Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ниво на маслото - по-високо


WDW

Recommended Posts

Това е положението с ТДИ-та с ДПФ филтър.

Регенерациите нямат никакво отношение към това градско или извънградско е.

На всеки 400км започва регенерация и никакво гасене на двигателя.

И за това си следете маслото - РЕДОВНО.

Аз съм на почти 8 000 км и до сега регенерация [-X така че за мен не е това положението!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • WDW

    13

  • PRR

    7

  • Milen Dimitrov

    4

  • bega4kata

    3

Най-много писали в темата

Това е положението с ТДИ-та с ДПФ филтър.

Регенерациите нямат никакво отношение към това градско или извънградско е.

На всеки 400км започва регенерация и никакво гасене на двигателя.

И за това си следете маслото - РЕДОВНО.

Аз съм на почти 8 000 км и до сега регенерация [-X така че за мен не е това положението!

то е имало но ти не си усетил кога протича smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............... то е имало но ти не си усетил кога протича smile048

Е нали уж винаги светва лампата на таблото? Иначе на два пъти след дълго каране на ниски обороти се размириса и разпуши ужасно, но като го описах това отговора беше, че без индикацията на таблото няма регенерация! Те за туй твърдя, че нямам регенерация до сега, ама smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............... то е имало но ти не си усетил кога протича smile048

Е нали уж винаги светва лампата на таблото? Иначе на два пъти след дълго каране на ниски обороти се размириса и разпуши ужасно, но като го описах това отговора беше, че без индикацията на таблото няма регенерация! Те за туй твърдя, че нямам регенерация до сега, ама smile049

 

Когато ти светне регенерацията, значи нещо не е като хората с автоматичното почистване и трябва да го направиш сам, като поддържаш определени параметри.

При мен регенерацията винаги се усеща, вдига оборотите и моментния разход, а това с постояната регенерация на всеки 400 км, нещо много съмнява :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, светне ли лампата, филтъра е запушен на около 50%.

Някой друг гледал ли си е скоро маслото ?

За сега при мен си държи нормално нивото - без изменения.

Иначе последната ми регенерация стана на 370 км. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Гледам го,но не съм имал проблем,а относно регенарицията,тя си протича,когато колата е добре загряла и ние рядко я усещаме.Светне ли обаче лампата на ДПФ-а понякога е късно.ДПФ се запушва на често каране на къси разстояния и при не добре загряла кола!Това смятам ,че вие всички много добре го знаете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам го,но не съм имал проблем,а относно регенарицията,тя си протича,когато колата е добре загряла и ние рядко я усещаме.Светне ли обаче лампата на ДПФ-а понякога е късно.ДПФ се запушва на често каране на къси разстояния и при не добре загряла кола!Това смятам ,че вие всички много добре го знаете :)В много от случайте ,като резултат от това се вдига и нивото на маслото.Но пък от друга страна ,завишените стойности на ДПФ-а могат също да се установят със диагностична апаратура.

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Е нали уж винаги светва лампата на таблото? Иначе на два пъти след дълго каране на ниски обороти се размириса и разпуши ужасно, но като го описах това отговора беше, че без индикацията на таблото няма регенерация! Те за туй твърдя, че нямам регенерация до сега, ама smile049

Именно тази миризма пушене и тн.,който споменаваш са признак на регенерацията и тя е протекла в този момент.А относно светването на лампата,мого хора се заблуждават ,че тя задължително трябва да светне при регенерация.Няма такова нещо!Тя светва(говоря за CR двигателите),когато в DPF-а се събрали около 22гр. сажди.Не е желателно да светва лампата за ДПФ-а и е по-добре да се вижда колкото с е може по-рядко.Така ,че филтъра има няколко стадия.До 22 грама сажди се включва регенерацията(активна).Над 22 грама светва лампата и пак регенерация.А понякога когато са се събрали 40 грама и над тях вече има нужда от сервизна регенерация,авариен режим,лампа за ДПФ-а.Така ,че старайте се лампата да не я виждате въобще на таблото и не се заблуждавайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.