Към съдържанието

skodaclub.bg

Снимка

Шкода Ситигоу - първа среща и тест драйв с мъника!

• Влезте в профила си за да пишете
53 отговора на тази тема

#1 skodaman

skodaman

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Outs

• 338 Мнения:

Публикувано 11 април 2012 - 21:13

Колеги здравейте,преди няколко дни с интерес прочетох в сайта на Еуратек че се организира тест драйв на Ситигоу.Понеже съм изчел всичко което е излизало в нета за модела с нетърпение чаках появата му.Звъннах в Еуратек и оттам изключително любезно ми обясниха че към момента има само два регистрирани автомобила за тест драйв,един в София и един във Варна.Тъкмо се чудих кога ли ще има и в Бургас когато ми казаха че ако проявявам интерес ще ми докарат специално колата за да я покарам,останах като гръмнат от този жест!Това беше понеделник и днес ми се обадиха че колата е вече в Бургас smile126
Винаги досега съм бил със смесени чувства когато е излизал нов модел,оглеждал съм го с интерес но никога не ме е грабвал от пръв поглед,така беше когато излезе Фабия 2,Октавия 2 и т.н...............да де,ама днес не беше така,влюбих се в колата веднага щом я видях наживо,определено изглежда много по-добре отколкото на снимка или клип.Утре ще пусна подробни снимки а предполагам че още тази вечер Валдо ще пусне неговите.
И така...........колата отвън е доста компактна,но вътре определено надмина очакванията ми като ширина и удобство.Екземпляра който карах беше някакво междинно ниво на оборудване-ел.стъкла,АБС,чупещ волан,4 еърбега,климатик,бордкомпютър,делима задна седалка 1/3-2/3,с две думи всичко най-необходимо!Двигателя е доста тих,на празен ход единственото по което може да усетите че мотора работи е оборотомера.В града има отлична динамика,пъргава е,определено вози по-добре от Фабия,маневрена,с много добро и директно кормилно управление,много добри спирачки и среден разход 4,5 литра в града по бордкомпютър smile152
Утре пак ще я покарам и ако дообогатя мнението си за колата ще го споделя с вас още вечерта.Надявам се колегите които днес също караха колата да споделят своето мнение и така да поставим едно добро начало на новия раздел Ситигоу!!! s_flag
Не на последно място искам да благодаря още веднъж на Еуратек за бързата реакция на моето желание да карам Ситигоу,на момчето от София/не му запомних името за съжаление/ което прие заявката ми и на Диан от бургаския офис на Еуратек който лично отиде до Варна да я докара smile126 smile159
За всички бургазлии и гости на Бургас които искат наживо да видят и покарат мъника утрешния ден е идеалната възможност след което колата се връща във Варна!
Поздрави на всички

#2 masterOne

masterOne

• PipPipPipPipPip
  • Може да ремонтира Škoda

• Members

• 2398 Мнения:
  • Населено място:София
  • Гараж:
    EcoBoost

Публикувано 11 април 2012 - 21:22

Преди няколко дни я гледах в София :D Наистина е широка отпред а най-много ме впечатлиха огромните врати :lol: Един идеален градски автомобил!

#3 PVV

PVV

• PipPipPip
  • Искам Škoda

• Members

• 893 Мнения:
  • Населено място:гр.Разград / гр.Шумен
  • Гараж:
    Octavia Super - 1963 г. - ELIŠKASuperb 2,5TDI -2003 г. - Бегача

Публикувано 11 април 2012 - 21:26

Eй мискинино, начеса си крастата значи! :mrgreen: Въпреки ,че не мога да си обясня любовта ти към малките коли, благородно ти завиждам. Дайте снимки и инфо, и ний простосмъртните да се облажим с видеоматериал.

#4 VALDO

VALDO

• PipPipPipPipPipPip
  • Master of Škoda

• Outs

• 3914 Мнения:
  • Населено място:БУРГАС
  • Гараж:
    2009 Škoda Octavia L&K 1.8TSI DSG
    TSI Team

Публикувано 11 април 2012 - 21:30

Ето го мъника:

Прикачени файлове

#5 sashoskiora

sashoskiora

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 241 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Octavia 2 1.9TDI

Публикувано 11 април 2012 - 21:34

И аз се качвах в Надежда, прилична градска кола, дано да е и на добра цена. VW Up е с цена от 15 000лв, да видим Шкодата. С климатик отивате вече на 16 700лв.

#6 Bobeca

Bobeca

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 487 Мнения:
  • Гараж:
    Чичо Roomster

Публикувано 11 април 2012 - 21:44

Ето го мъника:

Тази която е изложена в шоурума в София е още по-красива на външен вид - зелен металик с черни лети джанти и черни ленти.Определено е страшен мъника!

#7 simichoil

simichoil

• PipPipPip
  • Искам Škoda

• Members

• 939 Мнения:
  • Населено място:Русе
  • Гараж:
    Superb 3 - L&K DSG 4x4
    Octavia 2 vRS 2.0TDI

Публикувано 11 април 2012 - 21:46

Е защо е със старата емблема ???????

