Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатроник SKODA OCTAVIA


ILIAN

Recommended Posts

Лято е и естествено, че климатика ме предаде точно сега. Изведнъж започна да духа само топло smile150. Веднага в бокса- фреон има, грешки няма - компресор или клапан. Компресора се оказа идеален, Санден, клапана запецнал и не пуска нищо. Смяна на клапана и 2 градуса на въздухопроводите - 142лв., дано компресора не ме предава :smt030

post-7365-138453482918_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 109
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    27

  • iliandg

    11

  • esto

    8

  • lllubo

    6

Най-много писали в темата

Браво. Отново хладинка.

 

smile035

 

КОЛЕГИ, дайте съвет къде в София да отида на диагностика и допълване. Нямам оплаквания, но съм набор 2006 и още не съм го пипал. Но като знам масово какъв фалшив фреон се използва, как се работи през пръсти, ме е страх да ида на непроверено/непрепоръчано място. А трябва да се допълни, да се добави масло за смазване, че тия чупливи компресори наши...

 

Та така колеги - пратете ме при доверен майстор.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГИ, дайте съвет къде в София да отида на диагностика и допълване. Нямам оплаквания, но съм набор 2006 и още не съм го пипал. Но като знам масово какъв фалшив фреон се използва, как се работи през пръсти, ме е страх да ида на непроверено/непрепоръчано място. А трябва да се допълни, да се добави масло за смазване, че тия чупливи компресори наши...

 

Та така колеги - пратете ме при доверен майстор.

viewtopic.php?f=2&t=21066

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

При мен положението е идентично с повечето случаи.

Купих автомобила (О2) декември. До март не разбрах, че системат е празна:) После я заредих. След десетина дни почна да работи когато загрее двигателя. Върнах се при майстора, който я зареди. Оказа се, че фреона не е мръднал. Каза, че е този прословут клапан на компресора.

След няколко дена един друг майстор ми каза, че щом работи като загрее двигателя най-вероятно е управлението на перките. Просто не включвали при студен двигател (както трябвало да бъде) и като загрее достатъчно, че да подаде информация за втора степен от температурата на мотора и климатроника заработва. На това съм по-склонен да вярвам и сега май първо ще сменя перки (че се оказа управлението на степените е в голямата перка) и ще се моля наистина да е така.

Ако има други мнения ще се радвам да ги чуя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте,

Имам микро дупка в радиатора на климатроника (отпред зад бронята), просълзява съвсем леко масло смесено с вода. Дали е възможно да се поправя със някаква заварка това нещо или варианта е само НОВ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли си някой представа коя марка е добра? Казаха ми, че Nissens много са били зле от няколко години и да не купувам такава.

VALEO, HELLA, VEMO тези марки дали са читави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди месец ходих при пичовете от Елбатрон, че климатика не работеше и след като го тествахме една седмица с някакъв проследяваш маркер или нещо такова се оказа че имам няколко микро дупки в радиатора на климатика(смених го с нов преди 3 години като купувах колата). Казаха да си я карам така докато мине зимата и тогава да сменям с нов. Като ги питах за съвет какъв да взема ми казаха, че всички са боклуци :) Слагали оригинални, китайски общо взето всякакви и всичко карало по 1-2 максимум 3 години и пак за смяна. Така че каквото и да вземеш все ще се прецака - въпроса е кога :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам къде точно са ви повредени радиаторите, но вижте как може да ги предпазите от удари през отворите в решетката на бронята

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/54468-предпазване-на-климатичен-радиатор/#entry416026

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще имам в предвид вариантите за предпазване. Моят радиатор беше на големи вдлъбнатини от големи бръмбари явно. и му е дошло времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.