Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

говорители за задни врати на ОК 2 фейслифт


Recommended Posts

Дайте съвет какви говорители да си сложа на задните врати.Сложих комплект на ''HERTZ'' но единия говорител даде фира.Освен това несъм доволен от тях.Радиото е ''SWING''MP3-оригинално,но колата нямаше задни говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като направиш нещо, аз ще съм следващия :) Какъв размер са говорителите? Предни и задни еднакви ли са?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам дали предни и задни са еднакви,но задните са 165мм.Нека специалистите в озвучаването да изкажат мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% и предните ще са 16,5 см. Ама как така изгоря Херз-а? Колко време го ползва? Аз от 2009-та съм с Херц-ове и нямам забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами говорителите са ето това/http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/govoriteli/hertz-dsk-165/,само че са с 2 филтъра.ТЕ не свирят лошо ,ама защо единия говорител даде фира толкова скоро-6 месеца.И сега не знам можели да се оправи и къде да го дам.И друго,защо свиреха доста по слабо от предните/оригинали/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% има нещо объркано в монтажа. Не може за 6 месеца да загинат и да свирят по-лошо от оригиналните. Тоз изгорелия няма смисъл да се прави, не си струва. Може да са ти обърнали захранването- да са разменили + и - . Така почват да свирят "на обратно". Кой ти пуска кабелите до отзад? И щом са на 6 месеца нямат ли гаранция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабелите аз ги пусках,но съм сигурен че не са объркани.не ми е за първи път да се занимавам с подобни неща,но въпреки всичко пак ще сваля радиото и ще огледам.а за гаранцията,аз ги купих от технополис ,но немога да намеря касовата бележка за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същите от почти една година и съм доволен от тях.Провери най-добре за хлабави връзки, прекъснати кабели и тн.Също така можеш и да пробваш да шунтираш филтрите да видиш дали не е в тях проблема (не че има какво толкова да се повреди в тях, освен на единия кондензатора.).

 

ПП: За слабото свирене - провери ли дали не опират някъде по кората.Аз имах такъв проблем - опираха се точно на пластмасовия пръстен на кората.При монтажа изглеждаше всичко наред.При мен се характеризираше с липсата на ниските честоти. viewtopic.php?f=31&t=28223

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните са 16,5, а предните са по-големи.

 

Преди време когато исках да сменям заводските се спрях на http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/govoriteli/hertz-hsk-165 за задна линия и http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/govoriteli/hertz-hsk-163 за предна. За да се използват 16,5см говорители за предна линия - трябва да се купи преходник (фланец).

 

Според мен няма как да се скапе твоя говорител за 1/2 година - особено ако го ползваш без усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, задните са 165.3, за предните не знам... Вчера сложих на задните врати ето тези на херц:

fb12624be397800fdacc7f439180d1bf_orig.jpg

 

Свирят добре... Единствената разлика е, че се усили малко звукът, като стана малко по-силно/просторно и не звучат само отпред вече, но фабричните пищялки отпред заглушават всичко...

 

Доволен съм от резултата, като цяло, а обичам да ми е средно силна музиката и да не пръщи/пука/тропа/тряска най-вече. Горе-долу го постигнах резултата (задна дясна кора нещо припуква/притропва, но ще я оправя някак). Кеф си е, иначе.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите предни са такива. Е стария модел де. Не са зле за парите си. Обаче като ги набузиш :D почват много гадно да крещят високите, направо ти пробива ушите. Ма за толкоз пари, толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене доста по-глухо свирят, т.е. много-много високите хич ги няма :) Повече бас се усеща от тях... затова пък предните малките фабрични - направо избиват ушите...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

кабелите аз ги пусках,но съм сигурен че не са объркани.не ми е за първи път да се занимавам с подобни неща,но въпреки всичко пак ще сваля радиото и ще огледам.а за гаранцията,аз ги купих от технополис ,но немога да намеря касовата бележка за съжаление.

Колеги, аз имам Октавия 02 - 2007 комби и оригиналната музика е "Stream" mp3, направи ми впечатление, че нямам тонколони в задните врати, това означава ли, че липсват фабрично  дръпнати кабели до там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от нивото на оборудване. Нали са хитри и има една опция "подготовка за говорители" и струва мама и тата... та може и да има. Аз нямах, с класик съм, затова дръпнахме кабели и сглобихме всичко за около час и половина самички, и стана много яко.

 

Отделно, можеш да провериш като отвориш задната врата и в буксата между вратата и колонката има кабели (дебели), може и да имаш.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от нивото на оборудване. Нали са хитри и има една опция "подготовка за говорители" и струва мама и тата... та може и да има. Аз нямах, с класик съм, затова дръпнахме кабели и сглобихме всичко за около час и половина самички, и стана много яко.

