Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода 130LR- реплика от Смолян


fisherman772

Recommended Posts

Митак, или си изчисти пощата или вземи да ми звъннеш да се разберем за термометъра и таблото. Всеки делничен ден около 8:00 съм в твоя район, така че....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • fisherman772

    90

  • Krankenstein

    24

  • fulcrum

    20

  • SKODA 105 RS

    9

Най-много писали в темата

От ретро парада в Благоевград

036914727-big.jpg

036914728-big.jpg

 

Многото коне обаче понякога водят и до...

036914658-big.jpg

036914659-big.jpg

...има обаче и утежняващи обстоятелства - при смяната на 120L мотора с такъв от Фаворит 135 една от шпилките на скоростната кутия не е била сменена с по-дълга и затова не беше притегната с гайка. Съответно от тази страна между кутията и мотора зееше луфт около 3-4 мм и това е предизвиквало леко несъосие между тях. Вследствие феродовия диск е бил под ъгъл спрямо опашката на скоростите, т.е. въртял се с усукване и под напрежение... докато окончатело не спря да се върти, за щастие след като се прибрах в София.

Редактирано от Krankenstein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са бели кахъри. Неприятно е, но както каза и ти, важното е, че не се случило някъде на път, далеч от вкъщи. Много добре си ги строил колегите от Благоевград! Направо ги повеждай в колона към Калояново :P 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, прав си - аз точно като генерал цъфнах последен за парада, а те вече се бяха строили и ми пазеха място по средата на строя :) С колежката със синята 105-ца така и не се запознах, понеже беше твърде заета с дечицата си, но Бойко с оражневата ще го проагитирам непременно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

През отминалия уикенд защитавахме честта на марката и на Шкода клуб Бг в международното ретро рали България

12440769_10208159346613573_6029096540831

http://www.bgnrc.info/retro/item/%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1%83%D0%BF%D1%8A%D1%80-%D0%BD%D0%B0%D0%B1%D0%B8-%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%86%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D1%81-%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D1%86.html

Мисля, че я защитихме достойно със 7-мо място в генералното класиране от общо 39 участници и 4-то в най-масовия клас /18 коли/, а след празниците следва и старт в пловдивското рали Розова долина.

Редактирано от Krankenstein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак , поздравления за участието и адмирации за достойното представане !  :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Марто! Можеше и по-добре да се класираме, но като на първо рали за сезона все още навлизахме във форма. В заявката бях написал в графата отбор "Шкода клуб България", макар че отборно класиране на практика нямаше... за рали Розова долина също не виждам друга записана Шкода, но имам уговорка с колегата fulcrum засега да караме отборно за клуба с неговия Голф, докато подготви следващия си проект - разбира се Шкода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Митко! Чудесно представяне! Стискаме палци за по-добро представяне в следващите ралита! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Докладвам - първо място в генералното класиране на ретро рали Розова долина бе спечелено от Шкода пред 40 автомобила от други марки! Играхме отборно с колегата Кирчо - fulcrum, направил толкова много по развитието на колата и сега берем плодовете на неговия труд. Неговият екипаж с Голф 2 също се представи достойно и взе призово място в класа си... догодина вече трябва да гледа към победата и то с правилната марка :plate_skoda:

SAM_18959c271.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А разни ми колеги от ретро общостта ме уверяваха да не правя рейс задномоторка , ама аз съм си фен със много собствено мнение и корава тиква. :champion:

 

Митко , благодаря подобващо много на теб и Танчето! :eusa_clap:

 

Продолжение следует!

Редактирано от fulcrum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво и на двата екипа, които са ни представили на такова добро ниво! Поздрави и очакваме следващите завоювани подиуми! :) :plate_skoda:  :plate_skoda:  :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как, ще трябва да черпим на събора след 2 седмици... :banana_beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и браво, Митак и Кире!

 

 

Вие сте нашата гордост! :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

С Кирето отново записахме успешно отборно участие, този път в класик рали Варненски автомобилен събор

14066519_640173356160848_410327737156662

14138840_640172886160895_474178725891940

SAM_2011b808e.jpg

 

Както се вижда имам и някои нови подобрения по колата под формата на ралиджийски халогени Хела 1000, за ужас на Макса :tongue_1: ... но все пак се придържам към оригиналната визия на 130LR

33dk2hg.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно, остава и фонът зад тях да стане светло синичък... но за целта ще трябва да пестя доста дълго от закуски и обяди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Едно достойно признание на проекта по случай 25-годишния юбилей на "Еура тек" и специални благодарности на адаша - редактора от Ауто Билд Митко Пешев, който ме покани да участвам в това и написа материала.

100_48887636f.jpg

100_4889b15e3.jpg

100_4890affdc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Митко! Страхотно се е получила статията, с много добри снимки. С нетърпение чакам да взема книжката и да прочета всичко подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви... за мен всичко това стана малко неочаквано и спонтанно - на ретро парада в Дупница дойдоха Митко Пешев с негов колега от Ауто билд и ме помолиха да направят малко снимки заедно с новата RS-ка, с която бяха дошли. За целта се качихме до Рилския манастир и се получи този материал... май забравих да спомена, че юбилейното издание не е в продажба по реповете и вероятно може да се намери само в шоурумите на Еура тек. Вътре има и други интересни материали - странички за Шкода клуб България, Шкода форум, състезателната история на марката и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Класик рали Родопи 2018: Порше, Мерцедес и БМВ - отново на колене пред... скромната Шкода!

На снимката: старшият механик на екипа е леко унил, понеже неговата бегачка не стана готова навреме за ралито, но догодина е неговият ред да накзава... 

43003405_1863330843762078_24961613079762 RetroRally-Overall-2018-Overall-1822e25d

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.