Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с предните спирачни дискове на октавия 1


juli626

Recommended Posts

Колега, колкото мнения - толкова марки дискове. Купуваш си една марка, караш и ако има проблем - сменяш марката. И така докато попаднеш на това което искаш.

При мен за сега сработи.

Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен със Сами - дисковете се правят, за да спират при всякакви условия, особено коравите марки. Така че не виждам защо да се жалят - локви и т.н.

 

Изчетох и абсурдните мнения, че тия Октавии така били правели. А изобщо не съм съгласен. Особено тая Октавия, ако не е блъсната или нещо подобно хич не тресе и е супер стабилна при спиране

 

Имах същия проблем и то с едни от най-скъпите марки дискове - оказа се, че не е в тях ;)

 

Задните тампони на предните носачи бяха при мен проблема - единия беше поставен обратно на правилната посока на монтажа и симптомите бяха точно като на криви дискове. Впоследствие - като го смених - никакви грижи, дори с леко тръгнали да се кривят дискове, просто защото хванахме проблема при поредния комплект дискове, който започна да тресе. А сега вече съм и с плътни тампони и тотал няма и помен от тресенето.

 

Така че според мен - провери си, приятел, въпросните тампони :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте инфо откъде да ги купя тези тампони и каква марка да са, моля.

Къде мога да видя как е правилно да бъдат сложени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен със Сами - дисковете се правят, за да спират при всякакви условия, особено коравите марки. Така че не виждам защо да се жалят - локви и т.н.

 

Изчетох и абсурдните мнения, че тия Октавии така били правели. А изобщо не съм съгласен. Особено тая Октавия, ако не е блъсната или нещо подобно хич не тресе и е супер стабилна при спиране

 

Имах същия проблем и то с едни от най-скъпите марки дискове - оказа се, че не е в тях ;)

 

Задните тампони на предните носачи бяха при мен проблема - единия беше поставен обратно на правилната посока на монтажа и симптомите бяха точно като на криви дискове. Впоследствие - като го смених - никакви грижи, дори с леко тръгнали да се кривят дискове, просто защото хванахме проблема при поредния комплект дискове, който започна да тресе. А сега вече съм и с плътни тампони и тотал няма и помен от тресенето.

 

Така че според мен - провери си, приятел, въпросните тампони :)

Ако приемем, че проблемът е в тампоните, защо тогава при смяна на дисковете, през първите 1500 км проблемът "го няма"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали знаете и по-скоро, дали го взимате в предвид като купувате нови дискове и накладки...ама...хубаво е да са подходящи едни за други. Може там да бъркате и т’ва да е проблема. Много агресивни накладки с меки дискове не е подходящо, както и обратното. Помислете и за т’ва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми честно казано и аз съм се чудил около тоя въпрос, но не ми се търси под вола теле вече. Но съм сигурен, че поне при мен проблема беше именно от тези тампони, щото преди да сменя тях смених абсолютно всичко по предницата.

Редактирано от pri_valo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се изписа по тая тема. Всичко се суче около едно и също. Аз, както и няколко други колеги сме го написали по различните теми, даже по няколко пъти. Пиша го за последен път. Който иска да ми вярва, който не иска да не ми, колите и парите са си ваши. Стъпки:

1. Смяна на задни тампони на преден носач с такива от S3/TT. Ламфордер е чуден вариант
2. Смяна на предни дискове с Цимерман.
3. Качествени накладки, по възможност "меки". Аз съм с Джурид и съм щастлив.

Надявам се няма нужда да казвам, че безупречното чистене на главината и медната грес са задължително условие? Бъдете сигурни, че майстора ви не го е пропуснал. Не е като да няма такива случаи.

 

Ако това не ви реши проблема, нищо няма да го реши и се примирявате. Ако не се примирите - дерзайте и пишете за успеха с който сте се увенчали, използвайки друга формула.

 

СО ЗДРАВЕ и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Привет на всички.

 

Може ли някои да каже номер за тези тампони за S3/TT, тъй като при търсене дава едни и същи модели и марки за О1 и S3/TT. Което обезмисля вземането ако са еднакви от гледна точка на това, че и на S3/ТТ може да се сложат "слаби", както и на О1 да се сложат "силни".

 

Ако някои може да даде номер на "подсилени" тампони за S3/ТТ ще бъда благодарен.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги видиш в магазина разликата е следната - стандартните са с дупки в гумената част, а тези от s3 са плътни. Всеки грамотен магазинер би следвало да ги знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Според по-горното обяснение това ли трябва да е нормалният вариант ? 

 

%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%BD+%D0

Редактирано от potrebitel33
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слагах плътни тампони и не съм много доволен.Неравностите се усещат доста повече.Ако знаех крайния резултат щях да си сложа прорязани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това трябва да са стандартните. Иначе неравностите се усещат повече, но управлението е много по-директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да, това е нормалния вариант. А плътните са просто..... плътни :D

 

А още по-добра работа ще свършат и лолиуретановите. те май нямат металния пръстен и се мажат с адекватен продукт, за да застанат на мястото си. Но това е. Поставят ли се такива тампони, смяна - нема бате :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Някой сменял ли е спирачни дискове и накладки в Еуратек? Каква е крайната цена?

Предни дискове + накладки + труд?

Каква марка са "оригиналните" дискове и накладки BTW?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Trw са накладките, а за дисковете не знам. Това за новите октавии. За старите сигурно е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.