Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми център Диана


tonygl

Recommended Posts

Както предполагам на почти всеки шофьор е известно, нашите гумаджии гледат да те преметнат по всевъзможни начини. След като изчетох огромно количество коментари (отрицателни) за Диана ( Драгалевци) все пак реших от там да взема само гумите без монтаж и да си ги монтирам на друго място. С удоволетворение установих, че подхода ми е бил правилен след като видях момченцата как изглеждат и какво правят докато обслужват колите. С едно на ум отивам при каките в магазина, искам си модела и размера гуми (избрах Диана защото предпочитаната от мен марка и размер успях да открия в наличност само там) каката ми казва цена и си трае за отстъпката... питам за отстъпката, която беше обявена в техния сайт 10% и тя казва -Аааа да имате и 10 % отстъпка (вероятно си има начин да си я прибере за себе си) и от този момент стана доста кисела. Казвам DOT-a на гумите от кога е ? - Ами не знам, не пише. Дайте една гума да я видя. Вече силно раздразнена - Не може да се гледа DOT-a на гумите преди да са платени... Ако имате проблем с датата на производтво...... Тук напуснах магазина (явно те вече имат проблем с датата на производство, който се опитаха да направят мой). Пределно ясно е за какво става въпрос. Внимавайте с онлайн поръчките от ДИАНА. Вероятно доколко съм чел по други форуми може да получите гуми и от 2005-та година. На колега са му изкривили нарочно лятата джанта (това обаче в Диана Люлин) за да го обръснат за изправяне.

Мотоексперт (Симеоновско шосе) през 2007 се опитаха също да ми пробутат стара гума (при това зимна, което е утежняващо вината обстоятелство :) ), въпреки, че ги бях изрично поискал да не са стари проверих 3 от тях 4-татa ме домързя и ми я набутха с две години по-стара от другите. Когато ги наредих в гаража една до друга забелязах, че цвета и беше различен и по това се усетих. Предишен път на същото място сменях накладки и един бухаше с чук да ми свали цилиндъра на задните колела и докато го видя какво прави, счупи единия, след което взе скоба за сваляне за другия ама вече беше направил белята ... No comment...

Колеги проверете си джантите преди гумаджийница дали са криви наистина (подпира се летвичка примерно на тухла и се приближава максимално до ръба на джантата и се върти, гледа се отстрани дали я допира и до колко се отдалечава от ръба на летвичката. Има проблем с вентила понякога и с тежестта от баланса но става за груба проверка). Винаги си измислят по една две криви джанти особено ако са алуминки.

Винаги се опитват да набутат стари гуми (колкото и да все пак каучука старее) никой не си взима стара храна от магазина с изтекъл срок нали ?

Други неща за които да се внимава са: (от мой и опит на приятели)

- претягат с машина гайките и няма развиване на приятел дори му изгладиха резбата на шпилките и трябваше да ходи на фирмен сервиз да му ги подменят.

- вдигат с крик за прага и го мачкат (личен опит)

- кривят нарочно джанти (особено алуминиеви)

 

С две думи гумаджийте са... сами се сещате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То форума е и за това-вече в "Диана" не бих отишъл, а ти колега погледни за в бъдеще белия списък и иди на "Симеоновско" при masterOne smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, в Бургас съм нямал проблеми с тях, мацките само предлагат отстъпка и си казват тия вземи, тия, не - стари са...монтажниците са много любезни и отзивчиви. И аз, и баща ми сме им клиенти от време на време, и проблем е нямало, пък за в бъдеще може и да има знам ли.. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

90% от лошите отзиви са за Диана на Симеоново. Аз самия също имам много лоши впечатления и като държание, и като работа. Това беше преди 3-4 години и от тогава не стъпвам там. Ама явно нищо не се е променило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм доволен от Диана (Люлин и Долни Богров).

В Люлин ми правиха баланс на 4-те колела много добре се справиха и бяха приветливи и отзивчиви.

В Долни Богров си купих нови гуми ,защото желаните марка/модел/размер ги нямаше никъде на друго място, също бяха много любезни, дадоха си ми отстъпката и ми показаха гумите да им видя ДОТ-а преди да ги платя, също ми изправиха перфектно джантите (не ги бяха те кривили) и ми балансираха идеално колата, от 0 до 190 нямаше никаква вибрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Гуми-центрове Диана незаслужено бяха слезли надолу в черния списък и сега поправям тази несправедливост :)

 

Купих 4-ри гуми от тях. Нямам оплаквания от търговската част. Там показват гумите преди да платиш, може да видиш ДОТ, произход и т.н. Цените (с отстъпките) са добри.

