Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обслужване на Халдекс O2 2007


dentist

Recommended Posts

Привет!Много скоро ми предстои смяна на масло и филтри и реших да облужа и халдекса да ми е мирна главата.Някой запознат да сподели цените горе-долу как са?И също дали трябва да се сменя и маслото на задния диф. заедно с това на Халдекса,че става бая скъпотийка?Моля да пишат само запознати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Маслото за Халдекса ти е около 150лв ако не се лъжа по спомен, но към него имаш и един смешен малък пластмасов филтър за 60на лева, който задължително се сменя заедно с маслото. Смяната се извършва на всеки 60'000км както вероятно знаеш.

 

Диференциалът ти не подлежи на сервизиране. Нищо не му се пипа или поне така пише в дебелите книги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето,при което я поддържам ми каза че около 3 литра и нещо масло се събирало-оригинално VW по 56 лв литъра,филтъра към 50 60 лв и някакъв шприц се купувал и той към 80 кинта.Не съм толкова в час и затова пускам тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат, 3 и нещо литра е безумно много. Объркал се е нещо пича. Моята събра около литър и нещо със сигурност, а са ни еднакви Шкодилаците.

 

Шприц също не ти трябва, защото самото масло идва в ето такава опаковка: http://www.gsfcarparts.com/525vg0020 и съответно го елиминираме и него. Остава ти масления филтър, който сега гледам, че съм го записал 60 лева и 70 стотинки, че ми е струвал.

 

Сега гледам, че има и по-голяма опаковка за същото масло, която прилича на нормална 1л опаковка за моторно масло и евентуално тогава ще ти трябва някакъв шприц за да го влееш през пробката, но пак 80на лева ми се струва нечовешка сума :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен нещо ме съмнява че не му е ясна процедурата :).Да взема да я закарам в ЕТ Пловдив освен там май е към 200 кинта процедурата и се надявам да знаят какво правят smile091.Мерси за насоките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо ми е че си го харесвах много майсторчето,ама няма да се учи на моята кола в случая.Поствам и част от комуникацията с него по въпроса "Здрасти ,днес проверих какво трябва точно:

Сменя се маслто на кутията 75W90,сменя се маслто на Халдекс съединителя (което се продава със шприц заедно (0.275мл е като обем) ,сменя се и маслото в задния диференциал .Най лошото е че всичко това се предлага само оригинално - няма заместители! има е един филтър на халекса който е около 85лв шприца е по спомени 50тина лева/литър маслото за кутията и дрифа са по 56лв на литър по катоалози трябват около 4 литра с дифа.

Сложна работа.По каталози го дават смяна на през 60000км и проверка на през 48месеца".

Тъй като съм полу-грамотен технически smile091 оставам с впечатление че момчето иска да сменим и маслото на скоростната кутия-в такъв случай разбирам разликата в цената и съм склонен да я преглътна.

Сега ако се включи и bega4kata в темата ще съм му изключително благодарен smile049

Колата е на 115к взех я на 93 и по сервизна книжка са сменяли масло скорости на 60к...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна Ангренажен к-т, водна помпа, предни носачи, обемен датчик-купе, датчик парктроник, масло двг. масло Халдекс и филтър, Антифриз, реглаж геометрия

 

1852,72 лв. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега от VW форума,който се занимава с халдекс ми писа това

"Имаш да сменяш масло на скорости и раздатка 75W90 GL4(2,6л.), масло на заден диференциал 75W90(1л.), Филтър на задния диференциал около 80лв, масло за халдекс съединителя в задния диференциал G 052 175 A1 (275мл. спец. разработка на VW) около 35-40лв.

Скъпо ти се вижда, но това е еднократно обслужване. Масло в скоростите повече няма да сменяш никога а в задния диф на всеки 30000км, филтър на всеки 60000км :smile.

 

Това е рецептата за да нямаш проблеми с тази кола, но всеки сам си решава."

Прав е бил значи моя човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багачката не ги чете темите с маслата по принцип.

Аз така съветвам моите клиенти.Маслото на скоростната и задния диф.през една смяна на маслото на халдекса.Тоест през 120000 и 60 000 за халдекса.

На Ок2 се сменя много по лесно от на ок1.Там е големия филм и недосмислица инжинерна :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile126 Ето защо съм си мислел за по-малка сума в единия случай се обслужват по-малко работи.Мерси Сами ще се сменя значи по ред на номерата.Че предната Октавия я забатачих и не искам да повтарям тази грешка smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Да използвам темата да попитам дали трябва да сменям масло на диференциал или на скоростна кутия?

 

Аз до колкото си спомням един път когато сменях масло на скоростната кутия в ЕТ ми казаха , че диференциала бил така направен ,че не му се сменя масло.

 

Мисълта ми е аз след като  съм надвишил вече 100хил. и до сега не съм сменял никога масло на диференциал . Само един път съм сменял масло на скоростната кутия на около 70хил.

 

Трябвали да сменям някакво масло на споменатите по горе неща(ск.кутия или диференциал)?

 

ПС: Извинявам се за некомпетентността.

Редактирано от sauro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен нещо ме съмнява че не му е ясна процедурата :).Да взема да я закарам в ЕТ Пловдив освен там май е към 200 кинта процедурата и се надявам да знаят какво правят smile091.Мерси за насоките.

