Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на предни говорители О1


mitkob

Recommended Posts

Прегледах моделите за които си писал. Pioneer-ите са ок, но май се насочвам към някоя двукомпонентна система с пищялки до 100лв, тъй като тези са двулентови и трябва да си режа моите пищялки, а не ми се иска да ги махам след като си имам обособени за това места с кабели. Допада ми Boshman AL-160SE за 60лв, другия е много дълбок и няма да влезе, но не съм зпаознат с марката изобщо и не знам как са като качество. Може ли да покажеш и по скъпия JBL за който спомена. Този който си дал JBL CS752 е 13см и на мен не ми върши работа.

уф прав си... объркал съм в бързината при писането...

значи  JBL762--70 лв... ама пак е двулентов...сиреч се насочваш към двукомпонентни или просто баси... Според мен бошманите ще свършат отлична работа... стават и за двата размера 6 и 6.5 инча.. (имат два реда дупки)едния беше плитък и баш за там...А и аз им харесвам свирнята...

Сега се сетих и още малко интрига да вкарам :tongue_1:

Значи на двулентовите вместо да си режиш оригиналната пищялка можеш просто да откачиш кабелчето на пищялката на двулентовата...и става само бас и е много лесно и технически издържано решение... винаги по късно можеш да го закачиш

А ако искаш може и да направиш или възстановиш оригиналните говорители. Мога да ти изпратя само гофри или трептилки..абе има и резервни части за говорители.И цената на гофрите е лев два :doubleup:  та ако ти се занимава... но пък ще стане оригиналдъ :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • cuca7

    14

  • hekli

    10

  • mishoo

    7

  • velizarsv

    7

Най-много писали в темата

Ще ти пиша лс, поразгледах и други модели на bochmann които ми допадат, само не съм сигурен каква им е дълбочината на монтаж, ако може да провериш мисля да поръчам.

 

уф прав си... объркал съм в бързината при писането...

значи  JBL762--70 лв... ама пак е двулентов...сиреч се насочваш към двукомпонентни или просто баси... Според мен бошманите ще свършат отлична работа... стават и за двата размера 6 и 6.5 инча.. (имат два реда дупки)едния беше плитък и баш за там...А и аз им харесвам свирнята...

Сега се сетих и още малко интрига да вкарам :tongue_1:

Значи на двулентовите вместо да си режиш оригиналната пищялка можеш просто да откачиш кабелчето на пищялката на двулентовата...и става само бас и е много лесно и технически издържано решение... винаги по късно можеш да го закачиш

А ако искаш може и да направиш или възстановиш оригиналните говорители. Мога да ти изпратя само гофри или трептилки..абе има и резервни части за говорители.И цената на гофрите е лев два :doubleup:  та ако ти се занимава... но пък ще стане оригиналдъ :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои запознат ли е,октавия 2004 1.6 нямам говорители отзад,така ли се произвежда и дали има искарани кабели защото има гнезда отзад има място а няма говорители

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не е със заводски говорители отзад, няма прокарани кабели. моята беше така и срещу скромна сума в един сервиз за аудиосистеми я окабелиха, както си трябва.

между другото и аз скоро ще сменям предните говорители и затова следя темата, ако имам развитие ще споделя. засега съм тотална шарения, Hertz пищялки в задните врати, Pioneer среди и един Bose бас в резервната гума, само предните са оригинални и като за 10тата годишнината на колата, мисля да бъднат подновени

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Pioneer среди и един Bose бас в резервната гума, само предните са оригинални и като за 10тата годишнината на колата, мисля да бъднат подновени

може ли някоя снимка на баса. В Сааб съм виждал така - баса в резервната гума и е много добро. При мен останаха само пищялките на задните врати да сменя самo, всичко останало е Ground Zero. И аз съм сложил едно басче - 10" в десния калник - прилично се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стария телефон мислех, че имам снимки от монтажа, но по някаква причина не ги откривам, утре като ходя към офиса ще щракна няколко кадъра

