Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане на стъклата при отваряне и затваряне - О2 .


димон

Recommended Posts

Лесно решение за дразнещото скърцане. Вдигаме стъклата догоре. С помощта на кредитна карта захващаме външното гумено уплътнение на стъклото и го издърпваме леко с ръка на 1-2 см.

 

031349351.jpg?r=0

 

На предните стъкла има по 2 бели каретки които тикат стъклото нагоре намиращи се горе-долу на такива позиции :

 

031349367.jpg?r=0

031349376.jpg?r=0

 

На задните стъкла е с една каретка по средата.

На първата снимка се вижда само малка част от бялата каретка, но с око се виждат идеално. Пръскаме малко течна смазка по тях, аз имах под ръка силиконов спрей, но мисля, че е по-добре със спрей с течна бяла грес . След това пускаме надолу-нагоре стъклото и се наслаждаваме на резултата. :smt030

Мазно и тихо движение на стъклото. Няма го гадното стържене все едно има заседнали камъчета ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите 2 предни стъкла скърцат нечовешки, особено като се напече на слънце колата, но май виновни са уплътненията отстрани и отгоре (то е едно цяло - нещо като кече), стъклото се плъзга върху него :-k

 

Скърцат точно като сухо стъкло в гума, ужас някакъв.... плаша пешеходците smile049

 

Някой да е измислил решение smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам и ще споделя smile027

Не знам защо скърцането ми се дочува от страничното уплътнение, но може и да греша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен скърцане няма... и за да не се появи периодично правя следното:

 

1. Пакет мокри кърпички (за бебешко дупе, от по-здравите)

 

2. Стъклата до долу

 

3. Изчистване на уплътнението от вътрешната му страна (т.н. кече), докато излезе всичката прах и мърсотия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен скърцане няма... и за да не се появи периодично правя следното:

 

1. Пакет мокри кърпички (за бебешко дупе, от по-здравите)

 

2. Стъклата до долу

 

3. Изчистване на уплътнението от вътрешната му страна (т.н. кече), докато излезе всичката прах и мърсотия

 

Проблемът не е във велурените уплътнения нито в гумените, а във водачите . Явно не сте пръснали добре за да проникне спрея. Прави се със спрей с дълга сламка за да може да достигне до мястото .

Под кората (ако се свали) на същите места само че от вътрешната страна има 2 отвора , които са за същата цел - пръскане/смазване, но играчката е по-голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязвам напредък! Може би е трябвало да мине време смазката да стигне точното място понеже тая грес е, вероятно, по-гъста от на Димонски силиконовия спрей. След малко ще пръсна още малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах но никакъв ефект. Даже си изтървах картата вътре но не пречи и не дрънчи smile091 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ви кажа... Това оправяне НЯМА smile021

То и след мивка е добре в продължение на няколко дни, остава да речем че и това е решение smile049

Ако няма следа в продължение на повече от 1-2 месеца, значи върши някаква работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фейслифта никога не са ми скърцали за тия почти 4 години вече ще станат... докато, като гледам, хората с октавията преди фейслифта бая народ се оплаква...

 

Не знам как са го направили - не ги чистя, нищо не им правя - вдигам и свалям - няма мизерии - бръмчи си моторчето и нищо друго не се чува и не скърца.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата на студено и при дъжд моите не скърцат, става страшно на сухо в жега на слънце...

Още не съм пробвал идеята, че не съм в страната, но другата седмица ще споделя дали има ефект...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес е 10-я ден след пръскането. Полет нормален, повече от доволен.

Шофьорското стъкло като го вдигнех дори продължаваше да прави единични скръцове поне 10 мин след това. Така от нова - все едно с елмаз режеш стъкло. Интересно, че жената не била го забелязала, сподели снощи Тя . smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фейслифта никога не са ми скърцали за тия почти 4 години вече ще станат... докато, като гледам, хората с октавията преди фейслифта бая народ се оплаква...

 

Не знам как са го направили - не ги чистя, нищо не им правя - вдигам и свалям - няма мизерии - бръмчи си моторчето и нищо друго не се чува и не скърца.