#8 VALDO

VALDO

• PipPipPipPipPipPip
  • Master of Škoda

• Outs

• 3914 Мнения:
  • Гараж:
    TSI Team

Публикувано 11 април 2012 - 21:50

Първото нещо,което ми направи впечатление е,че не е с новата емблема!
Големите врати са много удобни за качване и слизане,стига да има достатъчно място за да се отворят докрай.Впечатление ми направи директното управление и добрата возия.
На празен ход се усеща една лека вибрация,която не се усеща по волана.Стъклата не се вдигат и свалят сами,а трябва да държите бутона!
Като динамика няма как да ме впечатли със сегашния си двигател и 60к.с.Надявам се по-нататък да сложат някоя TSI модификация.Иначе разходът е впечатляваш за нов автомобил - 4.9л/100km при нормално градско каране и малко околовръстно.
Указателя за превключване на предавките доста рано дава сигнал за превкл.на по-висока предавка,но това не е кой знае какъв проблем за двигателя.
Общо взето е много добър градски автомобил. :smt017

#9 skodko

skodko

• PipPipPipPipPip

• Members

• 2420 Мнения:
  • Населено място:Бургас/Чирпан
  • Гараж:
    Skoda 120 L/ BMW E34 525 TDS

Публикувано 11 април 2012 - 21:51

И аз се изненадах колко е добра количката. Карах я и на градско, и извън града. Динамиката си е предостатъчна. С включен климатик 80-120 никакъв проблем. Много удобна е и позицията на шофиране, седалките също. Имат много добри странични упори и дизайна им е готин. Отзад мястото е достатъчно за човек с моя ръст, имах 4-5 пръста от коляното до предната седалка. Споделям мнението на Мартин за управлението на колата, много е точно. За кола с такива размери багажника също е впечатляващ. Единствено, шумоизолацията можеше да е малко по- добра според мен. Други забележки нямам :D. Абе, който си я купи няма да сбърка. s_flag

#10 skodaman

skodaman

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Outs

• 338 Мнения:

Публикувано 11 април 2012 - 21:53

smile001 значи няма да сбъркам,нали Шкодко? smile152 s_flag

#11 skodko

skodko

• PipPipPipPipPip

• Members

• 2420 Мнения:
  • Населено място:Бургас/Чирпан
  • Гараж:
    Skoda 120 L/ BMW E34 525 TDS

Публикувано 11 април 2012 - 21:59

smile001 значи няма да сбъркам,нали Шкодко? smile152 s_flag

Определено не. Ама гледай да е петврата, че на теб ти трябва нещо по- практично. Между другото и на мен ми направи впечатление колко рано ти казва да включиш на по- висока предавка. На 4-та с 50 ми пусна стрелката да включвам на 5-та.

#12 sashoskiora

sashoskiora

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 241 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Octavia 2 1.9TDI

Публикувано 11 април 2012 - 22:02

Тя концепцията си е за градски автомобил. С по мощен двигател ще си е направо катафалка.

#13 Pechatara

Pechatara

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Outs

• 295 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Octavia 1 1.9 TDI AHF
    chiptuning bega4kata

Публикувано 11 април 2012 - 22:05

В този ред на мисли - да я очакваме ли на събора? smile049

#14 beer_champion

beer_champion

• PipPipPip
  • Искам Škoda

• Members

• 930 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Octavia 2.0 TDI 140hp 2006

Toyota Land Cruiser (120) Prado
    3.0 D-4D (5 dr) (173 Hp) 2009y

Публикувано 11 април 2012 - 22:37

Хубавка е! Но много зависи от цената. Както и да я гледам тази кола си е сапунерка! Но на фона на сапунерките на другите производители тази е доста приятна! s_flag

#15 The Best Forman

The Best Forman

• Модератор

• Moderators

• 6930 Мнения:

Публикувано 12 април 2012 - 07:28

Дано я пуснат и с ръчни скорости , че тия автоматици са голяма недомислица, ако се гони нисък разход. Между другото с какъв мотор са тези тестови автомобили ?

#16 VALDO

VALDO

• PipPipPipPipPipPip
  • Master of Škoda

• Outs

• 3914 Мнения:
  • Гараж:
    TSI Team

Публикувано 12 април 2012 - 07:58

Тестовия автомобил е с ръчна скоростна кутия, 1000cc мотор с 3цилиндъра и 60 к.c.

#17 lubomirov1985

lubomirov1985

• PipPipPipPipPipPip
  • Master of Škoda

• Members

• 2601 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Octavia Sunny Tоur 1,6 75 KWSuzuki Burgman AN 400BMW 525 TDS TouringMercedes-Benz E320 4matic

Публикувано 12 април 2012 - 08:21

Аз онзи ден видях едно такова сивичко, с много надписи и беше кабрио :)

#18 Intoxicated

Intoxicated

• Pip
  • Возил се в Škoda

• Members

• 85 Мнения:
  • Населено място:гр. Варна
  • Гараж:
    Seat Ibiza 2005, 1.4 16v 75hp
    Fabia Ambiente 2008, 1.2 HTP 12v 70hp
    Toyota Rav4 1995, 2.0 130hp

Публикувано 12 април 2012 - 11:50

Снимки от интериора няма ли? smile004 Аз вчера видях във Варна VW up бяло, някой вече си е купил. Вобще не се чу, че минава нещо smile021

#19 Владо Христов

Владо Христов

• Members

• 1 Мнения:

Публикувано 12 април 2012 - 15:25

Здравейте колеги! Радвам се, че колата Ви харесва! Досега всеки който се качи да я кара остава впечатлен! Относно емблемите на тестовите автомобили - те са старите, защото и трите тестови автомобила са произведени миналата година. Вече сме поръчали нови емблеми и ще ги сменим. Освен емблемите и надписите отзад също са различни - и тях ще ги сменим! Това което ще остани същото е удоволствието от щофирането на мъничето!

#20 Camara

Camara

• Pip
  • Возил се в Škoda

• Members

• 41 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Yeti 1.8TSI

Публикувано 12 април 2012 - 15:42

Има една изложена в мола на Цариградско в София (the Mall). Разгледах я и наистина изглежда доста по-добре на живо отколкото на снимки. Останах с впечатлението за доста практичен автомобил - като външни габарити и интериор. Впечатлен съм.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни