Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Среден разход на Октавия 1,9 ТДИ


velinsl

Recommended Posts

Освен това и....

 

... съм с по-големи странични огледала, по-широки чистачки, по-големи фарове за мъгла. А, забравих да кажа, че съм и с чипс туник. Там поне 2-3 литра отиват още като й покажеш ключа smile048

 

Със спокойно каране и не много трафик 7,5 до макс 8л на сто в София. Караш ли нормално, тоест не се влачиш като учебен с педесет км/ч, просто под 8 не ти мърда! 95'000км с Бора-та, която беше 1,9 TDI 115ps комби, сега близо 15'000км със Шкодата - абсолютно идентична картинка! Бората беше напълно сток, поне 150кг по-лека от Октито, в пъти по-ниска - бордови или по колонка даваше 8 и две-три на сто градско или около 5 извън (120км/ч).

 

Шкодата ми е с МНОГО по-къси предавки от иначе нормална 6 степенна кутия. Каквато Бора-та ми например имаше. Ако има по-висок разход първо от там ще дойде! Зa съжаление дори не мога да регистрирам и онзи 1л в повече, който наистина дават по каталог. Сигурно чипът го е оптимизирал smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 161
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    15

  • Цецо75

    15

  • Wizi

    13

  • PRR

    10

Най-много писали в темата

моята е О1 1.9 автомат 4 степенен .. макс. разход 8.0 лт./100 .. по комп. 6.7 .. като не е нулиран поне от 15000км. .. но нея я карам основно градско .. над 80%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как така карате без да се нулира борда? На мойта единия се нулира като я оставя да мирува за малко, а другия - така и не мога да го хвана. Току се нулира гадта. На километри ли е, на време ли е..... Ама повече от 2000км не съм успял да засека по борд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как така карате без да се нулира борда? На мойта единия се нулира като я оставя да мирува за малко, а другия - така и не мога да го хвана. Току се нулира гадта. На километри ли е, на време ли е..... Ама повече от 2000км не съм успял да засека по борд.

 

Аналогично е и при мен, преди около месец се нулира ей тъй от нищото, и аз не разбрах по каква причина. Не е било на километри, щото едва ли ще се ресетне на 700 и нещо км, остава да е време. Ама и аз не успях да хвана по ква причина реши да се ресетне.

 

Иначе за да не съм съвсем оффтопик и спам, да споделя и аз разход: градско сега зимата при кротко каране в стил учебно возило - ок. 6.0 л., иначе при нормално каране (без изцепки) - 7-7.5 л. Извънградско не съм я пробвал още много, с изключение на едни 180 км. малко преди празниците, където не съм качвал над 5.0-5.2 при средна скорост 95-100 км/ч и максимална 120 км/ч. Иде реч за двигателя от профила ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневният се нулира сам след 2 часа престой и разбита се на загасен двигател, а другият не го знам до колко брои.... преди 2 години минах 4200км през Европата и все си беше активен. Имам го на снимка с още там показанията за среден разход, часовете пробег и средна скорост за същия този пробег. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О2 се нулира на 9999 км или 99:59 часа.

Аз си го дебна и като мина 90 часа си правя снимка и го нулирам сам:

post-2459-138453272815_thumb.jpg

post-2459-138453272839_thumb.jpg

По този начин може да се сметне всичко и за по-дълъг период, например от горните данни следва:

7.2 l/100km (490.2 l/68.19)

6819 km

37 км/ч (6819/184.58333)

184 h 35 min

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами .. балимумамата .. може и да се нулира сам .. казах го смисъл .. че аз никога не съм го нулирал .. а преди около 15-16000 км. сменях акумулатора :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О2 се нулира на 9999 км или 99:59 часа.

И на О1 е така на часове съм го хващал,на километри не мога-просто няма как.........ако някой ми каже ,че е навъртал 10000 без да се занули километража smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам какъв е смисъла да чакате до 9999км или 99h ?!?! Пълня резервоара и нулирам километража. На следващото пълнене пак smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О2 се нулира на 9999 км или 99:59 часа.

