Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една Фабийка :)


Recommended Posts

не вярвам-няма 2 еднакви дв.с различна мощност да са еднакви-я дюзи,я турбо ще са разл.,я фази на вала

не е само софт

не съм се интересувал,ако тр ще разбера-ще ги изхващаме немците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че четох някъде и аз за това, че разликата в двата двигателя е в турбините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги я да Ви се похваля, какво си имам от край време в Синята Красавица!

 

Head unit - Pioneer DEH-P6900IB

Front Speakers - двукомпонентна система DLS RS6A + Tweeter

Rear Speakers - са фабричните колони и пищялки

Amplifier - триканален DLS CA31

Subwoofer - DLS OA12 + Ultimate решетка

Accessories: iPod + CD-I200

 

Ето малко снимки как е ситуацията в колата smile021 , снимките са малко кофти но са от телефона.

http://blackspot.snimka.bg/?album;aid=583454;pid=22977993

 

022977990.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Вече сме в RS-ови дневни светлини smile035

 

IMAG0228.jpg

 

IMAG0229.jpgIMAG0230.jpg

 

Всичко е навързано и пробвано - свети, даже сложих и ключе в купето, но единственото което не можах да направя е да прекарам кабела на ледовете от двигателя в купето.

От тук:

IMAG0231.jpg

 

IMAG0233.jpg

 

Пробвах с тел, но не успях. Съвет да ми предложите? Даже някои сръчен ако предложи да го направи няма да му се разсърдя smile027

Мисля да отида до някой кар аудио сервиз към края на седмицата, примерно toyaga. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Мони, най-сетне след толко перипетии ги сложи тия ЛЕД-ове.

 

П.С. Ако ходиш до Тояга другата седмица и не се обадиш, ше ти дърпам ушите, да знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е работещо вече. Кабела ми го прекараха в Aval, мерси на Bobeca, че ме подсети за тях smile159

 

30%

IMAG0237.jpg

 

100%

IMAG0240.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мони, как светят тези ледове на 30% и на 100%? В смисъл- как превключваш? (не ми е ясно как е ключа на 2ката)

 

Аз от време оно искам да ги наблъскам в моите МК1 халогенки и да ги ползвам за дневни, но не се знае дали ще имам успех!

 

Вързването? Ш.....а работа ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно бе Ися,нали ти обещах да ти ги направя,свържа и т.н.

Има много варианти на свървазе-по желание на клиента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си едно ел. ключе => klyuch-3-poz-edinichen-cheren-7907.jpg

 

Връзването е лесно. При контакт се вижда на кой пин на ключа има ток, след което го срязахме и с една лустер клема (мисля че така се казваше) свързахме ключето към ключа на фаровете. След това само закачаш кабеляците от ледовете и светиш! smile048

Най-много време ни отне изрязването на самите решетки. Слагаш, режеш с ножа, пак мериш, общо взето милиметър по милиметър. smile049

post-3161-13845345679_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

В събота си смених маслото и филтрите. Много съм горд със себе си smile048

Ето това е работната станция, пред блока smile049 :

8y8vaocaszivosorxqee_thumb.jpg

 

А това са материалите:

v674pcy1yeahldkjq4tk_thumb.jpg

 

Поздрави!

s_flag

 

П.С - даже колата и върви след моите действия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Да добавя още няколко неща, които направих.

- Преминах от задни барабани към дискове. От край време усещах странно поведение при спиране. Отидох на консултация при момчета от братовчедския форум (Сервиз Elbatron), за да разпитам какво ще ми е нужно за ъпгрейд-а. Момчетата бяха супер точни, обясниха ми всичко каквото е нужно (тук искам да кажа Мерси на Искрен и Сами, че отговириха на мойте въпроси). Единият от пичовете в сервиза завъртя задно дясно колело и ми каза че ми е крив барабана. При този отговор още повече се навих да сменя барабаните.

Започнах да търся частите. Оказа се обаче, че при Фабийте преди фейслифта с барарабни, на задния мост няма учи за захващане на съпорта. Слагат се два моста според ЕТКА. При това положение трябваше да сменя целият мост. Фабий с дискове не се намират често из моргите, за това прибягнах до колите които са на същата платформа - VW Polo 9N и SEAT Ibiza 6L. Намерих Поло 1.4 TDI 2003 година и взех целият мост оборудван - дискове, съпорти, жила за ръчната, спирачни маркучи.

