Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с климатика


Delf

Recommended Posts

Колеги, трябваше да стане 35 градуса жега и точно сега да ми откаже климатика! ](*,)

Вчера си бачкаше идеално, а днес сядам в колата, включвам го и ...... духа топличко...Забелязах че не се чува на свободен ход перката на климатика. Другото което забелязох е че при пускане го няма лекото чаткане на реле и затормозяване на двигателя от включването на климатика.

Идеи?! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Delf

    14

  • aivanov99

    8

  • Ivo_Dinkov

    7

  • ID A

    6

Най-много писали в темата

Според мен е изпуснал някъде, иди при някой и го надуй да видиш откъде и отстрани проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах вчера подобен проблем, оказа се "прочутият" G263, добре, че се сетих за инструкциите за смяна от братушките и минах без разглобяване на таблото...

Отиди на диагностика и ще се види какво е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да разбера....Вчера реших да проверя бушоните за всеки случай, но всички си бяха ок. След това климатика неочаквано заработи и нямаше проблем.Тзи сутрин паля колата, натискам копчето и никой...вече нямам търпение но чак към сряда ще мога да я закакрам на диагностика, че ми писна.Може да е някоя простотия но незнам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно този датчик се "бъзика" с теб. На VAG-COM ще излезе мисля. Само да не се полъжеш да ти разглобяват таблото. Има инструкция от руския сайт, може да си го смениш сам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно разглеждах инструкциите, сега ще видя и каква му е цената за да се приготвя с паричките.

Ще гледам по-скоро да направя диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах вчера подобен проблем, оказа се "прочутият" G263, добре, че се сетих за инструкциите за смяна от братушките и минах без разглобяване на таблото...

Отиди на диагностика и ще се види какво е...

 

 

Точно това излезе - гадния датчик....сега се чудя дали мога да го сменя сам?

Някой знае ли как точно се казва и на каква цена е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аналогичен случай и на моята фабия. Оказа се гадния G263. Проблема си го реших сам по описанието на братушките (с малки изключения, защото ми се счупи кутийката, в която влиза комфорт-модула). Та моето ходене "по жегите" без климатик се изрази финансово в 34.80 за датчика и 1,5 часа за смяната му. Датчика го купих от Еуратек, защото в магазина на В. Левски струваше 47 лв., а смяната си я направих сам, защото в Еуратек поискаха 120 кинта с ДДС и задължително сваляли таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аналогичен случай и на моята фабия. Оказа се гадния G263. Проблема си го реших сам по описанието на братушките (с малки изключения, защото ми се счупи кутийката, в която влиза комфорт-модула). Та моето ходене "по жегите" без климатик се изрази финансово в 34.80 за датчика и 1,5 часа за смяната му. Датчика го купих от Еуратек, защото в магазина на В. Левски струваше 47 лв., а смяната си я направих сам, защото в Еуратек поискаха 120 кинта с ДДС и задължително сваляли таблото.

 

Благодаря!

Пъривят удобен момент ще запретна ръкавите...ще споделя в последствие дали имам успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, добре че съм гледал "Йога на Карибите" по Фиеста ТВ....голямо гъзене, голямо дупене, много челни стойки и псувни докато стигна до тъпия крив датчик!

И всичко това за едно изваждане на стария и слагане на новия....стартиране на двигателя, пускане на климатика и ооооо благодат - започна да духа студено!!!

Най - много се радвам, че се разминах със 120 лева ремонт в ЕТ - Бургас!

Сега вече мога да изхакам 2-3 бирички! smile159

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновенно се оставя и кожата по ръцете :) няма такова гадно място и датчика е един такъв крив...но пред разглобяване на табло и една торба пари варианта е за предпочитане. Поздравления, че си се справил сам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновенно се оставя и кожата по ръцете :)

 

Мнооого си прав!

Все едно съм се бил с тигри!

Между другото се оказа, че не ми работи и малката перка на радиатора. :smt0344

Вече се огледах за цените и ме втресе...аман от изваждане!

Утре смятам да я извадя и да проверя дали подлежи на ремонт, ако ли не ще търся варианти.

Голямата перка се върти само на втора скорост....абе лудница!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия в ЕТ не могат да си оправят ценорасписа. За същата смяна на гадния датчик дават цени от 90 през 120 та до 140 лв. Цената на датчика е 34,80 лв. Понеже и аз минах преди 2 седмици през подобна процедура по руския метод изказвам благодарност на Бургаската група за оказаната помощ smile126 . Имам да черпя и не съм забравил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На радиатора ли? Реле.

 

Къде е това реле?Къде се намира?На самият вентилатор ли е?

Успях да замеря буксата на вентилатора и установих, че ходи ток.

Смятам да сваля малкия вентилатор или да не бързам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но не го сваляй. Опитай да го захраниш на буксата, за да видиш дали работят степените. Ако не - тогава го сваляй. Ако да - релетата. Не ги знам къде се намират, трябва да разгледам схемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да измъкна буксата и директно да му подам ток за да видя дали ще завърти.

И малкия вентилатор ли има степени?

Доколкото разбрах, само големият има две степени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък жокер:[attachment=0]untitled.JPG[/attachment]

 

Благодаря! smile159

Утре ще се пробвам в дебрите на тоците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих вентилатора, подадох му ток и.......едно голямо нищо!

Реших да го разглобя и се натъкнах на кофти гледка.

http://media.snimka.bg/9002/024258744.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/9002/024258751.jpg?r=0

Сега въпроса ми е каква е цената на нов или втора употреба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

60 лева на старо, вентилатор от голф 4, монтаж за 10 минути и климатика е патрон!

Забелязах, че сега като включа климатика, освен малката перка се вклчва и голямата на първа скорост т.е. не е изгоряла! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...
Някои знае ли откъде мога да си купя този датчик G263?Някъде от Русе или от другаде да си го поръчам. Проверих в Евро07 но го нямаше в наличност.

Ето ти линк : http://skodabuldim.com/ , има такъв датчик , изпращаме с куриери .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.