Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на предни говорители О1


mitkob

Recommended Posts

За да не отварям нова тема - фиросаха ми задните говорители, тея, които са в багажника. Намерих си заместители, на Херц, но са 100мм, а не 130. Кажете от къде да купя преходници от 100 към 130мм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • cuca7

    14

  • hekli

    10

  • mishoo

    7

  • velizarsv

    7

Най-много писали в темата

Тоест, по никакъв начин не може да се оправи звука в Октавия, при някакъв нормален бюджет ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест, по никакъв начин не може да се оправи звука в Октавия, при някакъв нормален бюджет ?

Здравей колега - и двете неща са много относителни: хубавия звук за едни не е такъв за други, аналогично е и за бюджета. Ще ти разкажа аз лично какво направих - първо смених оригиналния плейър (колоните взеха да свирят по - добре). След това смених цялата предна линия (горе и долу), колоните в багажника и сложих 10" бас в багажника. Получи се прилично лично за мен. Ти лично за себе си е добре да си изясниш какви пари ти се трошат за музика, защото от там тръгва цялата одисея. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, можете ли да ми кажете дали това е нормално? Защо са две буксите, какви преходни ци ми трябват за тях?
received_10214367415352889.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото качват сигнал до пищялките.

Тоест, за да сменя говорителите тряббва да ги вържа пак по тоя начин с две букси, за да имам сигнал в пищялките на вратите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам нещо от сорта на 200-300 лв мисля, че мога да отделя. Идеята ми беше да сменя всички оригинални колони (предна и задна линия) с някакви по "добри". От както смених цд-то как малко увелича звука и почват да плякат, мякат и т.н....не се търпи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смачках 1кв или 1.5кв меден проводник (такъв имах под ръка) с чукчето, на единият край запоих кабелите на говорителите, изолирах ги с шлаухче, а другия край го мушнах в оригиналните букси.

 

П.с: колега да не си обърнал плюса и минуса при свързването?

Редактирано от vlazarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Аз смачках 1кв или 1.5кв меден проводник (такъв имах под ръка) с чукчето, на единият край запоих кабелите на говорителите, изолирах ги с шлаухче, а другия край го мушнах в оригиналните букси.

 

П.с: колега да не си обърнал плюса и минуса при свързването?

мен ли питаш - възможно е. Просто съм си купил букси готови и вероятно съм оплескал свързването. Довечера ще покажа снимки на буксите, за да видите.

Ей такива са буксите: https://www.cable.bg/kabel.php?cPath=110_11011&products_id=21011782

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.