Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Мога да ти препоръчам това - https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/hankook/w320a-winter-icept-evo2-22545r17-p-173914.html

Влиза ти в бюджета, два сезона го карам на тоя размер и съм прилично доволен. Писал съм и по-назад в темата. Тази гума спира по-добре от колкото тръгва.

Аз лично FR-та и XL-и не търся. Ако има, има, ако не - все ми е тая. И двете "функции" са маркетинг за мен.

Това, което ме втрещи е, че цените явно са се повишили значително. Поне на wintercontact. Когато взех колата (Декември 2017г.) ги гледах и бяха около 200 кинта. А те гонят 300 сега?!

 

Скоро ще сложа пак Ханкука и ако и третият сезон се държи така прилично както първите два - обявявам го за топ покупка. Повече от 3 сезона от зимна гума да искаш, лакомия си е.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, sauber написа:

Мога да ти препоръчам това - https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/hankook/w320a-winter-icept-evo2-22545r17-p-173914.html

Влиза ти в бюджета, два сезона го карам на тоя размер и съм прилично доволен. Писал съм и по-назад в темата. Тази гума спира по-добре от колкото тръгва.

Аз лично FR-та и XL-и не търся. Ако има, има, ако не - все ми е тая. И двете "функции" са маркетинг за мен.

Това, което ме втрещи е, че цените явно са се повишили значително. Поне на wintercontact. Когато взех колата (Декември 2017г.) ги гледах и бяха около 200 кинта. А те гонят 300 сега?!

 

Скоро ще сложа пак Ханкука и ако и третият сезон се държи така прилично както първите два - обявявам го за топ покупка. Повече от 3 сезона от зимна гума да искаш, лакомия си е.

 

 

Здравей @sauber,

Благодаря за коментара. Реално от два дни в класацията ми влезе точно Hankook, но със следният модел:

https://www.primex-bg.com/225-45r17-91h-w452-winter-i-cept-rs2.html

 

Края на тази седмица или началото на другата ще стане ясно какви съм ги свършил с поръчката на гуми.

 

П.С. 

Факт е, че Hankook-а сме го коментирали назад в темата като не лош избор.

Карам на Ланд Круизера с такава марка и не са никак лоши.

 

Поздрави!

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази май е нов модел и е "спортната" зимна гума. Шарката й е като на wintercontact. Има по-добра оценка за мокро (не знам колко може да се вярва). Давай смело. До тук разочарован от Ханкук не съм видял. А мисля, че стават все по-силни като марка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела е стар,  силно изразена шарка за сняг.  Една идея по шумна гума,  по спомен. Като цяло е добра гума,  среден клас. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой дали е карал със зимни гуми на въпросната марка Seiberling/подмарка на Бриджстоун били/made in Italy,колебая се между тях и Hankook winter icept в размер 175/65 на 14 цола за фабия комби ,като разликата в цената между тях е близо 100лв за 4-те с монтажа.Благодаря предварително на отзовалите се колеги понеже съм нов във форума.Карам фабията от 4 години и съм много доволен от колата!Ето така изглеждат гумите: https://gumi.avtochastionline24.bg/seiberling-3286340750516-7505

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @skoda#fen " - Пряки наблюдения над тази марка/модел гума нямам, но със сигурност не съм чувал/виждал, нисък клас марка/модел гума, да се представя добре. Има голяма вероятност още на втората Зима да се втвърди много :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, skoda#fen написа:

Здравейте,някой дали е карал със зимни гуми на въпросната марка Seiberling

Тази марка я слагам при Дебица, Тигър ,Корморан и китайците. Не казвам, че е лоша, просто е в дъното на класацията.  За 2 зими няма да има драма. На третата ще си прецениш дали да ги караш или да ги смениш. Ханкуук е среден клас гума, борещ се да догонва премиум марките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих, че една зима съм карал с такава шарка, само че беше Dayton. Дали защото беше на Сеат Ибиза и колата е с лека предница (три цилиндров мотор) или защото гумата е скапана обаче положението беше много зле. Много се пързаляше Ибизата и беше трагично на мокро, киша и сняг. Другото което се сещам е че миналата година взеха такива за служебната кола на жена ми и усещането е че все едно караш на опъната ръчна. Просто гумата е много тежка и на по-слабите мотори си се усеща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,благодаря за инфото отказах се от Сайберлинга.Гледам в сайта на Еуратек Barum Polaris 5 165/70 14 ми идва 68лв бройката с отстъпката,а пък намерих Ханкук на 85лв с монтажа и се чудя на кои да се спра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всесезонните хич не са лош избор,особенно с меката зима тук в Ст.Загора мисля да поразгледам и такъв вариянт и без това летният ми Барум догодина ще му е 5-ти сезон и ще е за смяна,така няма да си играя да ги въртя зимни-летни.Освен на Нексен някоя друга марка със сполучливи всесезонки да препоръчате горе-долу до 80лв на бр за 14 цола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, skoda#fen написа:

Освен на Нексен някоя друга марка със сполучливи всесезонки да препоръчате горе-долу до 80лв на бр за 14 цола?