 

Поздрави

 

При вас дефектът е забелязан в завода и е намазано с боров вазелин. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне, ми то захладня бе! Знаеш, че скърца предимно в жегите ;) А дано си му намерил начина все пак :smt017

 

Аз на мойта и се отказах да я подпомагам, на нищо няма трайно решение...

Единствено досега "трайно" я излекувах от тропането на спирачните апарати, ама след като мина оглед за оценяване пак си карам топките за билярд в багажника :evil:

Явно са сваляли апаратите и уплътненията са паднали (най-вероятно не са и ги забелязали даже smile021 ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега е хладно, но аз ги пръсках на 25 август. Беше жега и точно тогава скърцаха като за световно. След пръскането спряха моментално и взеха да се движат мазно. Чува се само моторчето. Преди хем скърцаха , хем потропваха дебело понякога все едно нящо се намества.

Ами тя и бравата на 5-тата врата даде фира, ама и тя се оправи с накисване. Така , че в мокрото е истината... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Aз съм с Фабия ама проблема е идентичен.

Скърцаше, скъцаше особено когато беше топло. В една прекрасна сутрин преди около 2-3 седмици изщрака жестоко и спря да скърца, за съжеление и стъклото не можеше да се вдигне или свали.

Резултата - счупен водач - ей тая бяла пластмаса за която говорите.

Решението - (както е описано в темата малко по долу) разглобяване на кората , разнитоване , поръчка на ремонтен комплект (жила и водачи), сглобяване на тавата с релсите, водачите и жилата, хващане на тавата с рапидки и сглобяване.

Не е кой знаеш колко сложно, но си е играчка.

 

Заключението - удивих колко идиотско е направено- пластмасовия водач се плъзга по металната релса (при мен следи от смазка нямаше) - разбира се че ще се счупи в даден момент. Все пак пластмасата старее, влизат и боклуци там.

 

Така че това което казва колегата за смазката чрез спрей (ако се виждат водачите) е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръсках въпросните държачи доста, почти половин спрей силиконова смазка. За съжаление нулев ефект :(

 

Явно при мен проблемът е в уплътненията или бог знае какво друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И аз пробвах подход на Dimon за предните стъкла, но за съжаление не се получи. НО как оправих проблем, докато разглеждах как може да се отвори вратата видях, че има едно колелце, през което минава въжето. Намира се по-близко до предната щипка, която е по-близо до предните калници. 

 

Как може да се види:

 

1. Смъквате стъклото до долу.

2. Отваряте хубаво уплътнението и може да светнете с едно фенерче, за да видите въпросното колелце. Намира се на около 10-15 см. навътре. 

 

Аз първо го напръсках хубаво с WD-40, за да се почистих от прахоляка и след това го намазах със грес с помощта на една по-дълга и тънка отвертка. За всеки случай си намазах и другото стъкло, което вече още не скърца и ефекта прекрасен. Чува се само работата на машинките.

 

Важно: Внимавайте да не изпуснете нещо във вратата :)

Редактирано от Deyan.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Е не знаех че имаме такава екстра :).. Като напече в жегите последните дни, шофьорската врата стъклото, чак се плаша, такъв звук издава... Никое друго го няма този проблем. Благодаря за съветите по горе, ще се опитам да отстраня това безумно цвилене и ще докладвам какво е станало.  :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Важно: Внимавайте да не изпуснете нещо във вратата :)

 

Иии... да не омажете стъклото с грес, защото доста време ще "къка" после... Моите съм ги пръскал със силиконов спрей и само машинки чувам и аз :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сме съвсем точни... чува се освен машинката И съскане от триенето на стъклото о велура на уплътнителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте Колеги 

 

+1 за Димон , на мен ми се наложи да разглобявам вратата тази събота заради смяна на микроключето на шофьорската врата.

Тъй като така и така бях свалил целия механизъм за да го сменя(микроключето) , смазах хубаво пластмасовите водачи + релсите по които се движат и сега имам работещо микроключе и тих прозорец :banger_2:  ! 

 

п.с Според мен скърцането започва след бояджийска намеса :angry:  , вратата ми е боядисвана и като я отворих забелязах много прах от кит (преди това се чудех защо след автомивка излиза бяло покрай вратата и сега вече знам :) ) , та по въпросните пластмасови държачи имаше доста такъв прах.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.