прилагам снимка, свалена от ebay, но е абсолютно идентично с това в багажника на колата ми. Доколкото помня е от Мазда 6. първоначално свиреше колкото говорител на лаптоп, но се оказа че при свалянето е бил в нещо като Quiet режим и отне малко време докато го "отпушат", но след това си свири чудесно. Аудиосигнала е взет от задна лява колона, само трябваше да се изкара допълнително захранване от таблото но всичко бе свършено много чисто и професионално в МАК (на бул.България)

 

сори, че отклоних темата

post-2129-0-42728700-1488302100_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой би ли ми препоръчал аудио ресийвър за Октавия мк1? Планирам в бъдеще да сменя стоковите говорители с нещо по-добро. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, понеже заводските колони и при мен излезнаха в пенсия и преди малко звънях в Еуратек да се интересувам каква цена е пълният комплект говорители за моята шкода октавия 2003 година (преди намесат на д-р Енчев ), комби. 

Това което ми отговориха въобще не ми хареса- малките говорители (пищялки) са спрени от производство през 2014-та и не могат да се доставят, а точно те са по големият проблем за мен. другите които са на предните врати долу ми казаха че са 90 лева, както и тези отзад в багажника.

Препоръчайте с какво може да се сменят пищялките- тези които са при стъклото на предните врати и тези които са при лостчето за отваряне на задната врата.

благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен скоро ми дадоха фира предна дясна колона (пръщене) и задна дясна пищялка (квичене). Отидох в Авител, казах им, че искам да се подменят, без излишни ексцесии. Нито ме кефи да бичи бас, нито нищо. Просто искам нормален звук. Предложиха ми комплект баси и пищялки, по 2бр. всяка. Комплекта + труда беше под 200 лв. Колата сега си свири перфектно. Реално имам сменени две предни баси и две задни пищялки. Взех я 4-5 часа след като я оставих. Марката на новите колони е Herz и съм много доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте.

За да не отварям нова тема питам тук.

Някой с Октавия комби и да има елипси в багажника?

Моята е 2003 фейстлифт и има говорители само в предните врати. Озвучаването за отзад стоящите е под всякаква критика. За да подобря нещата сложих  усилвател и един кухненски шкаф в багажника но ми се иска когато махам суб буфера (за море примерно) да имам що годе прилично звучене и отзад. Синът ми постоянно се оплаква, че нищо не се чувало и е прав. Искам да сложа пищялки в задните врати и ако може елипси отзад на пластмасата до страничните стъкла. Отгоре погледнато има точно елипса на решетките, но не съм разглобявал. Реших първо да попитам тук.

 

п.п: Гледам мнението на колегата velizarsv, на 16 Feb 2017 - 1:39 PM, написа:

 

За комби:

Rear 4" х 6", което е 10 х 15см - това са може би тези елипси за които питам или греша???

Редактирано от vmsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За отзад най-добрия вариант е адаптори от 4х6 на 10см и по едно басче и пищялки във вратите :) но по бг сайтове не съм виждал да се продават такива адаптори :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За отзад най-добрия вариант е адаптори от 4х6 на 10см и по едно басче и пищялки във вратите :) но по бг сайтове не съм виждал да се продават такива адаптори :(

 

Искаш да намалиш и без това мизерния размер и да го свалиш на 4 инча?! :wacko_2:  И от къв зор?! Съгласно общоприетите правила размер на говорителя до 5 инча не е бас и спокойно си свири и високи честоти ама по стара традиция пак ги разделят... Въобще при разделянето получаваш едно а губиш друго.Затова и маниаците правят така наречените хорни дето с един говорител покриват целия честотен диапазон. 

Естетвено че няма да има такива адаптори...то каква е логиката? Хем по калпави то не стига че тези елипси едва озвучават тоз голям багажник а ти искаш още да ги намаляш?????

