Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна цвета на уредите на таблото при Октавиа 2


Recommended Posts

  • 3 седмици по-късно...

Вече си имаме и в БГ октавиика с бяло табло и червени стрелки \ :D/ Скоро и цялата изцяло с бяло осветление се надявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кои диоди сложи - слаби или силни ?

Силните и е малко по-силно от колкото с оригиналните, но нали ще сменяма на всякъде и нама да е проблем smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се замислих, че ще стане готино, ако направя само стрелките червени, останалото нека си е зелено. Колко диода са само на стрелките, 4? Нужно ли е да разглобявам стрелките или е измислено по-лесно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Ако нямат предвидена подсветка едва ли ще стане толкова просто. Самия матераил на врътките трябва да има някаква прозранчост. Вероятно има още куп други препъни-камъчета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може, ето го при superb 2:

skoda_superb_interior_front_night_zpsd24

 

Точно над навигацията и другата до таблото отляво. Обаче, не знам, дали на октавията са прозрачни и може да стане. Някой, мисля, че във форума го беше направил вече или беше казал, че не са прозрачни, не си спомням точно...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е мерак да сложа на врътките за духалките :)

 

В немския октавия форум го бях гледал и си бях свалил PDF-а. Ето го нагледно как го правят... http://dox.bg/files/dw?a=4a62c810ad

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може, ето го при superb 2:

...

За Superb е ясно (всяка вечер си ги гледам :) ), там е предвидена самата врътка да е с подсветка. Мисля, че и аз някъде из форума бях мернал, че някой се интересува от точно това. Дали го е реализирал... не знам. Не знам дали е възможно, ако не са предвидени оригиналните на Octavia да се заменят с такива, които са. Само идея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги, как точно става номера с пистолета за горещ въздух? При мен не светят 4 диода, които са на подсветката на километража. Искам да ги сменя, но ме е страх да не нараня платката с поялника, много финна ми се вижда работата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей с пистолета, доста поразии може да сътвориш. С поялник се прави, доста е лесно стига веднъж да свикнеш. Потренирай някъде и ще видиш. Или ако смяташ че няма да се справиш дай на някой да ти ги презапои за 5 минути и готово. Че скоро сменях табло на един клиент от некачествена интервенция.

 

 

ПП. ПО темата... Набарах бели слаби диоди същите като оригиналните! С тях става уникално, не прозира толкова силно циферблата и много красиво и като оригинално става. Естествено цената им е десетократно по-висока от китайските  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.