Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с чистачките


mishoo

Recommended Posts

Здравейте колеги

Имам супърб 2 от почти близо година и нещо адски ме дразни... Чистачките са с 3 режима; бързо нормално и циклично ( с регулиране на интервалите). За мен цикличното чистене не работи;-((((

след много разправии и ровене установих че така наречената екстра автоматични чистачки се задействат от датчик който се намира в огледалото и на практика регулирането на интеравалите регулира просто чуствителноста на датчика. Проблема е там че като вали не се включва и това е;-((( ако му лисна едно шише вода на датчика се задейства ама от дъжда не...от снега също...и адски ме нерви щото общо взето почти винаги карам на циклично чистене... много рядко се налага да се пусна бърз режим...само при проливен дъжд което е рядко...

искам да попитам другите собственици дали и при тях така трудно и мудно сработва??? то на практика е неизползваема;-((( от сервиза само ми казват че нямало проблем и това е...

но проблем си има... във вас ми е надеждата... все си мисля че от гаранционния сервиз не са толкова добри..

 

PRR:Колега, "Проблем с колата" не помага на никой да се ориентира дали може или не може да ти помогне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

В началото на миналата година сменях предно стъкло (и датчик) поради застрахователно събитие - паднало камъче от камион леко одраска стъклото.

 

До този момент и след него проблем при такъв режим на чистачките не съм имал.

 

Говори с хората от сервиза, ако е гаранционна са длъжни да отстранят проблема.

 

Само между другото - датчикът е по-скъп от стъклото.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте отново;-))

Чистачките в цикличен( интервален )режим работят САМО автоматично...тоест трябва да се задействат от датчика... колега tarmacfrenzy това което ме интересува е дали когато вали леко датчика ти е достатъчно чуствителен че да пуска чистачките ... щото при мен не става...и да колата е гаранционна.... ама какво от това?! два пъти я карах на сервиз и всичко проверили и нищо и нямало;-((((

молбата ми е който има супърб с такава екстра да ми каже дали се задейства цикличния интервалния режим в нормален и лек дъжд....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при мен е така:при преместване на лостчето една степен нагоре се активира чистенето на интервали,прави едно изчистване и после сама си преценява интервалите, според количеството вода върху стъклото и скоростта на движение.Нямам забележки,чисти си перфектно! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Октавия е със същата екстра и работи ОК.

При слаб дъжд и при снежинки работи ОК, така че ги гони да ти калибрират/сменят датчик и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайна мярка: паве по стъклото и ги караш да сменят всичко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте отново;-))

Чистачките в цикличен( интервален )режим работят САМО автоматично...тоест трябва да се задействат от датчика... колега tarmacfrenzy това което ме интересува е дали когато вали леко датчика ти е достатъчно чуствителен че да пуска чистачките ... щото при мен не става...и да колата е гаранционна.... ама какво от това?! два пъти я карах на сервиз и всичко проверили и нищо и нямало;-((((

молбата ми е който има супърб с такава екстра да ми каже дали се задейства цикличния интервалния режим в нормален и лек дъжд....

 

 

Включва се при слаб дъжд също. Настоявай пред мениджър или друга управленска фигура ако няма резултат. Ако пак няма, обаждаш се в централата на Шкода и продължаваш. Аз за едно тракане от тапицерия ходих 3 пъти и накрая се реши проблема, с цената на доста изгубено време и нерви. Коректно се държаха хората от ЕТ, просто се протакаха нещата твърде много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправих си сам проблема след инфото на tarmacfrenzy... не ми се занимава с гаранционен сервиз понеже два пъти ходих и само нерви и ядове казват ми че било нормално без кола оставам и никакъв резултат...не искам и да мисля ако се случи по сериозен дефект как се оправя гаранционно благодарен съм на tarmacfrenzy

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
  • 6 години по-късно...

Темата е стара, но да не пускам нова. От по малко от месец карам Суперб 2 който трябва да е фейс лифта. 

Когато взех автомобила и в обявата пишеше, че е със сензор за дъжд. От началото според мен чистачките работеха според дъжда. От няколко дни ми прави впечатление, че вече не е като да има сензор ами си работят на интервали. Защото засичах с хронометър и интервала винаги е еднакъв.

Възможно ли е аз по някакъв начин да съм изключил въпросния сензор, просто си е отказал или автомобила никога не е имал и първите пъти когато карах в дъжд е било чисто внушение за такава екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Би трябвало да работи според големината на капката. За да се включи на автоматичен режим, трябва да се изпълнят следните неща:

- лостчето на чистачките една позиция над изключено

- степента на регулиране(отгоре на лоста за чистачките, има и скала) да е по средата.

 

Поне при моят Супърб, така си стоеше,и си работеха перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лостчето отгоре променя чувствителността на сензора. Не е необходимо да е по средата.

Проста проба дали работи - когато не вали палиш двигателя, слагаш лоста на "auto", слизаш от колата и слагаш ръка на участъка със сензорите над огледалото. Ако работи, то чистачките ще се включат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пробата знам как да го излъжа за да разбера дали работи. Питането ми по скоро е за това дали може аз да съм го изключил по някакъв начин от настройките или с някаква комбинация от натискания... на нещо. Или просто ако наистина е имало и сензора е отказал да е минало в режим на интервали.

