Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Xenon.bg - Ксенон системи.


shaft

Recommended Posts

Сложих ксенон на Октавията ми от Ксенон Център - Xenon.bg, като оригинално бях с халогенни крушки H7-ци, които почти не осветяваха пътя - затова се принудих да сложа и ксенон. Бях скептичен, че ксенона е смотана работа, китайска работа, цигания и т.н. - това ми бе насаждано с години, като гледам рефлекторните фарове и т.н. Аз съм с лупи, за щастие. И общо взето не исках ксенон. Навих се (навиха ме! - и по-точно karamba), обаче, само да пробвам. След известно време търсене, най-накрая си взех ситемата и я монтирах сам (лесно е и гладко мина всичко - няма начин да се обърка нещо - всичко е ясно и пригодено да стане от раз). Обаче се оказа, че единия фар свети малко по-различно от другия (единия ми е чисто нов, а другия е с 2 години по-стар /оригиналния с колата/ - удари ме един пиян шофьор с Toyota Rav4 с ролбара на паркинг и се стигна до смяна на фара) - някак по-матово свети от лупата, а новия е кристален/прозрачен. Ето нагледно:

Новият фар:

20130224_113656.jpg

 

Старият фар:

20130224_113647.jpg

 

В началото мислех, че ксенона е проблемен, та реших да обърна баластите, след това се допитах до Ксенон Център защо ми светят така фаровете /дали не е от крушките или от баластите, какво може да е/ - помогнаха ми да намеря проблема, дори бяха съгласни да сменим крушките, баластите и т.н. - каквото трябва, за да изравним визуално светлините. Ксенона ми е 35W AC-тип с крушки 4300К, а тази на стария фар свети като 6000К, което много ме дразнеше... След като обърнах баластите - не беше от тях, от Ксенон Център ми казаха да разменя крушките - размених ги - фара продължи да свети така. Отидох на място в магазина/сервиза в София и търсихме решение на проблема. Сменихме и крушки и баласти и т.н. (никой не ми е казал НЕ и не ми е казал, че сам съм прецакал системата при монтажа или нещо друго - доста квалифицирано и професионално се отнесоха момчетата), но пак си светеше така с разликата от снимките... Оказа се, че лупата ми е замърсена (стар фар, нормално е, влиза прах отвсякъде - има отвори за проветряване и против конденз, какво ли още не - не е херметически затворен -замърсен е), както и фара си личи, че е по-матов от другия...

 

Искам да кажа, че в Ксенон Център изгубихме почти 4 часа в търсене на проблема, като накрая се намери (във фара е). Остава да си измия лупата и да видим какво ще стане (още обмислям как да я измия - дали само да не я почистя с памук някак или да я мокря - проучвам още).

 

Баластите с които съм са хубави, не мигат, не трептят, няма отказ за старт (тестах ги при -8C - преди два дни), нямам проблеми за сега, но дори и да имам, знам, че там ще ми обърнат внимание и няма да ме върнат. За което съм благодарен!

 

Ако има още доволни, да пишат. Винаги е полезно да се намерят повече мнения в нет-а, защото аз така търсих преди да отида там, но много малко мнения открих... заради което правя темата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвах услугите на xenon.bg и не бях изобщо доволен.Сложих си 55W свети уникално, но имаше проблем (трептене), а при гасене на колата и остатъчно електричество.При една лека софтуерна намеса от страна на " shaft " и махане на залагалките всичко се оправи, та даже и пари ми дадоха за 2-те нещица, които ми свалиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Реших и аз да си сложа на лупите ксенонче - да видя какво ще стане. Поръчах си го от xenon.bg - доставиха ми го и всичко точно. Монтирах си го сам - ама нещо не ми се получиха нещата. Последваха телефонни консултации и в последствие снощи отидох на място в сервиза. Много разбрани хора, отзивчиви - обърнаха ми внимание, не съм чул: "не" или "не може" - донапаснаха крушките и всичко сега е ток и жица и снощи се радвах като циганче с 5лв. в джоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

И аз си взех ксенон комплект от тях - Xenon Express H7, 35W, слим баласти. Сам си ги монтирах, при покупката разпитах човека в сервиза кое и как.  Обясни ми всичко даже и как да ползвам фабричните ламаринки на крушките, а не да купувам допълнително такива със страничен отвор. Доволен от комуникацията и продукта за сега. Поздрави! :)

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Привет колеги!

 

И аз използвах услугите на xenon.bg, купих си 55W, H7, 4300K. Много качествени системи предлагат хората и останах изключително доволен от тях и техния сътрудник в гр. Пловдив (Йордан Атанасов). 

Хората си разбират от работата и предлагат хубав, качествен и достъпен продукт.

Колата ми светна така, както никога не съм си представял, че ще светне.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги, тъй като май се наканих да сложа и аз ксенон на късите, моля ви за мнение кой от двата модела да избера ?