Аз си го дебна и като мина 90 часа си правя снимка и го нулирам сам: ....така е и при О1 ,Golf 3 и Passat 2000г.знам го от опит/ 9999км или 99.59ч. зависи кое събитие настъпи първо, дневния се нулира сам когато температурата на маслото падне под 50-градуса (мисля,че беше така)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам какъв е смисъла да чакате до 9999км или 99h ?!?! Пълня резервоара и нулирам километража. На следващото пълнене пак smile049

 

Ми щото ако не се нулира сам педала, ще мога веднага да ти кажа колко ми е разхода за последните 15000км например, т.е. около година каране за мен. От науката статистика следва, че това е възможно "най-верния" среден разход :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли? :-k Моя метод ми се струва по-точен - на всяко зареждане записваш литри и километри. Когато решиш да видиш колко е разхода смяташ и си готов. И така 150 зареждания и 115к км smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли? :-k Моя метод ми се струва по-точен - на всяко зареждане записваш литри и километри. Когато решиш да видиш колко е разхода смяташ и си готов. И така 150 зареждания и 115к км smile021

 

 

Абсолютно. Пък и ето ти сметало, не е просто написано тук:

 

http://www.spritmonitor.de/en/detail/37 ... ?cdetail=1

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Пък и ето ти сметало, не е просто написано тук:

 

http://www.spritmonitor.de/en/detail/37 ... ?cdetail=1

 

Поздрави

 

Полвам го над година като електронна сервизна книжка.Така автоматично ти дава среден разход на резервоар ,така и на голям период от време. Попълвам данните по заредени литри ( по борд комп ми дава по-малък разход) smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Попълвам данните по заредени литри ( по борд комп ми дава по-малък разход) smile021

 

Аз затова никога не съм го обичал този вид мерене, защото знам как се прави и замерването на пулсовете от сензора за горивото и как мери пущината като цяло ... :) Пишман работа е борда, не ме кефи, докато не видя реално мерене в реални ситуации - не в златна среда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли? :-k Моя метод ми се струва по-точен - на всяко зареждане записваш литри и километри. Когато решиш да видиш колко е разхода смяташ и си готов. И така 150 зареждания и 115к км smile021

 

Е ако глупака компютър не се нулираше сам, нямаше да има нужда да си мъча молива :) Иначе то естествено, че можеш да събираш бележките и да смяташ. Ама що като хората са измисли борд компютър. Само дето не са го измислили като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oставия 2 с 105ps TDI 4x4 в София дава 8 нещо като не я карам никак спокойно. Движа се доста динамично, което ще рече 70-80км/ч където ми позволява и прилично "ръчкане" при ускоренията. Сега при този студ определено качва до 9л/100км градско.

 

Извънградско с 120км/ч по километраж (110-115км/ч реално) давам към 4,5-4,8л разход на 100км пробег. До към 5.1-5.2л/100км да го докарвам най-много извънградско.

 

Само моята 4х4 ли гори над 6 извънкрадско? А не я натискам почти никак...

Най-ниското ми извънградско е било 5.3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее добре, че не написах 5-6 страници пост, че с тези цитати ще го закъсаме някой ден....

 

Реално под 5л/100км извънградско ми пада примерно когато ходя към Гръцко, където е доста спускане. На връщане 5ичка и едно-две някъде... Отиване и връщане до Пловдив ми дава 5.3л примерно... Карам почти винаги с около 120км/ч по километраж, което реално е към 110 по-близо, че нагоре ръмженето на 4 цилиндровия агрегат след 2500 оборота ми бърка в здравето :x

 

Дефинирай "не я натискам" в някаква скорост все пак. При 160км/ч и моята дава 6 извънградско, признавам, но рядко се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че малко се отклонихте от заглавието, но лека по лека виждам, че се връщате отново на нея.

Според мен наистина най-добре е от пълно до пълно с нулиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само моята 4х4 ли гори над 6 извънкрадско? А не я натискам почти никак...

Най-ниското ми извънградско е било 5.3

 

И моята гори по близо до 6 отколкото до 5 извънградско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-8 градско - почти 6 извънграда , надявам се че разхода е такъв поради факта че е зима :) 0 градуса,бавно стопля а и преходите ми са малки в града.

Почти по темата един въпрос колко километра остават, когато стрелката за горивото навлезе в червената зона ? от скоро имам колата и не ми се рискува да чакам да спре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остават толкова километра, колкото бордовия ти показва. Иначе ако не се лъжа се водят по книжка 8л оставащите литри след изгряването на сигналната лампа. :roll:

 

Едит:

Един мръсничък въздушен филтър гаранция качва (поне) един литър отгоре. Запушен катализатор (какъвто гаранция всеки дизел има след 100к км) вероятно също би оказал влияние на разхода, а задължително и гарантирано и на ускорението. Не, че не си ги знаете тези неща, де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попитах за червената зона защото нямам бордови макар да съм с фейслифта :( до колкото знам не мога и да си сложа поне това беше мнението на еуратек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.