Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[Skoda Fabia '02 Project] Дон Фабио


Skoda_Estelle

Recommended Posts

  • 1 месец по-късно...
  • 2 месеци по-късно...

От скоро установих един проблем със спирачната система на Дон Фабио. Няколко пъти ми се е налагало екстремно спиране, като винаги при всякакви условия предно дясно колело се е провлачвало. Лошото е че този ефект си остана и след смяната на предните дискове и апарати. Т.е изключвам там да е проблема! Иначе спирачната течност е сменена с ATE(5.0 по спомени) и обезвъздушена качествено.Предполагам, че спирачната помпа е сдала багажа. Може ли да е тя и как може да се провери?

Вече 2ра гума трябва да изгърлям заради неправилно износване поради такова спиране... :evil:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABS нямаш?

Предните колела не са ли в общ кръг? Ако да, няма как проблемът да е от помпата.

Само предните спирачки ли смени с по-големи?

Ако едното колело се провлачва, помисли дали няма сплекскана спирачна тръбичка или запушен маркуч на другото.

В пунктовете за ГТП могат да ти премерят спирачното усилие, струва 5-10лв и можеш да разбереш кое колело с каква сила спира - дали едното спира повече или другото по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нямам ABS. На техническия преглед на валците първо блокира дясното...

Иначе съм сменил и задните от барабани на дискове, които си мисля че вече са за нови дискове+ накладки. Предполагам че няма общо де!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С предишните апарати(за по-малките дискове) беше същото! Аз затова се насочих към помпата. Единствено по пътищата на спирачната течност се сещам да има боклуче, ама пък до таква степен да влиае... Сплескана тръбичка го изключвам!

Все си мисля че трябва да я поразглобя и да видя каква е хавата с апаратите или помпата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Появи се известна яснота. Съвсем скоро сменях отново пружини и поразгледах десния апарат. Направих му няколко раздвижни тренировки на буталцето, но не видях нищо обеспокояващо. Реших да разгледам диска и го завъртях с една мярка-отверка отстрани в супорта. Оказа се съвсем леко крив, нещо което не се усещаше нито при спиране, нито при каране...

Надявам се това да е бил проблема, въпреки че си мисля че там се крие още нещо :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен единия маркуч правеше мизерии поради влошена проходимост и колелото първо спираше със закъснение, а после при отпускане пък задържаше и грееше. Ако не си пипал там по-добре ги смени профилактично - конкретно за Фабия не знам колко струват, но за фелата са по 8 лв бройката :lol: Правят по поръчка и едни специални не разширяващи се маркучета с метална оплетка, щом вече имаш спортни претенции с тия RS-дискове и апарати. Аз за пежото си ги поръчвах при Ники Златков, излезнаха ми 70 лв комплекта с отстъпката. По-късно разбрах, че имало някъде и по-евтини, но не помня къде... ако решиш подсети ме да поразпитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.