 

http://xenon.bg/product/752/raytech-h7-ksenon-sistema-h7-za-kola-ac-tip-35w-300-svetlina-malki-balasti-24-m-palna-garantsia.html

 

или

 

http://xenon.bg/product/843/xenon-express-h7-ksenon-sistema-h7-za-kola-ac-tip-35w-300-svetlina-malki-balasti-12-m-palna-garantsia.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с втория тип на две коли. По над две-три години светят без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с втория тип на две коли. По над две-три години светят без проблеми.

 

Значи и аз на там клоня, а и цената е по-добра :)

 

Благодаря ти за мнението, колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с по-скъпите, за 2 години веднъж смениха гаранционно баласти и кондензаторите защото зимата при големи студове и превключване от дълги на къси не палеше като хората единия ксенон. Като цяло съм доволен, не знам как е при вас, аз ги паля след като тръгна иначе се случва да не запали единия, предполагам му идва малко напрежението и след спиране и пускане от копчето на светлините всичко е ок. Забравих да спомена, че постоянно работят ксеноните при мен, 3та година се каня да ми активират дневните светлини през фаровете за мъгла и все забравям.

Редактирано от elmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм... Аз нямам такива проблеми, но и колите не са “капризни“. Пускам ксенона само нощно време или при гадно мрачно време...защото знам колко гадно ми светят дългите на 25%, ползвам ги като дневни, а и някой слепец да не ме ми го сложи отзад...паркета де. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега някой има ли опит с Лед системите, който заместват изцяло халогенната крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Izolini, kokarosta и не знам още кой - имат на колите си и много яко светят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо също има. Убий ме, в момента никнейма му ми изскочи от главата. Кара О2 ФЛ.

А моите в момента не светят хич яко, защото ходих на реглаж и ми ги забиха съвсем пред колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо също има. Убий ме, в момента никнейма му ми изскочи от главата. Кара О2 ФЛ.

А моите в момента не светят хич яко, защото ходих на реглаж и ми ги забиха съвсем пред колата.

Ти нали правеше реглаж ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо също има. Убий ме, в момента никнейма му ми изскочи от главата. Кара О2 ФЛ.

А моите в момента не светят хич яко, защото ходих на реглаж и ми ги забиха съвсем пред колата.

 

'ми щот' си мармот - бяхме ги направили перфектно на паркинга??? :( Верно, че ти нещо прави след това, ама все пак - отиваш там, знаеш я стената, някой ни я беше разграфил перфектно - и си ти. Даже и аз ще трябва да ходя, защото от много "жал" за отсрещните си свалих прекалено много левия и сега не виждам много добре откъм мантинелата на магистрално-нощно (стабилно каране)... Сигурно Събота или неделя ще скокна да го оправя, защото ме нервира :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да споделя и моето мнение за търговеца:

 

Вчера, след дълго чудене, все пак се реших и монтирахме ксенон система на колата. Все пак се спрях на по-скъпия вариант - Н7 крушки, 4300 К, Rey Tech (най-скъпата от трите варианта, които се предлагат там). Към този вариант не се монтират "залъгалки", така че всичко е много лесно и прецизно направено. Самият монтаж продължи около 40 мин. и то при положение, че момчето често оставяше работата по моята кола, тъй като непрекъснато пристигаха нови и нови запитвания. В общи линии вчера беше доста натоварено при него, не знам дали защото беше първа събота след дълги почивни дни, макар че до колкото разбрах и през седмицата имало натоварени дни.

 

Момчето е любезно, отзивчиво и си разбира от работата. Цената която ми стъпи всичко е 200 лв. след като ми бе направена отстъпка, тъй като при завинтването на пластмасовата капачка на фара същата се счупи в резбата и сега той (левият) ми се държи само на шипката. Здраво е, не мисля че ще падне, но ми стана доста неприятно, тъй като съм малко педантичен относно вещите си.

 

В тази връзка ще помоля по-запознатите от мен да ми обяснят дали мога да закупя отнякъде тази пластмасова капачка за фара и как мога да извадя старата резба ?

 

Единствената ми забележка беше именно този проблем, който ми създадоха, относно обслужването нямам забележки, момчето работи бързо и разбира. Фаровете светят добре и няма грешки по таблото, поне за сега.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Здравейте, 

 

И аз съм се замислил дали да слагам ксенон - О2 FL.

Посетих сервиза им в София, като преди това изчетох тази тема - сътоветно бях отишъл подготвен за марка/модел, само че момчето там ми каза, че за да ми работи всичко както трябва, да взема по-скъпия ксенон, който е с около 100лв повече от споменатия от shaft - http://xenon.bg/product/752/raytech-h7-ksenon-sistema-h7-za-kola-ac-tip-35w-300-svetlina-malki-balasti-24-m-palna-garantsia.html . 

