Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новости, предлагани за Октавия 2 - съвместимост.


stenly

Recommended Posts

И какво повече има този коломбус дай ми пример говоря сериозно

 

1. 4 пъти по детайлен екран...

2. 30 ГБ хард диск (и не ми казвай колко долара струва един нормален хард 300,500 или 1000 ГБ, този е съвсем различен и няма нищо общо с тези които се продават масово - пак се продава и се казва : Солод Стейт)

3. Това си е оригинална част за Супърб или О2 и дори и да е правена в Китай, най вероятно се прави в завод на VW Group или такъв който има договор със VW Group.

4. CAN - съвместимост с колата

5. Доста по качествен звук....

6. Има и много минуси но всеки сам решава дали е склонен да се раздели с някои екстри за сметка на други неща...

 

така равносметка

точка 1 - да малко по качествено изображение 800х480 а другото е 480X234

точка 3 - същото важи и за другата със същите габаритни размери специално за шкода октавия 2

точка 4 - същото го има само го закачаш и казваш на компютъра на колата че има ново "радио" тиви тунер и и си гледаш докато караш независимо дали си с 5 или 50 км и т.н.

точка 5 - не коментирам не съм го чул на живо и двете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова китайците ще превземат света!!!Защото все се намира кой да им купи мизериите!Да не говорим,че правят ментета на всичко!Като видя нещо Made in China и ми се повръща вече!Иначе "китайско" ям! smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова китайците ще превземат света!!!Защото все се намира кой да им купи мизериите!Да не говорим,че правят ментета на всичко!Като видя нещо Made in China и ми се повръща вече!Иначе "китайско" ям! smile168

 

smile188 за жалост фабрично в колите ни има доста "дръпнати" неща... Погледни си дебитомера. Ако е HITACHI - познай къде е правен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво повече има този коломбус дай ми пример говоря сериозно

 

1. 4 пъти по детайлен екран...

2. 30 ГБ хард диск (и не ми казвай колко долара струва един нормален хард 300,500 или 1000 ГБ, този е съвсем различен и няма нищо общо с тези които се продават масово - пак се продава и се казва : Солод Стейт)

3. Това си е оригинална част за Супърб или О2 и дори и да е правена в Китай, най вероятно се прави в завод на VW Group или такъв който има договор със VW Group.

4. CAN - съвместимост с колата

5. Доста по качествен звук....

6. Има и много минуси но всеки сам решава дали е склонен да се раздели с някои екстри за сметка на други неща...

 

така равносметка

точка 1 - да малко по качествено изображение 800х480 а другото е 480X234

точка 3 - същото важи и за другата със същите габаритни размери специално за шкода октавия 2

точка 4 - същото го има само го закачаш и казваш на компютъра на колата че има ново "радио" тиви тунер и и си гледаш докато караш независимо дали си с 5 или 50 км и т.н.

точка 5 - не коментирам не съм го чул на живо и двете

 

 

И още малко равносметка :

 

точка 1 - не е малко, а е 4 пъти по детайлен екрана и доста по контрастен - повърхноста е направена така че да се вижда идеално дори и пряко осветена от слънцето - кеото при китайското не е така.

 

точка 3 - По тази логика ако аз направя нещо което съм го парвил специално за Октавия 2 - ще е толкова оригинално и истинско колкото и Колумбус-а, понеже точно и специално за този модел съм го правил.

 

точка 4 - Аз и без да казвам на компютъра в момента си гледам ДВДта, ДивХ и какво ли не, въпроса не е в това - става дума за изобразяване на дисплея на информация от парктроник - климатроник - подгряване на седалки - подгряване на задно стъкло - абе всичко де що можеш да се сетиш - и най полезното според мен - пълна комунукация между Колумбус и МФД (Максидот дисплея)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още малко равносметка :

 

точка 1 - не е малко, а е 4 пъти по детайлен екрана и доста по контрастен - повърхноста е направена така че да се вижда идеално дори и пряко осветена от слънцето - кеото при китайското не е така.

 

точка 3 - По тази логика ако аз направя нещо което съм го парвил специално за Октавия 2 - ще е толкова оригинално и истинско колкото и Колумбус-а, понеже точно и специално за този модел съм го правил.

 

точка 4 - Аз и без да казвам на компютъра в момента си гледам ДВДта, ДивХ и какво ли не, въпроса не е в това - става дума за изобразяване на дисплея на информация от парктроник - климатроник - подгряване на седалки - подгряване на задно стъкло - абе всичко де що можеш да се сетиш - и най полезното според мен - пълна комунукация между Колумбус и МФД (Максидот дисплея)

 

поне се разбрахме кой какъв е smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Друга новост при Фейса е автоматичното прибиране на огледалата - серийно при Елеганс. При задържане на бутона на дистанционното, огледалата се прибират. Новост е и възможността за пограмиране на дневните светлини - могат да светят само главните фарове, стоповете както и допълнитлните крушки на фаровете за мъгла. Новост също са и прожекторните светлини - серийно от класик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друга новост при Фейса е автоматичното прибиране на огледалата - серийно при Елеганс. При задържане на бутона на дистанционното, огледалата се прибират
те за това са като на бус :lol:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друга новост при Фейса е автоматичното прибиране на огледалата - серийно при Елеганс. При задържане на бутона на дистанционното, огледалата се прибират
те за това са като на бус :lol:
Нямаш си представа колко са удобни! smile001 Като се кача на Fabia-та и все едно нямам огледала(особено дясното)!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги здравейте,следя от доста време всички теми и искам да ви поздравя за любовта към Шкода :)

Та сега да попитам по моят въпрос,наскоро се сдобихме с О2 facelift 1.9 TDi ,та мисълта ми е следната съвместим ли е спойлера от О2 RS(спойлера на задния капак) и гореюдолу какви пари струва и да ви попитам какви други възможности има за спойлерче и от къде могат да се намерят :)