Следваше монтирането. Тук искам огромно да благодаря на колега Данчо (roodnb)  :hi: за помоща, обменената информация, превоза и за това че ме заведе при неговия майстор. Оставихме му колата в 13:00. Човека ми беше сменил моста, сменил спирачната течност и обезвъздишил всичко. В 18:30 си я прибрах. Оказа се че дисковете и накладките са в доста добро здраве и ще карат. Педала беше мек, но за няколко дена каране се оправи.

Минал съм малко километри, но за сега съм доволен. Край на свирукането при спиране. Нямам търпение да я видя с летите джанти.

- Тъй като моята количка е с най-ниското ниво на оборудване и ми липсваха задните дръжки на тавана. Реших да си монтирам. Набавих си ги и хоп на колата. Тук пък искам да благодаря на Борето(bobeca) за съветите. :cheers:

- Монтирах си още и преден десен сенник с огледалце.

Искам да добавя само - Шкода Форум Мембърите са :champion:

П.С - а отностно кривия барабан как мога да потвърдя диагнозата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....П.С - а отностно кривия барабан как мога да потвърдя диагнозата?

 

За крив барабан не съм чувал. По-скоро е главина, защото барабана ляга на нея. Ама и крива главина не съм виждал и не мога да си представя как ще се изкриви и поради какви причини.

 

п.п. Но, да приемем че има нещо криво. Щом и майстора "на око" го е хванал ;)

По време на движение трябва да го усетиш, като вибрация.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малиии моита свирука след всяка влажна нощ на ръчна ... да не би и моите да са криви :fiu:

Майтапя се естествено ... знам , че са за преглед и евнтуална смяна с нещо марково (накладките) и съм сигурен , че ще спре да свирука .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може ли да обясниш малко по-подробно за поставянето на задните дръжки на тавана? Как става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръжките които сложих са от Roomster. Отзад имам само закачалки. Фабрично си има място за захващане на дръжки, но е скрито от тавана. Хванах ги на мястото на закачалките. Наложих и видях горе долу къде се пада другата страна. С игла проверих къде са отворите. После от картон си направих шаблон. Наложих, изрязах тавана и на там е ясно. За съжаление не съм снимал. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Ето да се похваля и със задните плафони, след няколко седмици тест.

1.Избрах си плафони от Голф 4, намерих си такива + буксите към тях. Плафоните са с 3 положения на светене.
2.Направих си шаблон от картон и по него си изрязах отворите, като преди това с игла пробвах дали зад тавана няма ламарина (Bobeca ме светна за този номер :D).

10156817_10201738209638804_828739489_n.j

10173320_10201738209678805_514481986_n.j

3.Взех си телефонен кабел, четири жилен, защото не можах да намеря с 3 - мисля че някъде към 3,5м. ще стигне
4.Прекарах го като го подпъхвах под уплатнението. Отхлабих само пластмасовите панели на средните колонки. Най-тегаво беше завиването от предната колонка към централния плафон.
5.С лустер клема събрах кабелите от двата плафона и ги запоихме с един приятел към буксата която влиза в плафона.
6.Онзи ден ми дойдоха и диодите от ибей, но разбира се не съм уцелил правилната температура на светене и сега задните синеят в сравнение с централния. Ще ги сменя занапред.
 

10363541_10201960686160578_4522868_n.jpg

 

Кефи ме как стана! Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте, днес си смених маслото, но като прехвърлях старото масло от кофата в тубата на дъното забелязах, че има разни неща като налепи или може би нагар. Предния път когато си го сменях дадох маслото на комшия, та не съм го расипвал и не съм видял такова нещо. Това нормално ли е или ненормално? Поздрави!

http://media.snimka.bg/s1/3841/033925774-big.jpg
http://media.snimka.bg/s1/3841/033925773-big.jpg
http://media.snimka.bg/s1/3841/033925772-big.jpg
http://media.snimka.bg/s1/3841/033925771-big.jpg

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да се похваля и аз :)

Преди:
hu56w4.jpg

Сега:
13ynjw5.jpg

Поздрави!

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не видиш нещо и ти!  :tongue_1: Шегичка, още веднъж - честити да са ти!  :D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.