 

Тъй като не бях подготвен психически да дам 100лв отгоре, реших да отложа малко нещата и да прочета повече какви са + и -, както и дали има смисъл от цялата тази гимнастика.

Та питането ми е:

 

1. Трябва ли допълнителна настройка на фаровете след ксенона

2. Четох из нета че наличието му може да смущата радиото

3. Като цяло има смисъл от него - свети ли наистина по-силно и то на мокри повърхности

 

След допитване с няколко човека, които имат ксенон на колите, разбирам, че по-добре с ксенон, но изключвайки ефекта на гъзарията, наистина ли е така и заслужава ли си тези 200лв.

 

Поздрави и Весели Празници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с този http://www.iv-auto.com/product_info.php?cPath=1_58&products_id=273 ... вече четири години без забележка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес посетих сервиза. Късата светлина на десния фар беше светнала в розово, което е сигурен признак, че е на края на живота си.

Бях се приготвил за 2 по 150 лв + цената на монтажа. Смятах, че трябва да подменя и двете крушки, защото ще има голяма разлика в светенето. Все пак едната щеше да е чисто нова, а другата на 13г. Също така исках да сложа нещо висок клас - Осрам, Филипс и прочие.

Момчето ми предложи крушка за 30 лв. (Ray tech или нещо от сорта). С две години гаранция е и ме увери, че не отстъпва нито като светене, нито като живот на "марковите". За мотаж ми взе 10лв., та общо 40. Отне около 30 минути процедурата, но то е според това какъв достъп има до фара от моторния кош.

Не виждам разлика в осветяването на пътя за сега, нито пък разлика в цветовете между двата фара.

В заключение - доволен съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами предложил ти е такива крушлета, щото с тях работи!

Или има някой приятел, който ги предлага или му ги дават на сметка или процент.

Да сравниш крушка от 130 лв. с такава за 30лв и да кажеш, че светят еднакво или имат равен дълг живот някак си повдигам вежди да ти кажа.

Но твоя опит тук е безценен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Ванко написа:

Ами предложил ти е такива крушлета, щото с тях работи!

Или има някой приятел, който ги предлага или му ги дават на сметка или процент.

Да сравниш крушка от 130 лв. с такава за 30лв и да кажеш, че светят еднакво или имат равен дълг живот някак си повдигам вежди да ти кажа.

Но твоя опит тук е безценен!

 

Изключително некомпетентно изказване по чужд адрес, без да си наясно с обстановката... :) Хората в Ксенон Център-а работят с едни и същи крушки от доста дълго време, внасят си ги самички и не им е нужно "да им ги предлага/носи приятел", "тези да са им останали и да ги пробутват" или някаква друга шуробаджанащина...

 
Колкото до цената: дори да са по 1000лв/крушката може да карат точно 10 дни и да дадат фира. Всичко е до късмет и до качеството на изработка на дадената крушка, както и от маркетинга. Гаранцията е по-важното нещо в случая. Щом крушка от 30лв/бр. свети и има гаранция, аз не виждам смисъл да се хвърлят пари за глупости, защото отпред пишело PHILIPS или OSRAM, например /един е китайският Цун Кай Уй, който ги прави/. 

 

И още нещо - 8-10лв/брой струват моите крушки H7, ксенон 4300К, точно от същото място  - над 3 годишни са, светят чудесно и работят чудесно все още. На 3 години са ми и халогенните крушки от 7лв/бройката, които нямам идея каква марка са, но светят като дневни светлини на 25% доста, доста време. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Ванко написа:

Ами предложил ти е такива крушлета, щото с тях работи!

Или има някой приятел, който ги предлага или му ги дават на сметка или процент.

Да сравниш крушка от 130 лв. с такава за 30лв и да кажеш, че светят еднакво или имат равен дълг живот някак си повдигам вежди да ти кажа.

Но твоя опит тук е безценен!

 

И си прав и не си. Аз не съм фен на евтините неща, но риска 30 кинта с гаранция 2 години, напълно си заслужава пробата срещу 150лв. До тук не мога да се оплача. В действителност мога да преценя, когато я видя извън града. Все пак в градска среда винаги има странична светлина от някъде. Но към момента не съжалявам за избора си.

Другото, което ми намекна човека е, че при кружките е както и при маслата (а и при много други консумативи) - не е много ясно дали ще вземеш неще истинско или ще кацнеш на ментак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно ти е казал. И при Philips и при Osram има яки ментета, дето нямат познаване.

Osram
http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f40/fake-counterfeit-hid-xenon-bulbs-ebay-beware-107244.html

Philips
https://www.hidconcept.com/blogs/news/a-war-between-fake-vs-real-philips-oem-hid-xenon-headlight-bulb

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.