Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем ли е облепянето на всички прозорци с фолио?


The Best Forman

Recommended Posts

Има места, където за такова нещо щв ви вземат талона на автомобила и ще го спрат временно от движение, освен всичко друго ;)

ще им струва 10000лв. и уволнението. та нека се замислят пак. сега свиха шефа на кат варна дет е от златни и е свикнал на лев/защо ли?/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това е защото не карате А8/S8/S500/S320 и производни, ами ми карате някакви боклуци неугледни ;) Честито!

 

 

Това беше яко smile091 и е жестоката истина. С ушев управия няма той знае само 2 и 200 или 20лв :mrgreen:

грешиш, като го згънеш на пътя със закон и правилник по здвп и кляка както го е майка родила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Абе, Ванка, може и така да е, да си прав и ти... Ама как да подмина, като примера е пред очите ми всеки ден - ауди А8, преработено от JeDesign - всички прозорци са тъмни, че дори човек почва да си вика "абе т'ва с черни пластмасови прозорци ли е?!". Кара го едно дебело прасенце, което се заяде с мен един път, но се оказа въздухарник и после внимава какво говори. Ама някой ще му каже ли, че трябва да си оправи прозорците или да му отиде талона или колата? "Епа, я за наденица бех и не видех и са не вервам, чесно 'ти ка'ем..." А гледай го горе колегата го олепили веднага, където виждам три къщи по-надолу по улицата през !ЗАТЪМНЕНИТЕ! му прозорци! Ми 'им ... таковата вече, м? :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има места, където за такова нещо ще ви вземат талона на автомобила и ще го спрат временно от движение, освен всичко друго ;)

ще им струва 10000лв. и уволнението. та нека се замислят пак. сега свиха шефа на кат варна дет е от златни и е свикнал на лев/защо ли?/

Ами колега, аз ти казвам какво се случва в реалния живот, дори заради това нещо те пращат отново на технически преглед (нищо, че стария ти примерно не е изтекъл) за да ти пуснат колата отново в движение. А че има коли за по 200 - 300 хиляди, които са със затъмнение стъкла отвсякъде е факт, виждал съм няколко такива, обаче....всеки си знае.

Мисля, че колегата пуснал темата го интересуваше как е по закон. Лично моето мнение, като гледам западналия ни автопарк е, че точно тъмните джамове са най- малкият проблем, но умните глави в парламента, които ние си ги избираме са го измислили този член от ЗДвП-то, не полицая на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минете през Долна Баня - там 100% от местните автомобили са със затъмнени стъкла smile091

 

А всъщност каква е целта на занятието? Да не се вижда колко авери/мацки возим; да сме страшни; да правим секс на задната седалка; да пренасяме крадени вещи? Явно съм проЗ и не загрявам преимуществата на тъмните стъкла smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минете през Долна Баня - там 100% от местните автомобили са със затъмнени стъкла smile091

 

А всъщност каква е целта на занятието? Да не се вижда колко авери/мацки возим; да сме страшни; да правим секс на задната седалка; да пренасяме крадени вещи? Явно съм проЗ и не загрявам преимуществата на тъмните стъкла smile049

 

Освен маааалко по-красиво и по-елегантно да стои колата на пътя - всички други важат, където спомена :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че колегата пуснал темата го интересуваше как е по закон. Лично моето мнение, като гледам западналия ни автопарк е, че точно тъмните джамове са най- малкият проблем, но умните глави в парламента, които ние си ги избираме са го измислили този член от ЗДвП-то, не полицая на пътя.

 

Кои е тоя ЧЛЕН за които говориш. Сигурно визиреш 105, посочи ми наказанието за него?Точно по закон е до 20лв. и всичко друго е изнудване от страна на кат. Не на празно съм писъл 10000лв/признава се към 6000лв. Има ли нещо повече от 20лв. дело и лев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ровичкал съм закона, но така и не можах да намеря в административно-наказателните разпоредби каква е глобата за затъмнени прозорци (освен разрешените) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уреда с който се мери затъмняването на стъклата се казва "светломер" и с такъв уред разполагат в Технотест,КАТ и май КАТ-СО(не че го използват де),защото е доста скъп,а нашата бедна страничка не може да явно да си позволи във всяка патрулка да има такъв уред.Това са единствените уреди в БГ и за това глобите от КАТ-аджиите се налагат въз основа "по преценка на око",съответно като отидеш в съда да си търсиш правата печелиш делото

Ето и пример: http://www.rs-elhovo.org/spr/00704509/49720210.htm

Печелиш делото когато полицаите незаконосъоразно решат да те санкционират по члена за управление на технически неизправно МПС, и във основа на тази погрешна обосновка неправомерно те спрат от движение, но фиш, или акт по чл.105 ал.1 предл.3 от ЗДвП винаги могат да ти съставят (точно това става ясно от съдебното решение, което си цитирал). Ето и още един цитат, пак от него:

