Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за ISOFIX приставки за детско столче


johnnie213

Recommended Posts

От тестовете на ADAC за детски столчета видях, че най-безопасните са с ISOFIX закрепване. Интересува ме на Октавия и Фабия предлагат ли се стандартно такива точки за закрепване и от коя година насам и дали ако колата няма могат да бъдат поставени допълнително за да може да се монтира такова столче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат се още от първата генерация на моделите, ама ако си ги поръчаш. За допълнително поставяне провери в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята има, не съм го поръчвал отделно, може би върви с нивото на оборудване (амбиенте е при мен). Октавия II 2005 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на новите Октавия и Тур гледам, че ги има стандартно. Задавам го този въпрос във връзка с това, че се настройвам да си сменя Венто-то (макар все да отлагам този момент от доста време) и съм се спрял най-вече на Октавия 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти знаеш ли колко са скъпи тези столчета :smt018 smile175

даже не ги предлагат в магазините,защото били мн.скъпи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти знаеш ли колко са скъпи тези столчета :smt018 smile175

даже не ги предлагат в магазините,защото били мн.скъпи

Татко Сами вече е проверил за столчета.... smile001. Раничко е още Сами, засега Ви трябва кошче за кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти знаеш ли колко са скъпи тези столчета :smt018 smile175

даже не ги предлагат в магазините,защото били мн.скъпи

Татко Сами вече е проверил за столчета.... smile001. Раничко е още Сами, засега Ви трябва кошче за кола.

имам,зелено в тон с колата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода предлагат следните варианти:

post-6048-1384532847_thumb.jpg

post-6048-138453284732_thumb.jpg

Ето и приблизителни цени:

Baby One Plus child seat - 5L0 019 900 - 155,00 €

ISOFIX G 0/1 child seat - 5L0 019 905 - 265,00 €

ISOFIX G 0/1, frame for forward-facing fitting - 105,00 €

ISOFIX G 0/1, headrest - 5L0 019 903 - 26,50 €

ISOFIX G 0/1, frame for rear-facing fitting - 165,00 €

Wavo 1-2-3 child seat - 5L0 019 900B - 129,00 €

Wavo Kind child seat - 5L0 019 900C - 37,90 €

 

И не, не работя за ЕТ smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам,зелено в тон с колата :D

Видях снимките в тема ти. Супер е кошчето и е наистина безопасно за малката принцеса. Да ти е жива и здрава още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина са доста високи цените, но като става въпрос за сигурността на едно мъниче мисля, че човек може да си позволи тези по-големи суми. Може би твърде малко се замислят хората за сигурността. Като гледах краш тестовете на ADAC, прочетох разни неща за натоварването върху детското тяло при удар и си погледнах сегашното столче ми настръхнаха косите. Закрепването с колан на самото столче не е много сигурно. Другото много важно нещо е и самата кола, а моята е доста старичка вече та си е време за промяна.

 

Между другото поставянето на столчето обратно на посоката на движение дава много по-голяма сигурност на малките деца до 3 години. Натоварването при удар върху врата е в пъти по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че в тази тема наблягате на isofix системата като по-сигурна, сравнено с обезопасяването посредством колан. Това наистина е така, факт е, но никой не споменава самите столчета. Един isofix стол с ниски защитини и ергономични за малкото телце показатели е по-опасен от добър стол, захванат с колан. Тези, които PRO е посочил и се предлагат от Шкода, са изключително неподходящи. Обърнете внимание на липсата на добра странична защита на телцето и главата.

 

На който му се занимава и се интересува от добри столчета, нека погледне за сравнение какво предлагат Maxi Cosi. Разчитам, че няма да има коментари "ама тези са скъпи", защото за мен по-скъпо от живота на детето няма. Аз се доверих на тази марка и да си призная - не съжалявам нито за миг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти знаеш ли колко са скъпи тези столчета :smt018 smile175

даже не ги предлагат в магазините,защото били мн.скъпи

 

ЕЕЕ не тека!

няма по скъпо от живота на детето ти.

 

Погледнете малко краш тестове на децки столчета и вижте какво се случва с едно обикновено и некачествено захванато столче.

Най-добре е да отворите АДАК и да погледнете тестове и според сигурността на столчето да преценяте какво да купувате.

От 9-18 препоръчвам Maxi Cosi Priori XP. Захваща се с колани, но не мърда, дори е по-стабилно от това с изофикс. От 15-36 си взех Concord transformer XT - с изофикс. Един от най-сигурните модели според ADAC. За сигурността на едно кошче е важно не само захващането, но и това как предпазва черепа и тялото. Страхотно кошче, което е едно от малкото, на което може да се регулира наклона и детето да спи полегнало , а не право.

