Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia 1.2i и Skoda Fabia 1.2 каква е разликата?


Radko27

Recommended Posts

Незнам, защо всички се изказвате негативно за 1.2 - то. Аз я имам от 5 години. За това време, съм сменял само консумативи/ 2 стоп лампи, чистачка, два шокови тампона на заднияте амортисьори и спирачана течност с накладки/. Масло карам каквото падне евтино Shell Ultra 5W40, Aral 5w30, Castrol EDGE 5w40.Сменям го малко по рано от колкото пише на 10000км. Всяка пролет слагам добавка в бензина. 2 - та год. Luky Moly за изчистване на резервоар, 3 - та добавка за инжектор, 4 - та добавка за изчистване на клапани и пак от начало. Разхода ми е по извънградско по неравен терен с пълна кола 4.00л/100км,. По магистрала 5.5л/100км. Градско лятно 6.5л, зимно 7.5л. при всичките ремонти и задръствания в града. Замислил съм се за газ, защото е много евтино, но си обещах, че ще слагам когато бензина надхвърли 3.00лв./Дано да не се случи никога/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой с 1,2 HTP 40 kW или с 1,4 MPI 60 к.с. /бюджетните модели на Fabia/ да снима моментния разход l/h от борда Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моментния разход е мноооооого относителен. Зависи от пробега и моментното състояние на мотора, от това дали е загрял, каква е външната температура, какво гориво си заредил (98, 100 октанов), какъв е вискозитета на маслото.

За мен той е последното нещо, което ще взема в предвид, като преценявам колко гори колата.

1.4/60 коня в София с преходи от Зона Б-5 до Младост 1 в час пик сутрин и вечер ми дава около 8- 8.5. Сменям на около 3000 оборота скорости, в жегите карам с пуснат климатик.

Извънградско без товар (сам) ми дава 5.5 с климатик и скорости 120- 130 на магистрала и до 100- 110 извънградско, с двама възрастни и едно дете + пълна с багаж догоре и пусната клима разхода е около 6.3- 6.5.

Ако ти е по- тежък крака или си по- спокоен водач, можеш да варираш с литър отгоре или отдолу на този разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе, тук фермани са се заредили!

 

Колега, мое лично мнение, без да те ангажирам:

След като искаш автомобил- определи си главните приоритети според покупателната способност:

- вид гориво / двигател / екстри / градка ли ще е/ колко км. на година джиткаш и прочие

 

Много е разтегливо понятието....... Кола все пак се купува и с "малко късмет".

Един може да каже- 1.2 са боклуци, други 2ма да кажат: Ама аз такава търкалям 300хил. км (познавам ги).

 

От темата ми се струва, че доста бързо сменяш посоката (в което няма нищо лошо- Човек се учи докато е жив!), но по този начин и колегите не могат да ти бъдат максимално полезни!

 

Пак казвам: Лично мое мнение.

 

П.С: Моят разход е : 5-5.5l/100км. при каране и при мързел 4.8-5.2............ на 250-260коня кола толкова! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак не разбрах, колко е моментиния разход / l/h / по борд на стария изпитан чешки мотор на Fabia 1,4 MPI-60/68 к.с.???

Няма ли кой, да снима на светофар и да качи .jpeg smile159 !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе, тук фермани са се заредили!

 

Колега, мое лично мнение, без да те ангажирам:

След като искаш автомобил- определи си главните приоритети според покупателната способност:

- вид гориво / двигател / екстри / градка ли ще е/ колко км. на година джиткаш и прочие

 

Много е разтегливо понятието....... Кола все пак се купува и с "малко късмет".

Един може да каже- 1.2 са боклуци, други 2ма да кажат: Ама аз такава търкалям 300хил. км (познавам ги).

 

От темата ми се струва, че доста бързо сменяш посоката (в което няма нищо лошо- Човек се учи докато е жив!), но по този начин и колегите не могат да ти бъдат максимално полезни!

 

Пак казвам: Лично мое мнение.

 

П.С: Моят разход е : 5-5.5l/100км. при каране и при мързел 4.8-5.2............ на 250-260коня кола толкова! smile048

 

да го повозя с 15 разход и 5/100 само без да връща от 1.2 smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Мисля да си купувам шкода фабия от този по новия модел след 2007, по красивия, и се чудя кой двигател би бил по подходящ

1.2 на 69 коня или 1.4 на 86 к.с.

Трябва ми основно за градско.

Сега астрата която карам 1995 г. ми харчи 7-8 на 100 и е 1.4 на 60 коня. Търся нещо което да е в най лошия случай същия разход.

Дайте мнение за това:

http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%939044068/skoda-fabia

Вървят от 6 до 11 000 лв 2007-2008 г.

Тази е на доста добра цена?

За дизел се притеснявам щото има известен риск особено ако е от чужбина.

А тази е на реални 38 000 км въртяни тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази е много дървено ниво на оборудване.Иначе за в града и двата двигателя ще ти вършат работа. 1.2 е малко по икономичен,но 1.4 има много гладка работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен няма значение нивото на оборудване.

Редактирано от The Best Forman
Пише на маймуница!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте :)

бих искала да попитам за мнение на ето тази кола

http://www.cars.bg/c940987

неразбирам нищо от двигарели така че се надявам да ми помогнете :)

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Тази тема е доста интересна за четене, защото са описани доста двигатели тука.

Понеже и аз търся Фабия втора употреба, като предпочитам бензинов двигател, за да може да върви икономично с газ, та по-горе прочетох, че бензиновите двигатели 1.4 със 60 и 68 коня са идеални за тази цел, някой би ли написал нещо повечко за тези двигатели?

В гугъл като търсих го намерих този двигател, като пише, че е 8 клапана. Има обаче още един такъв 1.4, който е 75 коня и 16 клапана. Той ще е по-мощен, но кажете да Ви чуя и Вас каква е разликата в случая?

И малко повече инфо някой може ли да даде за двигателя 1.4 MPI?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер евтин за подръжка, моята е на реални 150 000км и маслото винаги при смяна е на нивото, на което съм го сипал ново, драми съм имал с изгнил воден  радиатор, с премигваща лампа заради дефектирал датчик на разширителния съд. Друго по- сериозно по колата не съм правил- само консумативи и ежедневно каране (веднъж сменях генерация, 4 години по- късно отново е за смяна, но аз карам 99% градско, в много неблагоприятен режим за колата.

Извънградско с пуснат климатроник не стигат конете (особено като доскоро карах и А8) и трябва да се внимава ако се налага да се правят по- бързи изпреварвания, в нормален стил на каране няма никакви драми. Обикновено са постни от към екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.