"Съдът не възприе и възражението на жалбоподателя, че не е достатъчно с просто око да се установи намаляване на прозрачността на предните стъкла, като в случая проверяващите са имали субективна преценка. И двамата свидетели недвусмислено в показанията си по категоричен начин заявиха, че затъмняването на въпросните стъкла е било с черно огледално фолио, което затъмняване според съда е в степен до намаляване на прозрачността на стъклата за релевантната в случая видимост на водача към пътя, като е без значение изследване на въпроса до колко е намалена прозрачността. В ЗДвП и в ППЗДвП не е визирано, че преценката за намалена прозрачност се извършва със специални средства и начини."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ровичкал съм закона, но така и не можах да намеря в административно-наказателните разпоредби каква е глобата за затъмнени прозорци (освен разрешените) 8)

 

Просто няма и тъй като се води нарушение по 105 макса е 20лв. Пак казвам каквото е отгоре влиза на дело и си плащат. Стига да имаш желание да изчакаш и им дръпнеш месечните щом са нагли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ровичкал съм закона, но така и не можах да намеря в административно-наказателните разпоредби каква е глобата за затъмнени прозорци (освен разрешените) 8)

 

Просто няма и тъй като се води нарушение по 105 макса е 20лв. Пак казвам каквото е отгоре влиза на дело и си плащат. Стига да имаш желание да изчакаш и им дръпнеш месечните щом са нагли.

Ванка, ти си с половин правно образование. smile049

Дай да ти купим,един "кетап".

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, ти си с половин правно образование. smile049

Дай да ти купим,един "кетап".

smile027

 

Ам чи от всичките години в дела с областната, общината и полицията няма лошо да свирна на Дидо да разпечата една, ама вече ги проверяват, обаче има едно НО, ако няма архив от мое време и не открият другата може и да мине за него период.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да попитам според вас дали ще ми направят проблем с тия прозорци, само задните са със фолио, обаче всички други прозорци са леко матирани, самото стъкло е такова, няма нищо облепено :-k

post-1931-138453262363_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Освен да се опиташ да ги убеждаваш, че това е заводско изпълнение, макар че има и опция за допълнително тониране без фолио. Иначе поне според мен няма никакъв смисъл от силно тониране, освен за задните странични, за да не види апаша какво си забравил на седалката и донякъде по същата причина на задното, но специално аз го махнах на пежото, щото нощем на заден ход трудно виждах какво има зад мен. За там най-добре някакви подвижни щорички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

Здравейте, колеги,

:)

отварям малко старичка тема, но по-нова не намерих. Замислил съм се да си тонирам стъклата - колата е черна, пластмасите вътре са черни и като е паркирана на слънчево място, след това вътре е ад.

Има ли някакви промени в законовите норми по този въпрос? Също така ако може да споделите опит със затъмняване на предните и челното стъкло - искам да ги затъмня малко, има ли все още проблеми с пътните полицаи? И последно ако може да ми препоръчате марка фолио и място, където да го монтират качествно, както и горе долу какви са цените?

 

Благодаря предварително:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Забранява се ограничаване на видимостта през челното, задното и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

(2) (Доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 9 от 2017 г., в сила от 26.01.2017 г.) Ограничаване на видимостта, както и намаляване на прозрачността на стъкла, различни от челното и стъклата на предните странични врати, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

(3) (Нова - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 9 от 2017 г., в сила от 26.01.2017 г.) Намаляване прозрачността на стъклата по ал. 1 се допуска само в границите на стойностите, определени в Правило № 43 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации.

 

За да ти спестя четенето на 100+ страници (Правило № 43), ще ти кажа, че за "стъкла необходими за прякото наблюдение на пътя", нормата за светлопропускливост е минимум 70%. Също така в същото това правило е обяснена методиката и оборудването по което се измерва тази светлопропускливост. Както всички знаем, оборудване КАТ нямат за да направят такова измерване. Също така в техния свят има "затъмнено" и "незатъмнено". Друго не ги интересува. Законово нямаш проблем, дефакто ще се заяждат с теб, като има потенциална вероятност да ти наложат ПАМ и да ти спрат автомобила от движение. Аз съм със затъмнени предни стъкла. Спирали са ме 4-5 пъти от тогава. На втория път вече им казах, че тоя разговор вече съм го водил и да правят каквото преценят. Нито се разправям с тях, нито дискутирам въпроса. В общия случай се мотат известно време и с "от мен да мине" ми връщат документите.

 

п.с. - На едно среднощно спиране на Малинов катаджията ми отправи оферта "Или сваляш фолиото на място или ти спирам колата от движение и пак го сваляш". Имах нормален и уважителен тон на разговор с него до тогава, но му зададох въпроса "Абе на челото ми путка ли пише извинявай?". Той се мота още 2 минути и ме пусна "от него да мине". Страшни смешници...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, относно горният ми пост да поясня нещо.

В много, ама много източници ( и електрони и печатни ) се оказва, че в ал. 3 на Чл. 105 грешно е цитирано, че се отнася за стъклата по ал. 2. Това е първият вариант на тази алинея от 21.01.2017г. Има обаче поправка от 26.01.2017, в която се казва, че в алинея 3, думата ал.2 се заменя с ал.1. Тоест да сте подготвени, че ако някъде ви спрат, ще ви извадят черно на бяло закон, че Правило No 43 се отнася само за задните стъкла, а реално не е така. Има само няколко дни разлика между поправките, но са достатъчни за да направят мизерия явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.