Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

100 или 100S


joro-120L

Recommended Posts

Днес към 12 ч. на едно кръстовище в несебър видях реставрирана Шкода 100 С със лаисни на шкодаклуб и помахах на собственика s_flag

Сигурно е била Зденка. Бяла Шкода.

 

п.п. Не знам защо много колеги се бъркат и казват 100S или "еска". Няма такъв модел. smile049

Има Skoda 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...п.п. Не знам защо много колеги се бъркат и казват 100S или "еска". Няма такъв модел. smile049

Има Skoda 100.

 

Странно, 20+ години се возих на 100S. Сигурно съм имал единствения и уникален модел на Шкода smile091

 

PS: S 100 на снимка smile049

post-203-138453328137_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Сигурно съм имал единствения и уникален модел на Шкода smile091

Да! smile091

 

http://en.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_100

 

п.п. Модификацията, винаги се изписва след цифрите на модела. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас,но мене по ме кефят 110-ките,пък били те и 110R s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile049

[attachment=0]100S.png[/attachment]

По- малкото зло ще е S да мине пред 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S в началото, означава Skoda, а S в края, е Standard. Явно 100s няма, но признавам си, аз никога няма да отвикна. Да се нарича "Еска", за мен е яко, защото нормалните хора си представят мерцедес!

 

Буквата S може да променя значенията си, обаче.

Skoda GLS - Grand Lux Super

Audi 80 1.8S - 1.8 бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S в началото, означава Skoda, а S в края, е Standard. Явно 100s няма, но признавам си, аз никога няма да отвикна. Да се нарича "Еска", за мен е яко, защото нормалните хора си представят мерцедес!

....

Да! На табелката на задния капак пише S 100 - Skoda 100. smile049

 

Саше, можеш да я наричаш както искаш, даже и Порше! Тук говорим как е Правилно!

Грешката в заглавието на раздела трябва да се поправи! Моля за това!

Хиляди пъти съм го гледал, но не ми е направило впечатление.

Благодаря на Чавдар за "будното" око!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Грешката в заглавието на раздела трябва да се поправи! Моля за това!

Хиляди пъти съм го гледал, но не ми е направило впечатление.

...

 

Откакто се помня знам модела като 100S. Дали S-а е отпред или отзад ми е все тая smile049 Пък и в България определено модела не е известен просто като "100", а точно като "100S". Нещо като "ксерокс" smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто се помня знам модела като 100S. Дали S-а е отпред или отзад ми е все тая. Пък и в България определено модела не е известен просто като "100", а точно като "100S". Нещо като "ксерокс" smile048

 

Ще се гръмна! ](*,) Не съм очаквал такова мнение!

Ама тези неща не се тълкуват! Написано е точно и ясно smile049

 

п.п. В България, модела е известен, като S 100.

п.п.1 Да, форума спомага за популяризирането на 100S :lol:

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че много почнахте да задълбавате за не чак толкова съществени неща. smile049 Я по-добре пийте по една, две или повече smile027 :mrgreen: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че много почнахте да задълбавате за не чак толкова съществени неща. smile049 Я по-добре пийте по една, две или повече smile027 :mrgreen: !

Гоше, това е объркан модел в Шкода клуб Форум. И то на раздел! Как да не е съществено? Ако някои лаици коментираха Шкода в други форуми - простено им е. smile049

Нека да се коригира грешката в раздела, а всеки да си я нарича както иска.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да го променим от 100S на S100, че да не се стига до самогръмване smile091

Не, бе. Няма да се гърмя! Ако искате го сменяйте. Ваша си работа.

Учудва ме странната логика, с която сте го кръстили този модел в раздела.

- Така бил популярен в Бг. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледааах, smile048 мерииих, smile048 мижах с едното окоо, с другото окоо, пак мериих, smile048 гледах, smile048 тоя път замижах и с двете очи и ТРЕСНАХ със сатъра. Получи се нова тема. Сега, вие решете и споделете - така ли да я оставя, или да взема конец и да я завържа за опашката на Ежедневни приказки. Но със сигурност коментарите не са в духа на Ти ли беше. И още - ако не стигнете до съгласие - правиме "Превземането на Пловдив 3" и на маса със мезета и пиячка сичко се уточнява.

 

Токлоз.

 

Наздраве. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Получи се нова тема. Сега, вие решете и споделете - така ли да я оставя, или да взема конец и да за завържа на опашката на Ежедневни проказки. Но със сигурност коментарите не са в духа на Ти ли беше. И още - ако не стигнете до съгласие - правиме "Превземането на Пловдив 3" и на маса със мезета и пиячка сичко се уточнява.

 

Токлоз.

 

Наздраве. smile159

Добре тогава, ще споря до дупка, та да дойдете до Пв., за да решим спора на маса! smile027

Всъщност, аз не споря, щото съм прав! Останалите спорят :lol:

 

Благодаря на Мода, че не затри мненията и отвори специална тема! smile159

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да го променим от 100S на S100, че да не се стига до самогръмване smile091

 

Преименувайте. Аз чорапите си няма да разплета ако ще и S-100 да го кръстите smile091

 

Относно smile027 - винаги готов. Само да ми се каже на време smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавим един лееекичък нюанс в патакламата smile092

 

Š, което на чешки като наименование на буквата се произнася ЕШ,

всъщност стои и на емблимата и къде ли не. Те и ингилизите викат Скода, ама нанай ;)

Т.е. моделът е Ешка, но за да се побългари трябва да е Ежко или Ежко-бежко, особено ако е бежова боята. smile001

 

3464566121_3fb69f8c34_b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айййдееееее,

 

Сега ще напиша нещо и ще станат още петшестнадесет коментара.

 

На Зденка, в моторния отсег има табела и на нея пише 100L 1970година.(ако не се лъжа за годината да е била 1969).

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айййдееееее,

 

Сега ще напиша нещо и ще станат още шетшестнадесет коментара.

 

На Зденка, в моторния отсег има табела и на нея пише 100L 1970година.(ако не се лъжа за годината да е била 1969).

 

Поздрави!

Може! Има такъв модел! smile049 Кво да коментирам. А предната маска е от 110LS/110R smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Табелата на Зденка е набита от завода. Тъй като съм я карал по не малко ралита, винаги съм отварял и съм показвал на съдиите табелката за модел и година, че и мотор - те от 0.9 (1.0) и 1.3 голяма разлика не правиха :) .

 

За това ми беше направило впечатление , че пишеше 100 L , а може и L 100 да е, но беше L със сигурност!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това ми беше направило впечатление , че пишеше 100 L , а може и L 100 да е....

S 100L е :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.