля, че ако и ти попаднеш в графата на сектантите, ще ти е много трудно да делиш колата със сестра си. Дано съумеете да се спогодите... Аз не успях.

Късмет и честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се постараем smile169

 

Това постараем много ми хареса-трябва малко колежки да има във форума.

 

Шегата настрана-честита нова придобивка.Само безаварийни км ти пожелавам с нея.

И да се видим на някоя среща! :mrgreen:

Ех само приятелки са ти в главата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, честито!

Безаварийни километри и да имате по-малко кавги кои кога да кара шкодето ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги искам пак да Ви се похваля,

днес привечер отидох и ми чипнаха "Красавицата" smile021

Искам специално да благодаря на Петър/Пепи, човека който извърши манипулацията, перфектно отношение към клиента и колата ;) . Той е представителя на http://www.bg.powerchip-germany.de/ в София.

Усещането сега е съвсем различно и начинът, както и поведението на колата са уникални (много вървиии smile050 ). Ще споделя мнение след малко практика. Поздрави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз също съм с 1.4 тди 70к.с. Би ли споделил впечатленията си от чипа?

Изчках доста време с въпроса за да придобиеш впечатления..... ;)

Иии... много безаварийни километри, както и само приятни емоции!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауууууу колега супер е с тази модификация направо лети, но буквално лети. Самото ускорение, залепва те за седалката като настъпиш :smt032. За мен чипосването си заслужава! По-принцип си водя стриктно записки за всяко зареждане, неща които си купувам по колата и т.н. Записал съм си само датата(когато отидох да я чипнат),но не и и километрите. Мисля че "Синята Красавица" беше на около 19 400км, сега е 22 000км и съм много доволен бърза, пъргъва, а средния разход е 5/100. Дано да съм ти бил полезен, както и да ти е честита Шкодичката и тъпкано да ти се връща това за километрите smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно как се нарича, но има една графика отразяваща мощността и въртящия момент при различните обороти- в твоя случай,сега, тя как изглежда? Защото при нашия двигател във вариант 70к.с. максималният въртящ момент се поддържаше в доста широк диапазон на оборотите. След модификацията това съхранява ли се?

Имам и още един повърхностен въпрос- не бяха ли вариантите 1.4тди 70к.с. и 80к.с еднакви "хардуерно" , тогава защо в таблицата на посочената фирма се постигат различни стойности на мощност и въртящ момент?

Предварително се извинявам за "лаишкия" си език...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едната е с турбо с пром.геометрия,а другата не-

май

 

Мисля, че е само софтуерна разликата :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.