Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Škoda - нови модели


Recommended Posts

Определено е елегантна! Хубави черти и пропорции - просто един модерен автомобил! smile168

Ами, ... май трябва да събираме парички за начална вноска. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия остри линии хич не ми харесат [-X Същата агресия, но без тая острота би била много прилична комбинация.

 

Явно дизайнерите на Шкода са ми прочели мнението и са "омекотили" чертите. Определено ми харесва в този си вид. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли инфо дали ще се предлага в България? И евентуално кога:)

 

Концептуален модел? :) Може да не види серийно производство, чакай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колата си е супер. Според мен е най красивото нещо от шкода грозотийките. Примерно новия супърб е няма такава грозна кола особено задницата. За сметка на това пък вътре е добре даже доста. Октавия - нищо особено даже пак грознички но поносимо, вътре пак доста добре. Фабия и вътре и вън НЕ. Йетито пък то повече прилича на баничарка от румстара от колкото на сув. За РС нивото не се отнасят горе посочените квалификации. Лично мое мнение. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Журналистите" пак чели, не чели и пишат... Mission L е концептуален модел, много близък до серийният вариант, който влиза в производство догодина и както стана ясно е хечбек. Отделно за Индия и по - бедните пазари (което сигурно важи и за нас) се разработва друг модел, малко по - малък, седан, базиран на сегашното VW Polo Sedan... Но подобна "информативност" не е изненадваща за нивото на горните два сайта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне на картинка изглежда доста голяма. Бе описано, че ще се позиционира между октавия и фабия. Мислех, че ще е на базата на голфа с размери около тези на голфа. Но срещнах, че ще е дълга 4.5 м, а това си е почти размера на октавия. Ако е верно това и я базират на полото ще доста голям автомобил на малка база.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Това прилича на комбинатор? Първоначално реших, че е хечбек, но май не е... Абе, ще видим като ги пуснат на пазара... Иначе, изглежда добре...

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста, доста грозничка кола, тъп, безидеен дизайн на кашон според мен, разбира се.

Не ми харесва и името. Citigo също не е особено звучно и идейно. Някъде бях чел, че искат да е само от две букви, за да има аналог с модела на VW - Up, поради което се предполагаше, че името на мъника трябва да е само Go. Но отнякъде е добавили още четири букви, които даже и дума не правят (да не казвам, че е грешно написана дума).

С една дума - ZLE...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да е максимално функционална е такава "кашонообразна".Иначе дано не струва повече от 17000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да е максимално функционална е такава "кашонообразна"...

Е, това не бива да е оправдание. Volkswagen защо купи Italdesign... Чиито разработки за Proton и Lotus, съответно Emas и City Car изглеждат доста модерно:

http://www.carshowp.com/2010-proton-ita ... y-concept/

http://c308.r8.cf2.rackcdn.com/44870_5_ ... 115542.jpg

http://www.evworld.com/press/lotus_cityEV_01.jpg

http://www.carbodydesign.com/archive/20 ... Sketch.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то тези на линковете са същите щайги.Даже последната ми е уникално грозна!

Щайги, защото такава им е концепцията, както сам каза по - горе, но въпреки това Lotus-а и Proton-а са с доста добър дизайн (особено Lotus-а).

А относно последната картинка, на червения Lotus - да, не е красив наистина, но лошото е, че Skoda Citigo не е по - красива за съжеление. Освен грозния силует като цяло, доста тъпа ми се стори предната маска, съвсем равна отгоре, на границата с капака. Емблемата, пльосната на самия капак - все едно сам си си я сложил там, или по - скоро все едно вътърът я е издухал от маската и тя се озовала на капака. Решетката на предната броня - все едно е взета от стара акумулираща печка и е приспособена някак. Задните фарове - хм, да не би случайно да са пестили усилия да измислят нови и директно да са ги взели от FIAT Idea от 2003-та...?

Ще спра до тук. Тази Skoda е дизайнерска несполука, откъдето и да я погледна. Жалко (Skoda)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На доста хора ще им хареса.Пак казвам дано и цената да е приемлива.

 

P>S> "активната безопасност е значително подобрена и от новия спирачен асистент “City Safe Drive”. Системата се активира автоматично при скорост под 30 kм/ч, като лазерен сензор отчита опасност от сблъсък. Заедно с модела на Volkswagen - Up!, Citigo в момента е единственият автомобил в сегмента на малките автомобили, който предлага функция аварийно спиране"

smile126

http://skoda-auto.bg/BGR/newslist/news/ ... itigo.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.