Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 120 "Прераждането"


maxrpm

Recommended Posts

Нямаше как. С оригиналната конфигурация буквално не свети въобще. Не са го домислили. Светлината от 3те лампи, на теория, би следвало да го осветява като минава по един прозрачен прексиглас, но на практика, карах го на тъмно в червената и не се вижда. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауу, светодиодите нямаше ли как да се сложат от долната страна? Така много кофти се припокриват със светлините на горните контролни лампи и мигачите... ама пък отдолу има вероятност да ти блести точно в очите :-k Най-добре ако има чалъм да светят някак от задната страна на уредите, както е при повечето автомобили. Ако има начин, поиграй си още малко докато стане готова колата, преди да го монтираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, ако си пойграя още малко, ще тикна табло от фелиция със светещите циферблати и червените стрелки, или поне стрелките, а това ще ми излезе скъпо. Да, прав си, ще се виждат диодите и ще свети в очите. Днес за 40см щяха да ме блъснат , та предпочитам да не ми свети в очите, докато карам.

 

Тея индикаций са си само за парлама. На 120 ката никога не и се прецаква маслената помпа и алтернатора, а то това са най - важните, а и нали знаеш че те индикациите имат заводски дефект и им пада цветната боя, те са си прозрачни и пак се виждат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо не знам как е на това табло но ако е ,като на 120 със отвори за крушката с фасонга има диоди със същото захващане,като на обикновенна крушка .Може така да си го напрайш. smile049 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих снимка на таблото в Skoda virt за да обясня проблема. http://img.skoda-virt.cz/vase_auta_uplo ... -05_56.jpg Оригиналната идея е на местата където тоя е залепил диоди, да светят крушки, светлината да минава през тая пластмаса отгоре, и да осветява. http://skoda-virt.cz/cz/clanky/interier ... ch-budiku/ Може да се види, че дори и с алуминиево фолио, което оригинално там го няма и насочени диоди, ефекта е кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , светловод и казват на таз пластмаса и си свети перфектно поне при Фаворит/Форман , но да ти кажа честно на Фаворита съм сложил по-мощни крушки и нощно време много ми се набива в очите ... при Формана може би заради оригиналната матова плстмаса не е толкоз фрапиращо , но при положение , че светят и плаките на уредите не виждам смисълл от таз подсветка ... колкото до светещите стрелки на Фелицията - и аз съм си мислил за тях , но чехите при всяка модификация на уредите , модифицират и захвата на стрелката (специално за Фелиция/Фаворит/Форман) ... на знам как е при 120 -те , но аз не можах да хакна стрелка директно от уред преди '94 на такъв след '94 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фаворита "светловода" :mrgreen: е 1:1, само че при 136 циферблатите не светят. Това за фелицията го написах на примависта, но не вярвам да е толкова невъзможно. Хората едно време цяло табло от фела тикваха в 120 ка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , ще се наложи да теглиш една жица квадрат сечение от бобината до таблото - сигнал за оборотомера. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, пък после ще се наложи и една бира да изпия, че съм я прокарал, нали? :mrgreen:

Охооо , прави си бирата - супер ще ти дойде ...и ще се прихване! :mrgreen: s_flag

Ама тва действие не е за бира , а за уиски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не пия твърдо, че не ми е вкусно, трябва да го разреждаш с кво ли не, а и пари струва. Мога да пиина малко от на дядо ракията, ама и това се случи за последно на рождения ден на бившата преди около 1 год. Биричката си е друго, твърдото не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A... аз тогава си изкарах супер , легнах си рано, събудих се кукуряк ... :lol: Ама ракията на дядо не е менте като от магазина и влиза благо, като си срещу приятел, върви ти приказката и легнеш да се нАспиш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
post-4001-138453439254_thumb.jpgpost-4001-138453439254_thumb.jpgЗа много години колеги, във връзкка с таблото на maxrpm бих желал да разбера мнението ви за резултата и от мойте усилия в тази сфера.

post-4001-138453439278_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко колата е червена, би и отивало. Аз мислех да са жълти, като оригинала, но реших, че ако пуша достатъчно много в колата, те самички ще пожълтеят, би значело, че я карам достатъчно много, взех си бели и си пожелах това, с усмивка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно таблото мисля, че синьото ще върви по-добре от червеното, но който както предпочита.

Аз заложих на оригинала жълто-зеленикаво с леки промени. На снимките съм описал горе-долу какви. Важното е да пипаш с търпение и желание. :)

post-2416-138453439333_thumb.jpg

post-2416-138453439337_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето синьо.

Вчера си го направих и колата е червена.Стой доста добре.Направих го с маркучета и диоди (мерси на Тони) s_flag

 

029414895.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен не ми харесва като е цветно малко ми циганее пък и отново стрелкате не се вижда каде е което е наи важното щото цифрите се помнят а стрелката се движи , тва си е мое мнение ако ви радва радваите се smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен не ми харесва като е цветно малко ми циганее пък и отново стрелкате не се вижда каде е което е наи важното щото цифрите се помнят а стрелката се движи , тва си е мое мнение ако ви радва радваите се smile159

 

Ти па сега стрелки, не знаеш ли че седи на 5и15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето синьо.

Вчера си го направих и колата е червена.Стой доста добре.Направих го с маркучета и диоди (мерси на Тони) s_flag

 

029414895.jpg?r=0

 

Браво супер е станало радвам се, че съм помогнал s_flag :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aнастаско проблема му е решен в завода На снимката таблото е с фасунги и лампи 2W от 120ка, без фолио, не си личи, но и километрите се виждат. (До 160... то сигурно затова стрелката на таблото се прибира до 0 с почукване по стъклото, кой знае колко пъти е удряла в десния ограничител smile001 ) С това минах 71км и мисля да са му последни.

a5a2e135e26e9dfc.jpg

Иначе и аз си обичам часовниците много.

 

Ти па сега стрелки, не знаеш ли че седи на 5и15.

До сега съм постигал само 3и3. 5и15 няма да е, мечта ми беше, но вече имам проблеми с очите и над 2 часа ми се раздвояват лентите. За съжаление, вече не мога да вдигна максимума безопасно smile049 Последния път толкова бързо карах с навигатор и той подскачаше от седалката, проблема е, че докато ти каже "дясно чичи" може да се окаже too late ако съм на 5 и 15 :lol: Иначе то за колата, тя така си е в нормалния работен режим - нормално зареждане, смазване, охлаждане (че нали все ви прегряват 120 ките и недозареждат). 3 и3 харчи 15, ама това е пропуск в дизайна smile001 Както казват старите хора на 160000км няма как да не харчи smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Почти я изплатих, малко остана! Банката даде малко кеш, кеша отиде за части. В Петък мисля да поработя сам, за Събота съм уговорил Косьо, за което не успея сам, и мисля да докарам вода и бензин и да чуем как звучи студена 120ка на 6000rpm smile035 smile035 smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.