Избирайте това което ще предпази децата Ви, а не това което ще отбие номера.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее,мислите ли че ще направя компромис заради цената ,в случая.Просто казвам какво съм чул от продавачките из детските магазини.Още не съм се интересувал от столче.Купил съм кошче,защото е малко още за столче и детска количка много специална.Кошчето е на Чико и предполагам е добро.Не разбирам много.Просто ми казаха ,че с еднаква сигурност седалчици,тези с изофикс захващане били над 1000лв.Според мен заради един изофикс не си струва да се зават тройно пари,след като могат да се намерят достатъчно добри модели със захващане с коланите.Пак казвам не разбирам,защото още не ми се е налагало да купя.Цитирам думи на продавачки в мола и детските магазини.Естествено че няма по-скъпо нещо от живота на детето ми.Така като ме гледате...дали цената е проблем за мен smile049 Такова впечатление ли съм оставил у вас.Или пък по-лошото ,че съм някъв чичко скруч...

 

п.п. И още нещо-от къде ги намирате тези столчета???Във варна НЯМА с захващане изофикс които да се предлагат в магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BeSafe също предлагат доста сигурни детски столчета от 0 до 4 години rear-facing сиреч обърнати обратно на движението. Компанията твърди, че всеки продукт е минал сериозни тестове за сигурност. Скоро мисля да заложа на един от двата модела:

 

http://www.hts.no/uk/products/izikid_isofix.php

http://www.hts.no/uk/products/izicombi_isofix.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста разглеждане и търсене и аз също ще се спра на Maxi Cosi Priori XP - 402 лв захващане с колан. Има и възможност за натягане на колана. Мисля че има и възможност да му се сложи в последствие приставка ISOFIX (като си купя някой ден Окти).

 

Тези столчета ги има в Бебемаркет.

 

Ееее,мислите ли че ще направя компромис заради цената ,в случая.Просто казвам какво съм чул от продавачките из детските магазини.Още не съм се интересувал от столче.Купил съм кошче,защото е малко още за столче и детска количка много специална.Кошчето е на Чико и предполагам е добро.Не разбирам много.Просто ми казаха ,че с еднаква сигурност седалчици,тези с изофикс захващане били над 1000лв.Според мен заради един изофикс не си струва да се зават тройно пари,след като могат да се намерят достатъчно добри модели със захващане с коланите.Пак казвам не разбирам,защото още не ми се е налагало да купя.Цитирам думи на продавачки в мола и детските магазини.Естествено че няма по-скъпо нещо от живота на детето ми.Така като ме гледате...дали цената е проблем за мен smile049 Такова впечатление ли съм оставил у вас.Или пък по-лошото ,че съм някъв чичко скруч...

 

п.п. И още нещо-от къде ги намирате тези столчета???Във варна НЯМА с захващане изофикс които да се предлагат в магазините.

 

Тези Бебемркет гледам, че продават и във Варна. Имат и доста други марки детски неща. А относно цената на столчета с ISOFIX има такива качествени и безопасни за доста под 1000 лв. Продавачките понякога просто си дрънкат разни неща като нямат това за което ги питаш. :)

 

гр. ВАРНА - магазин БЕБЧО

ул. Студентска, бл. 4

Тел: 0887 340 556 и 052 30 27 30

Email: office@bebcho.bg

Уебсайт: www.bebcho.bg

 

 

гр. ВАРНА - детски център СЛАДУРИ

ул. Александър Малинов №8

Тел: 052 636 076

Email: shop.sladuri@gmail.com

 

 

гр. ВАРНА - магазин РОШКО

жк. Чайка, подлез на стадион Варна (бивш Юрий Гагарин)

Тел: 052 468 709 и 0895 074 341

Email: info@roshko-bg.com

Уебсайт: www.roshko-bg.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста разглеждане и търсене и аз също ще се спра на Maxi Cosi Priori XP - 402 лв захващане с колан. Има и възможност за натягане на колана. ...

Много добър избор. Преди половин година, когато трябваше да минаваме от кошница на столче, с жената обиколихме всички магазини, които знаехме и намерихме, разгледахме и доста сайтове. Наистина на много места продавачите не са компетентни и говорят наизуст. Да не казвам, че на повечето места усилено ми препоръчваха столчето на Рекаро. Да, фирмата прави уникални автомобилни седалки, ама за столчетата има доста да поработят още. На Чико кошницата, която ползвахме не е лоша, удобна и сигурна е за бебето, но тази на Maxi Cosi е много по-добра. Не съжалявам, но ако знаех за Maxi Cosi тогава, щях и кошница да си взема от тях.

 

Вярно е, че Maxi Cosi не са евтини, но определено си заслужават парите. Ако си готов да дадеш 400 лв за Priori XP, помисли за още едни ~80 лв доплащане и разгледай модела Tobi. Това, което има в повече е подвижният заедно с коланчетата подглавник - можеш да го регулираш нагоре и надолу според височината на детето. Другото са самите колани - като ги разкопчаеш те сами се раздалечават, така че да можеш да сложиш или извадиш детето без да ти пречат или да трябва да ги защипваш отстрани. Иначе функцията за спане, която я има и PrioriXP, е много удобна за детето.

