Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Superb Vs. Volkswagen Phaeton


slav.bg

Recommended Posts

И аз да споделя впечатление от Фаетона. Ей туй бебче на снимките е на братовчед ми Фаетона. Карал съм го, но тогава нямах книжка и не посмях да го настъпвам. Брат'чеда ми показа какво може и съм потресен от звука и планината от въртящ момент. Мотора е 5.0 V10 TDI. За съжаление в Супърб само съм се возил и не мога да дам мнение.

post-1856-138453279043_thumb.jpg

post-1856-138453279048_thumb.jpg

post-1856-138453279051_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина място за сравнение няма. Аз лично се радвам че Volkswagen Group решиха да не се отказват от модела, харесва ми доста.

Жалко е, че има много хора с предразсъдъци, които биха избрали Mercedes, Audi или BMW просто заради името/имиджа когато избират лимузина.

Иначе Superb с по-голям от V6 двигател е съмнително да видим някога :)

 

Двата URL-а долу си струва да се разгледат.

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=139043474&pageNumber=10&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=26&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=1

 

http://volkswagen.bg/modelle/new_phaeton/welt_phaeton/gallery/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

Здравейте попаднах на темата случайно ровейки се в нета прочетох странни мнения на хора не познаващи този автомобил и понеже карам Файтон  ще се опитам да се съглася с някой и да опровергая други.

Големио голф както се шегуват моите приятели е наистина създаден да се бори с конкуренцията и успешно се е справил.Единственият му проблем е емблемата.В атмосферно изолираният завод в Дрезден се произвежда само ръчно и до 2006г.заедно с Бентли континентал флайнг спур с който са на една платформа.Изключително здрав и надежден автомобил. Комфорта при возене е абсолютен дори Мерцедеса не се справя така добре. На колегата с местата ако беше запознат щеше да знае че Файтона е 5 местен 4те места са опция която се е предлагала за 12000€.На колегата дето е гледал обявите явно е гледал само цените не е прочел какви проблеми има колата моят съм го взел от 1ви собственик  за 10000€ и е 2007г. Даже 3 литровият дизел е двигател на годината 2005.На колегата с гъзарите не се определям като гъзар а по скоро обичащ комфорта при возене и удобствата които предлага Файтона ще кажа че аз не правя компромиси с части по окачване двигател и спирачки и пак не ходя в Порше защото там цените са проблем не частите.Незная на каква платформа е Супърба но ако е като А8 или по новите Пасати може да се окаже дори по скъп за подръжка от Файтон заради алуминиевото окачване.както е при А8 и Пасат.Не мога да сравня двата автомобила но предполагам че не можеш да сравняваш сериен модел с ръчно изработен би бил той и дъщерен на концерна  VW .Въпреки че  се сглобяват в Чехия Шкода са си Фолксваген.Не искам да засегна никой ако някой се почувства така моля да бъда извинен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще припадна!!!

Темата е "Ма, той умрял ма..."!

Иначе, едното е Автомобил с главно "А", а другото /макар да притежавам и управлявам ежедневно Сюпърб/, е бледа и бюджетна количка...

Нищо, че като нова, струваше 94000 левове!

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, кога Супърб 2 е стигал 94 бона бе човек??? Той сегашния над 80 трудно ще го докараш... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, кога Супърб 2 е стигал 94 бона бе човек??? Той сегашния над 80 трудно ще го докараш...

Еми, явно не си се заигравал с конфигуратора!

За сведение, "докарах" Рапид до 54000 лева, така че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, когато излезе Суперб 3, под 90 000лв не видях да може да се вземе с много екстри и 280 коня двигателя. На Боре е 3.6 - също скъпа конфигурация двигател и екстри. :)

 

А Рапида все още ли дрънчи, като празна тенекия от сирене? Или за 50к може би ще е по-добре... (досегът ми с Рапид е в шоуруума, отворих и затворих вратата и щом издрънча на “тенекия за сирене“ ми стана безинтересно моделче - Фабията не дрънчи така).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.