 

Отделно, можеш да провериш като отвориш задната врата и в буксата между вратата и колонката има кабели (дебели), може и да имаш.

 

Поздрави

Благодаря, изглежда и моята е класик , незнам как да разбера, но е доста куцо оборудвана (като изключа най-важното за мен - 4х4 ;) ). Опитах да погледна кабелите при задната врата, но не посмях да напъна маншона , който ги обвива, защото тръгна заедно със някакви пластмасови рамки или щипки , незнам точно, притеснявам се да не ги счупя. Как се маха това нещо?

Поздрави :) !

Редактирано от yankof
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, изглежда и моята е класик , незнам как да разбера, но е доста куцо оборудвана (като изключа най-важното за мен - 4х4 ;) ). Опитах да погледна кабелите при задната врата, но не посмях да напъна маншона , който ги обвива, защото тръгна заедно със някакви пластмасови рамки или щипки , незнам точно, притеснявам се да не ги счупя. Как се маха това нещо?

Поздрави :) !

 

Точно, както си е тръгнало - маншона е залепен/закачен за пластмасовата рамка - дърпай :) Мисля, че нагоре-надолу се откачаше, няма проблем.

 

Иначе, ако не е българка не знам дали съвпадат белезите - "черни огледала", "черни дръжки на вратите отвън", "радио мелоди с дупка на централната конзола", няма кутия за очила в централната конзола и други такива глупости.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, както си е тръгнало - маншона е залепен/закачен за пластмасовата рамка - дърпай :) Мисля, че нагоре-надолу се откачаше, няма проблем.

 

Иначе, ако не е българка не знам дали съвпадат белезите - "черни огледала", "черни дръжки на вратите отвън", "радио мелоди с дупка на централната конзола", няма кутия за очила в централната конзола и други такива глупости.

 

Поздрави

Българака е, огледалата и дръжките са с цвета на колата, има и жабка за очила и радиото е "Стрийм" (с големия дисплей )..., а и тези белези не разбрах за какво са показателни :)...?

Редактирано от yankof
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белезите, които казвам аз са показателни за класик оборудване :) Иначе, щом ги нямаш - не ти е класик, най-много да е амбиенте, една стъпка над класик е това. Следващата мисля, че беше елеганс и от там нататък са RS и Laurin & Klement.

 

Та, щом имаш тези неща, значи си амбиенте или елеганс, може би - а там също варират нещата според каквото се е продавало през годината явно (also known as "подаръци"). На някои има подготовка за музика, на други има музика направо, някои имат подлакътник, други имат само подготовка за подлакътник... Различни са. Сигурно и подлакътник имаш? :P В класик няма и съм толкова щастлив, че не ми пречи нищо отдясно :D

 

Поздрави

 

ПП: Класик няма и халогени за мъгла, лайсните отвън по купето са черни, вместо да са боядисани в цвета на купето и т.н.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Следващата мисля, че беше елеганс и от там нататък са RS и Laurin & Klement.

 

RS е изпълнение амбиенте - за О2 съм сигурен, за другите не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, на О2 и на О2 фейслифта RS-a е амбиенте по-принцип :) Отзад няма електрически стъкла - има дръжки за сваляне на стъклата... класик-а също. Още един белег :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайсните са черни, подлакътник няма , халогени също, ха сега де?!? ;). Кабелите са разконспирирани...иии... много странно, има два дебели (червен с бяло и кафяв) и два по-тънки (нещо като лилаво и розово) , това е положението! Кзавайте , ако имате идея, но на мен ми се струва , че няма да с за говорителите май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебелите - точно същите излизат от моето радио и стигат до предните говорители. Червеникаво-розови с бял кант - точно такива са на мен и са дебели. Нямах такива, обаче, до задните врати, та си прекарвах. Може би си класик с някакво оборудване селекшън, нещо такова. Само, че за оригиналната О2 не знам какви са били. За Фейслифта ги знам :)

 

Поздрави

 

ПП: Пишеш в google "vin decoder skoda" и си пишеш номера на рамата в някой от сайтовете. Там ще ти каже точно какво ниво е :) На мен навсякъде пише Classic.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебелите - точно същите излизат от моето радио и стигат до предните говорители. Червеникаво-розови с бял кант - точно такива са на мен и са дебели. Нямах такива, обаче, до задните врати, та си прекарвах. Може би си класик с някакво оборудване селекшън, нещо такова. Само, че за оригиналната О2 не знам какви са били. За Фейслифта ги знам :)

 

Поздрави

 

ПП: Пишеш в google "vin decoder skoda" и си пишеш номера на рамата в някой от сайтовете. Там ще ти каже точно какво ниво е :) На мен навсякъде пише Classic.

Странна работа, на едно място пише "Tour 2", на друго "Scout" , а тя не е, на трето само "комби" 4х4 ...и т.н...., т.е. , нищо не разбрах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.