 

Но понеже беше неделя и доверения сервиз за гуми "Интерпан" не работеше, носих втория комплект джанти евентуално да ми ги монтират в Диана. Тъй като знам, че послъгват с изправянето, преди да поръчам монтаж ги помолих да проверят джантите за кривини. Предварително бях решил, че ако изкарат някоя джанта крива директно си заминавам (защото на тези не им вярвам нито на преценката, нито на качеството на евентуален ремонт). Един хубостник ме викна при машината и ми показа, че едната джанта е много крива. Беше очевадно - при въртене ръба имаше няколко см отклонение. Каза ми, че още 2 са същите. След видяното на машината не поставих под съмнение този факт. Но въпреки това, натоварих джантите, гумите и си заминах.

 

Въпросните джанти са използвани и внесени от Австрия. Аз ги купих преди няколко месеца за втори комплект и до момента не ги бях проверявал или ползвал. Човека, който ми ги продаде гарантираше, че не са криви. След видяното на машината - реших, че явно ме е излъгал и се ядосах. Отдавна съм му затрил телефона, иначе сигурно щях да му звънна да му тегля една ...

 

На следващия ден нося джантите и гумите при хората на Маджо и Ицо. На тях им имам пълно доверие.

Казах, първо да видят джантите, защото са много криви и каквото трябва да изправят.

Момчетата провериха джантите на машината и резултата е, че НЯМА НИТО ЕДНА КРИВА ДЖАНТА !!!!!

 

Изводите за мен са поне 3:

1. В гуми-центрове Диана не послъгват леко за криви джанти, а ЛЪЖАТ МНОГО И ГРУБО !!!

2. Там дори и на очите си не може да вярваш :D Аз видях как джантата ми се усуква на тяхната машина. Предполагам, била е сложена на криво и така се е получил този ефект.

3. Отново се убедих колко мъдро постъпвам последните години, като за манипулации с гуми ходя само в сервиза "Интерпан" на Маджо.

 

PS: Гореописаната измама се случи в гуми-центъра Диана - Долни Боров, но предполагам е нормална практика за всички центрове Диана.

Редактирано от orange!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В същия център и за моите перфектно прави джанти ме лъгаха и аз с очи видях, че бяха криви. Баланс ми направиха, но не исках да изправят джантите. За баланса си оставиха ръчичките... по минимално 35-55 грама на колело имах тежести в повече, които оправихме в Интерпан. Поради същата причина и аз сбърках да отида там, беше неделя, Февруари месец.

 

Не бих сбъркал пак. Общо взето, нищо не правят добре или им е политика някаква.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вие в София големи екстри имате бре :D

тука при нас монтаж демонтаж баланс на 4 гуми 24-28 лв... Ако имаш крива джанта човеко ти казва и я изправя БЕЗ ПАРИ щот си  дошъл при него..Ако е нещо дребно разбира се...За по сериозно изправяне взима пари.И по едно кафе дава докат чакаш щот да не остава лошо чуство...

и аз го бъзикам де ти е сметката с кафето и при тия цени? и гумаджията вика милионер няма да стана..кафето излиза 20 стинки ама го уважаваш клиента за 20 стинки проблема не са парите ами че трябвало да има човек дет да ги прави...А това нещо да излъжиш клиента..Малееееееее  утре никой няма да ти дойде..Или пък да не знаеш тънкостите..

Открай време винаги е било така.За една и съща стока услуга в големия град е доста по скъпо...Няма да ви разправям колко пъти съм изпращал стока продукти към софия само зарад цената...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

2. Там дори и на очите си не може да вярваш :D Аз видях как джантата ми се усуква на тяхната машина. Предполагам, била е сложена на криво и така се е получил този ефект.

 

 

Виж как си се сетил сам :) Има цака за всичко, ако не разбираш, веднага се хващаш, защото не искаш да возиш семейството си с "опасни" гуми и джанти. 

 

 

абе вие в София големи екстри имате бре :D

тука при нас монтаж демонтаж баланс на 4 гуми 24-28 лв... Ако имаш крива джанта човеко ти казва и я изправя БЕЗ ПАРИ щот си  дошъл при него..Ако е нещо дребно разбира се...За по сериозно изправяне взима пари.И по едно кафе дава докат чакаш щот да не остава лошо чуство...

и аз го бъзикам де ти е сметката с кафето и при тия цени? и гумаджията вика милионер няма да стана..кафето излиза 20 стинки ама го уважаваш клиента за 20 стинки проблема не са парите ами че трябвало да има човек дет да ги прави...А това нещо да излъжиш клиента..Малееееееее  утре никой няма да ти дойде..Или пък да не знаеш тънкостите..

Открай време винаги е било така.За една и съща стока услуга в големия град е доста по скъпо...Няма да ви разправям колко пъти съм изпращал стока продукти към софия само зарад цената...

 

В малките градове е така, бориш се за всеки клиент, а в София един си тръгва, друг идва. София не е България за много неща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Дианите е така.Там обслужваме служебните коли(за мое нещастие).Когато колите бяха нови,на по няма и 1000км.всичките ги изкараха с по 2-3 криви джанти на кола!А най-готиното беше,един момък от гумаджиите като каза,че джантите били "окислени"и трябвало да се изчистят.WTF?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.