Защото преди време имах автомобил който предлагаше тази екстра, но ако не си я платил го няма сензора. След закупуването на сензор само се поставя и екстрата се активира сама без нищо никъде да пипаш. Също така съм виждал и автомобили които с комбинация на нещо активират/деактивират разни неща. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, не можеш да изключиш настройката чистачките да са автоматични без да искаш (през VAG COM става, но през приборите на автомобила - не). Между другото, същия сензор управлява и светлините, когато са в режим Auto. В тази връзка - проблем с автоматичните светлини забелязал ли си да имаш, колега?
Някой спомена по-горе, че едно от условията да работят нормално чистачките в автоматичен режим е степента на скалата за чувствителност да е на средна позиция... Това не е вярно. От там се регулира колко да е чувствителен сензора за чистачките (само за тях, но не и за фаровете). При мен забелязвам, че на каквато и степен на чувствителност да е настроен датчика, когато се включи на контакт автомобила първите 20-30 секунди чистачките не се активират дори и да вали пороен дъжд. Ако се промени нещо по лоста на чистачките се пускат, но ако не се пипне нещо трябва да мине това време за да се включат автоматично. Не намирам логиката в това, но така работят при мен. Преди време май бях и чел някъде за това - че работело по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коста, при мен работят по същия начин, но не е въпрос само на секунди. Когато стигнеш скоростта, при която се заключват вратите, тръгват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С фаровете нямам проблем, но си мисля, че сензора за чистачките е само за тях. Този за фаровете май е друг, просто двата са в един корпус. 

Ако закача диагностика дали ще имам проблем с гаранцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако само четеш не би трябвало да имаш проблем с гаранцията. А сензора за чистачките и фаровете все пак мисля, че е един. Съдя за това, защото при мен имах само автоматични фарове, но не и чистачки. След намеса само с кодиране се оказа, че имам и автоматични чистачки.  :sorry: Дори нещо повече - при паркирана кола, с оставени отворени джамове, ако завали дъжд джамовете се вдигат автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да спорим за сензора. Гледах клипове в нета и не можах да намеря начин да се активира/деактивира въпросния сензор. Явно ще трябва да се ходи до ЕТ да се активират разни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако завали дъжд и се вдигнат стъклата, явно има сензор за дъжд. Автоматични чистачки си имам аз, а моята я пробвах (Октавия 2) т.е. Ицето (Izolini) я пробва като оставихме отворени джамове и я заключихме, и след няколко минути закрихме сензора с портфейла - и си вдигна стъклата (явно и сензор за светлина има). На огледалото имам 4 ромбчета (2х2) и от двата края по едно “оче”. Дали двете очета са част от един сензор или са си два отделни... Или иначе казано, колко сенозра и какви точно са (и дали е един за светлина/дъжд) - нямам идея. Фаровете ми не са автоматични обаче, но пък ключа може да ми е сменен. “Coming/leaving home” го имам в менюто за активиране/деактивация и избор на време на действие, но каквото и да наглася/избера - не е автоматично. Преди да изляза от колата, като я загася, трябва да “опъна” лостчето на дългите веднъж и се включват чак след тази “операция” Leaving Home опцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен както казах сензорите са два, но в един копрус. Защото този да дъжд излъчва нагоре към стъклото и ако има вода отразява обратно към него или обратното, не съм на 100% сигурен как беше. Иначе според Ю туб екстри има доста, но трябва да се активират, като това става с кабел и програма. Лошото при мен е, че имам остатъчна гаранция която може да отпадне ако разберат от ЕТ че е ровено. Защото на предните ми автомобили като ровя и се записва дата на последното влизане, както при Дачия пък направо ми излезе съобщение, че ако продължа ще отпадне гаранцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,
От няколко месеца съм собственик на Октавия 1 2002 година ТДИ 110 коня. Както си карах и чистачките работеха нормално, изведнъж стана така, че се включиха и не искаха да спрат. Трябваше да изгася колата, за да спрат и те. Предния собственик ми каза, че имало някакъв проблем, който по време на огледа така и не открихме, но ми даде едно голямо реле. Както и да е, започнах да ровя и извадих монтираното в момента реле. Чистачките спряха. Сложих другото и уж всичко беше наред. Да, ама не. Както си работеха и изведнъж спряха по средата на прозореца. След малко време си слязоха долу и повече не съм ги пипал. После установих, че като бутна лостчето веднъж нагоре чистачките минават веднъж и край. Малката врътка за контролиране на интервала изобщо не работи. На по-бързите степени чистачките си работят. Задната чистачка също работи нормално. В един друг форум прочетох, че релетата имат числа, които зависят от модела, марката на колата и това дали чистачките са със сензор за дъжд или не са. Вчера видях релето в жабката - черно на Сименс, подходящо за Ауди и ФВ. Има много крачета по него и номерът му е 377. Само да вметна, че чистачките ми не са със сензор за дъжд. Релето, което съм сложил и прави проблеми с първата степен на чистачките е червиникаво-оранжево, без емблеми, с може би два пъти повече крачета и номер 603. Нямам представа от каква кола е, но за зор заман върши работа. 
За моята кола какво точно реле трябва да сложа? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.