Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане на стъклата при отваряне и затваряне - О2 .


димон

Recommended Posts

Що не пробва да демонтираш само говорителя ( 4 нита) и през неговата дупка да свалиш бравата ? Мисля, че е по-лесно и бързо. Сподели какво ключе постави в бравата или почисти старото !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз имах този проблем на колата си (Ауди А3 8Р 2006-та). Когато температурите надвишеха 30 градуса, направо откачах. Чуваше се ето това:

 

 

Пръсках с какво ли не и къде ли не.... Ефект никакъв. Накрая демонтирах стъклото, заедно с водачите и обилно първо напръсках с WD-40, а после обилно с течна грес водачи, ролки, въжета (включително и в кожуха на жилото). Ефекта бе поразителен. Ето как се движи сега стъклото, при преседяла на слънце кола в летните жеги (нищо общо с преди):

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте на всички,които са писали по темата за стъклата :nea: и мен ме настигна проблем със стъклото на предна лява врата(със Фабиа 1) съм.Реших да спусна стъклото,но вместо това без да искам го вдигнах,нещо прещрака във вратата и стъклото почна да пада само,та мисълта ми е някой знае ли свестен сервиз където може да се оправи проблема/изключвам ЕТ защото предполагам че ще е доста скъпо там/.От София съм.Предаварително благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрон Доцев - Княжево

 

+1. Имат си и гаранция.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:doubledown: за микрон доцев - Княжево! Преди два-три месеца ми оправяха стъклото на шофьорската врата - в резултат по паветата на Борис III и Любляна, металната кора на вратата дрънчи като тенекиено канче в тенджера, явно са счупили щипките на червения плафон на шофьорската врата защото непрекъснато изскача. А за капак, този който е свалял кората, не е знаел как се сваля копчето за огледалата пред вътрешната дръжка, отвертката му се е изплъзнала и направил драскотина , която мен лично много ме дразни и леко е подгънал щипките та сега и пластината с копчето не ляга плътно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За демонтажа и монтажа не мога да кажа. Но за проблема с машинката и стъклото съм сигурен, че няма по - добри от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че са пълни селтаци и нямат дори елементарно отношение към клиентите. По-добре нов механизъм и при някой смислен майстор, отколкото при тях. Да не говорим, че за едно жилце от 30 см, на което трябваше да щракнат два накрайника ми взеха 15 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи добри, като трябва отново да свалям кората, да разпробивам тавата и подменям части? И това за 90 лв (ще погледна бележката и картата за точната цена)? По-добре да си вземе ремонтен комплект и сам да се оправя. При мен беше в много начален стадии, че чат пат стъклото като се вдигаше спираше и се връщаше малко назад. И понеже се чуваше скрибуцане исках да го оправя преди зимата, да не падне стъклото посред зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм съгласен с вас. Ползвал съм услугите на фирмата много пъти и нямам нито едно оплакване. Човека попита за помощ и казах това което от опит знам, че работи и е евтино. Хубаво оплюхте, но решение на проблема не предложихте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал услугите им наскоро, а ти? Точно защото много хора ги препоръчват, но на практика нещата не са така хубави. А решението е ясно и даже съм го посочил - ремонтен комплект и да го си го направи сам или да търси другаде. За парите които взимат, не предлагат съответното качество!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се занимавам с ремонтите на 350 автомобила. Доста често ми се случва да ползвам техните услуги. И макар, че работя във фирма за резервни части, ползвам Микрон Доцев за възстановяване на всякакви жила. Било за скорости, прозорци, ръчна спирачка, преден капак. Мисля, че това е достатъчно като отговор на въпроса ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , говорите за различни неща ... единия говори за качеството на сглобяване и разглобяване , другия за качеството на самите компоненти !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложиш накрайници на едно ново жило, при положение, че си се специализирал да правиш това не е никаква трудност. Трудното е да реализираш нещо без подходящите инструменти и да се налага да импровизираш. Свалял съм си корите на задните врати и не може да се различи, че са пипани. А тези профита сътвориха една свинщина. Нямах и все още нямам толкова свободно време, че да се хвана с вратата. А сега вратата пак трябва да се отваря, отново губене на време и нерви. Какво неясно има? И като отгоре е свинщина, малко ми е трудно да повярвам, че като се свали тавата ще видя нещо различно. Ако знаех, че са такива мърлячи не бих ги посетил никога! И точно това бих посъветвал всеки друг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

какъв е извода - сваляте си сами тавата с машинката и я карате на Микрон Доцев за да има синьо лято :beach_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Само да уточня за колегите които ще се сблъскат с този проблем когато пръскат с WD-40 или някакъв негов аналог , да ПРЪСКАТ ХУБАВО и да не пестят смазката,защото за да стигна до момента в който стъклото спря да издава шума трябваше ДОСТА смазка да вкарам във вратата при посочените от  колегата Димон бели държачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня за колегите които ще се сблъскат с този проблем когато пръскат с WD-40 или някакъв негов аналог , да ПРЪСКАТ ХУБАВО и да не пестят смазката,защото за да стигна до момента в който стъклото спря да издава шума трябваше ДОСТА смазка да вкарам във вратата при посочените от  колегата Димон бели държачи.

...Подкрепям колегата за упоритостта - първо реших да почистя по метода: 1. Пакет мокри кърпички (за бебешко дупе, от по-здравите) 2. Стъклата до долу 3. Изчистване на уплътнението от вътрешната му страна (т.н. кече), докато излезе всичката прах и мърсотия - цял пакет не, но 10-тина отидоха докато почти спря да пуска мръсно. След това процедурата на Димон от първия пост. Като първо изпръсках горе-долу 1/3-1/2 WD и си скърцаше, след което ми дадоха  силиконов спрей и там попръсках прилично, като през цялото време си раздвижвах стъклото да се "разстели" смазката и пак си поскърцваше :(. После забравих за това и днес (след около 2 седмици) като пробвах шофьорското стъкло (което третирах) не скърцаше вече, а пасажерското скърцаше прилично.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Еййй,то май всички имаме този проблем със скърцането.Моята е феис лифт и скърцат тея стъкла чак не ми се свалят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,и моята скърцаше зверски,изпръсках един спрей на указаните в горните постове места,но без резултат.Свалих механизма намазах водачите обилно с бяла грес ,и като направих проба да видя как е и скърцането го имаше пак.Въпреки ,че всичко беше омазано обилно.След няколко спускания на механизма нагоре надолу напипах кой е виновника за скърцането.Оказа се ,че са ролките в четерите ъгъла на механизма.Капнах им по няколко капки масло и всичко заспа.

П.п При сглобяването на вратата съм забравил да закача една букса,а вече бях занитил няколко нита.Добре, че има отвор та едвам я вкарах ,от вътрешната страна във някакъв датчик,които незнам закакво служи,може би за airbag.

IMG_20200604_134148-1600x738.jpg

IMG_20200604_134156-1600x738.jpg

IMG_20200604_134202-1600x738.jpg

IMG_20200604_134205-1600x738.jpg

IMG_20200604_140529-737x1599.jpg

IMG_20200604_145222-1600x738.jpg

IMG_20200604_145229-1600x738.jpg

IMG_20200604_145232-1600x738.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.