Добри всесезонни гуми имат Мишелин, Гудиар и Вредещайн. Евтини от този сезон са пуснали на Рикен - стара шарка на Мишелин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се оглеждам за всесезонни за кола, която ще се кара <5к км на година, от които ~80% няма да са през зимата. Струва ми се неоправдано да взимам два комплекта - зимни и летни. По-скоро ме интересува как спират зимата. Прочетох ревюта и тестове из интернет. Ще ми е интересно някой да сподели реален опит. Като съотношение цена-качество за размер 175/65/14 най-добрият вариант ми изглежда Фулда Мултиконтрол. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спират според зависи от условията. Ако е сух асвалта и е 5C, ще спират ок. Ако е минус 10C, ще спират почти като лятна гума.

4 season гумите в България не са вариант, освен за случай като твоя - супер малко километраж.

Просто вземи предвид факта, че живота на all season гумата е по-кратък. Не само от пробегова гледна точка. Монтираното положение и слънцето са два фактора, които състаряват гумата и я убиват. Тоест не очаквай, че ще караш 8 години с тях.

 

p.s. - Моля само някой да не почне да ми обяснява как "100 години карам така и нямам проблем". То и аз нося пожарогасител от както съм шофьор, а никога не ми се е запалвала колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Санде, като избираш всесезонна гума гледай шарката да е колкото се може по-"зимна" защото най-тегавия им сезон е зимата. Аз с тези съм катерил и на Витоша с автоматика и нямаше никакъв проблем.

Eто в твоя размер

https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gumi/NEXEN-NBLUE-4-SEASON-175-65-R14-82T/VBNE1756514TNBL4S.html

Vredestein quatrac5  също са добри и има много добри отзиви

https://diana-ltd.com/tire?29687

от Диана мога да съдействам за по изгодна поръчка.

 

Мишлен...тези https://diana-ltd.com/tire?21695 не са хубави. Само негативни мнения чувам. Така, че никой да не си взима такива! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актуална промоция на зимни и всесезонни гуми Континентал: https://promotion-continental.com/?gclid=EAIaIQobChMIgsTXuvmv5QIVh63tCh2bZwuFEAAYASAAEgIKLfD_BwE
п.п. не работя за тях, струва ми се полезна информацията за темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега извадих Ханкука от склада, че утре ще ги слагам. Та дааааа, видят ми се удървени. То естествено е бая субективно, още повече, че няма как да помня колко "меки" са били предните сезони, ама... Карал съм ги два сезона, около 15 000км., дот-а им е 4217. Преди да ги прибера на тъмно са били измивани. И ако верно са се удървили, обявявам ги за епик фейл и зачерквам тая марка форевър. Макар че не ми се вярва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък онзи ден извадих на тъста ми гумите от мазето, че там ги бях прибрал и дори ми се сториха като нови докато ги носех. 16ки в размер 205/60/16. Такива са https://diana-ltd.com/tire?31507 DOT 17-та. Трета зима ще им е и мисля, че ще карат без проблем и 4та и после пак ще стават за продаване. Не са минали повече от 10 000км за два сезона до сега. Има и друго ти си с големи джанти и скоростния индекс сигурно е по-висок, а не H до 210км/ч. От там може да ти се струват по-твърди, но като ги загрееш на магистрала да лепят.

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, като си говорите за гумите колко са ви меки - DOT 2014та Дебица Фриго 2 165/70/14 на не повече от 3 000км. Даже са и на по-малко... Меки са, като притоплен кашкавал :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползвал ли е BARUM QUARTARIS 5 да даде мнение , че искам да взема всесезонни гуми за Seat Mii на жена ми - размер 165/70 R14? До момента за 1 година колата се кара само в София и са навъртени 5200 км. Т.е. закупуването на два комплекта гуми си е живо разхищение. Цената на Barum-а в Диана с отстъпката е 74.95 лв за посочения по-горе размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще видя какви ще взема. Точно вредещайна ми изглежда с най-лятна шарка или поне сравнявайки я със зимната на такива, които съм имал и с шарката на всесезонните Фулда, Конти и Мишелин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обух на фабията Platin Winter rp60(производител Continental)  DOT2519- на пипане мекичък каучук.Не са от най-тихите,но с ниска скорост са идеални и волана се върти по-лесно,ще видим на сняг как ще се държат,но спор няма новото си е ново дори и нисък клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.