 

П.с Предпочитам да си е оргиналното от RS закупено от ЕТ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте,следя от доста време всички теми и искам да ви поздравя за любовта към Шкода :)

Та сега да попитам по моят въпрос,наскоро се сдобихме с О2 facelift 1.9 TDi ,та мисълта ми е следната съвместим ли е спойлера от О2 RS(спойлера на задния капак) и гореюдолу какви пари струва и да ви попитам какви други възможности има за спойлерче и от къде могат да се намерят :)

 

П.с Предпочитам да си е оргиналното от RS закупено от ЕТ :)

съвместимо е виж тук http://www.superskoda.com/octavia-ii/wings/ аз от тях си поръчах,вече има и боядисани направо за монтаж,в шкода ми искаха 750 лв за всичко - спойлер,боя,монтаж бях се навил ама бяха супер несериозни и ги зарязах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Аз да питам - взехте ли вече 3-те броя Columbus-и?

Ако все още не сте да се включа към бройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FAA610003.jpgаз пък искам този

черен пиано лак ще си га барна

 

споделете по подробно как става схемата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

за колегите който искат такъв лип спойлер ако има мераклии да дадем поръчка за малко повече броики и ще ги направят на сносна цена.ако има мераклии да питам за колко пари и колко броики говорим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за колегите който искат такъв лип спойлер ако има мераклии да дадем поръчка за малко повече броики и ще ги направят на сносна цена.ако има мераклии да питам за колко пари и колко броики говорим

този спойлер Искрен ми го намери от тук за 135 лв с доставката

http://cgi.ebay.co.uk/rear-spoiler-skod ... 4a9be410d2

иначе в ЕТ Е НАД 400ЛВ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

[Офтопик]

за колегите който искат такъв лип спойлер ако има мераклии да дадем поръчка за малко повече броики и ще ги направят на сносна цена.ако има мераклии да питам за колко пари и колко броики говорим

този спойлер Искрен ми го намери от тук за 135 лв с доставката

http://cgi.ebay.co.uk/rear-spoiler-skod ... 4a9be410d2

иначе в ЕТ Е НАД 400ЛВ

 

:) Това какво означава? Къде можеш да се договориш и с кого? За клаксон + работа и всички неща искат 200 лв :D Клаксона е 12 лв на битака, всичките останали работи идват до 30 лв - кабелчета, стойки и други глупости... - работата - сам си я свършваш - 8лв (за манджа) ??? Гаранцията те връзва много здраво просто :)

 

Поздрави

 

[/Офтопик]

 

Моля някое приятелче/колега от форума да пита в неговият град ЕТ колко парички искат за двутонов клаксон :) Защото в София искат 200лв. Ще съм благодарен на фийдбек да видим, дали навсякъде е еднакво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Привет!

 

Може ли някой да ми потвърди, че размерите на радиата (примерно Swing, Audience) интегрирани в О2 преди фейслифт са със СЪЩИТЕ размери като радиата предлагани във фейслифт версията? Тоест ако имам Окти2 и искам да сложа Swing от фейслифтната Окти2 дали трябва да сменям блендата около радиото и климатика/троника или всичко ще си пасне?

 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Интересно, в Китай Октавийте са с LED стопове.

Същото е положението и със SUPERB -

Ако имаше как да си поръчаме...

 

 

http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?t=51898

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Привет, на всички от един нов член на клуба!

Миналият вторник се сдобих с Октавия 2 Фейслифт TDI-PD 140к.с., Комби, ниво Елеганс + Селекшън пакет.

Първо за новостите: Swing-a наистина е чудесен. Перфектен звук, почти интуитивни бутони, с които лесно се работи. Чува се целият диапазон. Лично аз не се считам за кой знае какъв експерт, но след BOSE-то на Ауди все поназнайвам нещичко. Е, вярно, не е BOLERO-то, но за мен е напълно достатъчно, пък и с тези ями по пътищата и това подскачане, малко слабичко е това с тъчскрийна.

Иначе вече съм на фаза 2 при опознаването на колата, т.е. вече търся кусури. Мотора е чудесен, въпреки, че още не мога съвсем да свикна с 6-степенната кутия, едната предавка ми идва вповече. Динамиката е много добра, предавките къси, бързо стига 2000-2500 об. В първите дни понякога чувах нещо като стенание/триене в предницата при ляв или десен завой, като че ли в носачите, но вече май изчезна. Естествено вози стегнато, може би ще омекне малко, но не очаквам чудеса. Очаквах обаче мотора да е по тих при ниските скорости и на място. Вярно, че е PD, но е шумничък. Странно ми направи впечатление, че при престой на червено и при натискане на спирачка шумът леко се променя, в смисъл, че се усилва. А огледалата са страхотни, голям обзор, фотосоларни, перфектно.

Салона е чудесен, наистина са се постарали от Шкода. Още на третия ден имах малък проблем с решетката за тонколонката на предна дясна врата (не беше фиксирана стабилно и леко резонираше), но отидох до ЕТ и я постегнаха малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам ако досаждам с подробности, но впечатленията напират в мен. По отношение на дизайна бях абсолютен скептик в началото, но едно посещение в ЕТ ми промени мнението. Предницата си е доста агресивна, а отзад големите стопове са чудесни. Добавките като авт. светлини например са сериозно удобство. Като съвет към производителя: волана да е с една идея по-лек.

Забравих да спомена, че впечатленията ми идват и на база опит с О1 ТУР и разликата с фейслифта е много сериозна.

Последните две години бях с AUDI А6 всички екстри, така че имам добра база за оценка. Ами това е. Малко хаотично изложих първите си впечатления, но е заради късния час предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.