 

И така и така сме подхванали темата за мъниците, да споделя и друго мое мнение. Няма количка, която да е удобна хем на бебето/детето, хем на родителя. Ако е удобна за детето, то тя ще е масивна и тежка. Ако пък е удобна за родителя, позата, в която спи детето в нея е в разрез с всякакви правила за правилно положение на телцето, гарантиращи удобство, здрав сън и ненатоварване на гръбначето. За мене реших "проблема" с две колички. Едната е на Чико и е ежедневна - голяма, тежка, сгъва се, ама пак заема място в багажника. Другата, избрах Quinny Zapp (същия концерн, произвеждащ Maxi Cosi), е за ходене на пазар и за кратки разстояния - изключително лека, компактна в сгънато положение и приемливо удобна за детето. Който има възможност, определено няма да сбърка, ако подходи по този компромисен начин. Че с една голяма и удобна за детето количка пода на багажника на Октавия ще е на 2/3 пълен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста разглеждане и търсене и аз също ще се спра на Maxi Cosi Priori XP /quote]

 

Нашето е такова и е с колани, натяга се така че като се опитам да го мръдна се мести със седалката. Има и хавлийка за лятото бяла а иначе е в тон с колата и бежовата кожа. Моя много го харесва, удобно е и не се е оплаквал при пътувания от по 500 км. Аз лично го натягам допълнително след закопчаване на колана, лягам върху столчето така че да потъне максимално в седалката и донатягам колана. Е малко се мачка кожата ама да е добре малчо .... и сме взели решение да го возим само отзад посредата там е центъра на колата и смятам че е най безопасно. далеч от всичко, дори и от ербег. Имах и идея за ламиниране на страничните стъкла, но не съм я осъществил още а и малко нож с 2 остриета. Сега идва номер 2 и за него същото качество. Иначе коша беше към количката на Чико. също много добре ергономично направена с куп глезотии и възглавнички и възможност за напасване според детето.

 

И да iso fix са най добрите но всеки сам преценява. Но това е система за захващане, не значи че столчето е качествено. Зависи и от функционалността. Аз например реших да не вземам столче дето да ми служи до 12 годишна възраст, не мога да си представя че ще издържи 10 години, и ще има същите характеристики. А на пазара има такива столчета, маркови. Всичко е до лично виждане.

 

Преди си мислех леле колко трябва да доплатя за системата при покупка на автомобил, защото бях сигурен че ще я ползвам, а сега когато я имам си взехме столче с колани. ....

 

Най-важното е ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ДА НЕ ИМ СЕ НАЛАГА ДА ПОЛЗВАТ СТОЛЧЕТО В КРИТИЧНИ СИТУАЦИИ па колко са сигурни то си е божа работа. И когато имаш такова столче на задната седалка кракът не е толкова тежък. Със Здраве! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Днес се сдобихме със столче CONCORD Transformer T срещу 369 лв, което е от следващата категория 15-36 кг. Това е столчето с най-висока оценка за безопасност от тестовете на ADAC. Има си и ISOFIX (моята кола в момента няма, но се надявам като си взема Окти да е с ISOFIX и да си го ползвам). Оказа се, че Maxi Cosi Priori XP след няколко месеца ще и стане малко на моята дъщеричка - като я сложихме да седне в него главичката и излиза леко над облегалката. Добре че я взехме с нас като купувахме столчето за да може да си го изпробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ето малко информация относно столовете с монтаж обратно на движението и различните групи столове и начини на монтаж:

 

http://www.besafe.bg/home/detski-stolove-za-koli-s-montaz-obratno-na-posokata-na-dvizenie

 

http://www.besafe.bg/detski-stol-za-kola---istoria-vidove-osobennosti

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Малко съживявам темата за безопасността на децата в колите. Днес докато се ровех из Интернет открих един списък на GDV - Институт за безопасност на превозните средства, Мюнхен (GDV - Institut für Fahrzeugsicherheit, München), в който са описани моделите автомобили и годината на производство след която стандартно се вгражда системата ISOFIX.

 

post-4544-138453325571_thumb.jpg

post-4544-138453325628_thumb.jpg

 

Също открих, че за някои модели се продават комплекти, които се монтират към специално предвидени отвори в купето с цена около 50 евро.

 

post-4544-13845332564_thumb.jpg

post-4544-138453325644_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а след тази приставка си поставяш обратно седалката, или? Малко ме съмнява да влезе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би тези приставки са за модели в които има опция за монтиране на ISOFIX, но серийно не е бил монтиран. Иначе тази приставка би трябвало да влезе точно между двете части на седалката. За съжаление не разбирам немски (а по-голямата част от информацията е именно на немски) и само с google преводача каквото схвана. smile049 Гледах, например снимки на VW Pheton, където въросните куки за ISOFIX са директно заварени за купето. Явно това вече си е някакъв задължителен стандарт за безопасност, а преди е бил опция.

 

post-4544-138453325648_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.