Каква ти е идеята какво целиш с това?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих отзад едни магнат за 40 и няколко лв.6х4 и да кажа не си струва парите едва се чува.По добре вземи едни за около 15лв.,че като чуеш резултата да не те е яд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих отзад едни магнат за 40 и няколко лв.6х4 и да кажа не си струва парите едва се чува.По добре вземи едни за около 15лв.,че като чуеш резултата да не те е яд.

 

Абе това твърдение е най близо до истината :doubleup:

ама аз да кажа пак де е ключа за палатката...

Хептен ефтините(6-10лв) говорители нямат КПД... в смисъл има голям магнит ама слаб..Като пуснеш 10 вата се чуват като 5 да речем... Като се увеличават парите се увеличава силата на магнита(щото той е най скъпия елемент) и съответно КПД се вдига...това реално е изразено в децибелите дето ги пишат 86~90dB... ама то тъй лъжат и с тях че... Абе както и да е...за нашия пазар от 30 лева нагоре вече почват да свирят ...

Специално за комбититата..При тях нещата са особено зле.Защото като сложиш говорителя на оригиналното му място често комбито няма кора(или е мижава) и по този начин говорителя буквално е във въздуха.А всички знаем че говорител без кутия не свири.Акустично късо му викат спецовете.Реално няма абсолютно никакви баси има само среди и високи..И криви криви...мамата си трака...

Затова се търсят и други варианти...

По отношение на цените специално за 4х6 от 40 лв нагоре се плаща за марката..Съответно може да стигне 50 60 90 100 кинта...Разликата в сила на свирене спрямо 30 (качествени) почти няма или не може да я чуеш има разлика в тембъра.(бас среди високи и баланса между тях)А пък точно тембъра е толкоз субективно понятие.. Един харесва едно друг друго..Затова и колкото хора има толкова и марки.И всеки си хвали неговото си.

Затова мангалите примерно припадат по Обертон и плюят Бляк Уидъл.Ама обертона има нормални баси изключително силни среди и високи дето уши режат.А кларнета е баш там.Ако обаче слушаш метъл примерно Peawvy повече ще ти допадне.Защото там са ниски баси и повече високи.Няма кларнет или саксофони.Затова и тези дето пеят харесват италианския стил на RCF.Като я чуят казват че гласа по друг начин излиза.Ами така излиза щото драйверите има са по скъпи от баса.И реално средата се свири не от баса(картона) ами от хорната(титания) и по друг начин звъни. 

При колите няма никви стандарти.Никакви разумни обяснения нито граници.Всякакви концепции се ползват.Често пъти излишно.Ама натоварва клиента с пари.

Естетвено случва се и да има разумно и смислено обяснение за цената...Примерно магнита да е неодимов.Или пък да бъде лимитирана серия (примерно 3 омова) или пък да притежава някакво друго уникално качество.Рядкост са ама ги има.

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой монтирал ли буферче от Ауди А3 например в багажника?

Една такава мисъл ми се върти...

И аз си я мислих тази "система", но буферът е по-широк от мястото в калника на октавията и се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Доста се обърках от толкова инфо, за това ще попитам...може и глупаво да звучи. Какви говорители трябва да търся за преди и задни колони, както и за високите, без да преправям нищо, и без да режа нищо. Става дума за Октавия 1 комби 2001 година...ако е от значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста се обърках от толкова инфо, за това ще попитам...може и глупаво да звучи. Какви говорители трябва да търся за преди и задни колони, както и за високите, без да преправям нищо, и без да режа нищо. Става дума за Октавия 1 комби 2001 година...ако е от значение

Има едни компонентни системи на Херц за предна линия.

Мидбас и пищялки,имат и филтри.

Около 130лв са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених моята предна линия с херц, малко по-добре е, но не това което очаквах. Колата просто няма ”акустика”, свири си като радио рочка в тоалетна за разлика от едина Г4-ка. Утре мога да ти снимам кой точно модел купих, защото не мога да го открия в авител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфу има ламарина.

Съответно по-добра акустика.

Може да пробваш и с изолация некаква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.