Колега, отиди в ЕТ, цената по програма 4+ (коли над 4 г.) е до 100лв. Обадих се да питам за моята и това ми каза приемчика, още не съм ходил, но понякога в оторизирания сервиз излиза по- евтино, а и е важно , особено като става въпрос за халдекса, защото цари голяма негармотност по отношение на автомобилите 4х4!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега темата е стара доста.Да те доуграмотя още малко аз...Както е написал bega4kata по-горе освен халдекса се сменят на 120000 масло на скорости,диференциал и раздатка.От завода уж твърдяли че са вечни маслата,но не е съвсем така.В ЕТ да не се заричам,но едва ли ще отида повече.Халдекса  го обслужих миналия октомври пиша ти цени от фактурата-

-масло Haldex 56 лв

- филтър Haldex 82.40

-труд 10 лв.

Не знам как в ЕТ ще е 100 кинта

На някое от следващите обслужвания ще сменям другите масла,които са към 250-300 кинта тъй като се слага само оригинално масло.Скоростната кутия събира 2,6 литра по спомен...За дифа и раздатката не знам

Пак казвам темата е стара(миналия април),иначе и аз много си държа на 4 ката :)

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега темата е стара доста.Да те доуграмотя още малко аз...Както е написал bega4kata по-горе освен халдекса се сменят на 120000 масло на скорости,диференциал и раздатка.От завода уж твърдяли че са вечни маслата,но не е съвсем така.В ЕТ да не се заричам,но едва ли ще отида повече.Халдекса  го обслужих миналия октомври пиша ти цени от фактурата-

-масло Haldex 56 лв

- филтър Haldex 82.40

-труд 10 лв.

Не знам как в ЕТ ще е 100 кинта

На някое от следващите обслужвания ще сменям другите масла,които са към 250-300 кинта тъй като се слага само оригинално масло.Скоростната кутия събира 2,6 литра по спомен...За дифа и раздатката не знам

Пак казвам темата е стара(миналия април),иначе и аз много си държа на 4 ката :)

Незнам къде съм гледал, да не съм видял, че поста е от 1 година, извинявам се, а като отида до ЕТ за смяна , ще докладвам цени :) , поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цена по фактура от 07.03.2014г. на ЕУРАТЕК:

 

1) Масло Haldex  - 48,09лв. без ДДС

2) Филтър Haldex - 70,49лв. без ДДС

3) Труд - 22,72лв. без ДДС

 

Изрично уточниха, че по-нови халдекси (моята кола е модел 2007) имат по-скъп филтър и цената надхвърля 200 лева...

В Еуратек са категорични - "масло на ръчна скоростна кутия и диференциал не се сменя по предписания на производителя".

На мен тая работа също ми изглежда малко странна - как едно масло на 15 години и 300 000 километра ще е в същата форма - не е ясно, но това е официалното становище.

Аз лично сигурно ще сменя моите на 150 или 180 хиляди километра, след което ще спра да го мисля....

 

 

 

Незнам къде съм гледал, да не съм видял, че поста е от 1 година, извинявам се, а като отида до ЕТ за смяна , ще докладвам цени :) , поздрави!

Редактирано от Коко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се точа на моята сега е на 138 на 150 ще сменям.Ходя в друг сервиз където доста Шкоди обслужват и ми каза приемчика че официално казват да не се сменят маслата,но практиката показвала друго...Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

 И аз трябва да обслужа халдекса на моята О1 4x4 1.9tdi 101к.с.2001г.

Искам да питам само в Еуратек ли се продава маслото и филтъра за халдекса?

Редактирано от kapito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега, много фирми предлагат съответстващи на спецификациите на ВАГ, масла и филтри. Според мен обаче, не е ценово оправдан риска, да попаднеш на менте, а цената за труда в ЕТ е пределно ниска и компенсира евентуално по-ниската цена, на която би намерил масло и филтър, с неясно качество.

Да не говорим, че както друг колега се изрази в една тема, "Гаранцията за извършената услуга от ЕТ, е безценна..." !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против да го сменят там,но съм чувал,че не са много коректни там,някъде четох че разни части от колата ти изчезват или ги заменят с други.Те на Хан Кубрат ли са в София и с предварително записване ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не мога да редактирам предното мнение пускам друго.

В тази тема е изчезнала отвертката на колегата,която е в резервната гума в Еуратек

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/45993-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%B2-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8/

Редактирано от kapito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По този въпрос, мненията са 100% субективни, респективно, няма как да чуеш 100% меродавно мнение. Аз съм ползвал 3 пъти услугите на сервиза - смяна на моторно масло и филтри, смяна на масло и филтър на DSG-то, смяна на масло и филтър на Халдекс. Всъщност - 4 пъти, забравих ъпдейта на навигацията. Много съм доволен -внимателно отношение, подробни отговори на задаваните от мен въпроси, и четирите пъти, работата бе свършена по-бързо от първоначално обявеното, колата ми беше чиста, нищо не ми е липсвало. За по-сериозни интервенции по автомобила, нямам впечатления.

Периода за който говоря, е от края на Юли 2014 г., до 29 Декември 2014 г. За "преди и след", немога да кажа нищо.

Даже мислех да ги похваля в "Бял списък", но все не намирах време. Факт е, че доволните си траят, а недоволните пишат веднага...

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.