Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция с двойна кабина


DilexDesign

Recommended Posts

Здравейте на всички любители на skoda.Реших да представя и моя проект за създаване на skoda felicia pick up с двойна кабина. Шкодата ни е felicia 1.3/98г без никакви екстри която ще е в ролята на донор.Ето и началото на всичко:

 

029824240.jpg?r=0

029824243.jpg?r=0

029824246.jpg?r=0

029824249.jpg?r=0

029824250.jpg?r=0

029824252.jpg?r=0

029824253.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички на които им е интересно какво ще се прави по нататък реших да опиша парвите стъпки по преобразяването на нашата шкодичка :D

1 стъпка -режем купето

 

029824254.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като идея - добре - ще е любопитно, ако я довършиш.

Като правиш купето по-дълго, предвиждаш ли втори ред седалки или мястото зад седалките ще е багажник?

Ако ще има седалки (ако ще истинска двойна кабина) мястото не е ли малко? А пода - място за крака на седящите отзад?

Относно тавана - нямаше ли да стане по-добре ако беше взел таван от хечбек и да го скъсиш? Така, наставен, няма ли да се напука в последствие?

Не приемай въпросите ми за критика, а за любопитство ;)

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мястото наистина не е много но е по орегинални размери на шкода пикап фън и за деца и хора с ръст до 175 см.стига.А за тавана от хеч бек просто нямах донор.Тавана няма да се напука защото силовата зона е направена на принципа на капсула като в ралиина кола.Багажника е предвиден за отзад и ще е затворен с капак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам онуй червеното возило, забутано в кьошето, май и донор за мотор си намерил :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, доста бързо работите. Освен че изглежда интересен проект, целта или идеата на допълнителното място зад предните седалки каква е? Идеата за 4 местен фела-пикап ме радва! Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви седалки приготвили ли сте? Гледам, че ще трябват от някакво купе/тривратка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за интереса.За сега нямам определена марка от която да ползвам седалки,в процес на търсене сме на Honda Del Sol от нея най добре се вписват,но ако не намеря остава варианта м/у Audi A3 или Golf триврати.Сега съм почнал с разширяване на веждите и се надявам че до няколко дена ще мога да се похваля и с нови вежди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че си повдигнал окачването заради тея огромни търкала. Как го направи - за отпред ми е по-любопитно?

М/у другото затворена кабината изглежда много добре =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо друго не съм правил, смених само прожините с KYB,гумите и джантите.От гумите идва и височината.Пробвах и с гуми 205/65/R16 и направо стана като джип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,

 

Още един болен с пикап... надявам се на 16 и 17 да се запознаем в експото, да обменим малко опит, да те предупредя за някои подводни камъни.

 

Интересно ми е задния прозорец как е изработен (чисто като заварки), ако е възможно дай малко по близки снимки, преди да сте я коронясали за китоносец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре че се обади навреме,хващаш ме преди китосването.Ще я снимам и ще ти ги пратя,а по повод експото съжалявам но проекта се прави в Беларус за Автоекзотика в Москва и няма как да дойда.Разбира се ще ми баде приятно да споделиш твоя опит за пикапчето и възможните изненади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии съм снимал подробно.

viewtopic.php?f=6&t=27004

Ако след разглеждане на темата имаш въпроси съм готов да помагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с снимките... да не би да не е за показване точно там.

 

Да не съм офф- един дакел за нахъсване

296525_519025261446923_1647919689_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

malkiq извинявай но нямаше кога.Още утре ще го фотна и ще ти ги пратя.Просто последните дни си намествах веждата и за това не успях. smile049

Относно темата ти - супер е.Аз от доста време я следя,но все още не съм я разгледал цялата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за всички ето и моята веждичка за сега само една.Ама се измъчих с тая ламарина и чупки .За основа на предната вежда съм използвал калник от Голф 4.

 

 

029825427.jpg?r=0

029825429.jpg?r=0

 

Началото на задната и измерване на прага

 

029825428.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Попаднах на един интересен клип :)

:arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на един интересен клип :)

:arrow:

Фелиция Фън - серийна е.

 

За съжаление колегата изчезна - много ми се щеше да вися как се развива проекта, както и крайния резултат :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.