Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за закупуване на Rapid


angel40

Recommended Posts

Аз повече я избирах от колкото я чаках :D

 

имам някви снимки ама нещо или не знам как се качва или не става нищо .

 

мога така

 

http://shpercaaaa.snimka.bg/automobiles/skoda.792878

Редактирано от otvorkoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 427
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • vp81

    32

  • bega4kata

    31

  • angel40

    29

  • mordo

    26

Най-много писали в темата

Нещо не схващам идеята за регистрация 2014...да няма промоция в КАТ?  :D

 ......като тръгнеш да я продаваш ще е с 1 година по-нова регистрация от 2013  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго си е цялата 2014 година да караш кола, която е регистрирана ......2014. :D

Редактирано от vp81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес ми звъннаха от Еуратек и ми казаха, че моят Rapid пътува към България, така че и вашите трябва да са на същият автовоз.  :)

Редактирано от imicev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някоя РС-ка,дали няма качена? :)

Нямам идея  :D

Моята съм я поръчал на 30 октомври ако това е някакъв ориентир и има някакво значение. Дано да са качили  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея  :D

Моята съм я поръчал на 30 октомври ако това е някакъв ориентир и има някакво значение. Дано да са качили  :doubleup:

Колега, твоята в производство ли е била когато си я капарирал или тогава са я поръчали? Питам, защото доста бързичко ти я доставят след поръчката или поне на мен така ми се струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава аз направих поръчката. Принципно ми казаха 4-тата седмица на януари и като звъннаха доста се изненадах. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах дали е била в производство, защото като я поръчвах дилърът гледаше дали няма кола в производство, която да отговаря на нашите изисквания. Каза ми, че постоянно си поръчват някакви бройки от промоционалните серии, за да имат в наличност. Ако се окаже, че това, което клиент иска, е в производство - времето за доставка е доста по-малко. Както и да е - има какво да се кара за сега и не е болка за умиране. Просто ми е любопитно - интересно ми е с какъв интериор ще е - надявам се, воланът да е от голфовия тип. За двигателя - мисля, че на Рапид не се монтира EA211 все още, което си има и плюсове (новият мотор е с ремък).

Редактирано от vp81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах дали е била в производство, защото като я поръчвах дилърът гледаше дали няма кола в производство, която да отговаря на нашите изисквания. Каза ми, че постоянно си поръчват някакви бройки от промоционалните серии, за да имат в наличност. Ако се окаже, че това, което клиент иска, е в производство - времето за доставка е доста по-малко. Както и да е - има какво да се кара за сега и не е болка за умиране. Просто ми е любопитно - интересно ми е с какъв интериор ще е - надявам се, воланът да е от голфовия тип. За двигателя - мисля, че на Рапид не се монтира EA211 все още, което си има и плюсове (новият мотор е с ремъВ так

При мен не е гледал никой дали колата е в производство, затова не те разбрах какво ме питаш. Малко ми е странно, че моята е направена, пък вашите не са или поне още не са ви звъннали. Като дойде ще пусна снимки. Колкото до волана няма да е голфовия тип. За него ми искаха 715лв. и се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конфигуратора на сайта няма стария волан (3D изглед). Аз и за това си мислех, че всички са с новия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера получихме Rapid-a на баща ми. Колата е произведена 47 седмица и разликата между нашата, и тази при дилъра (която е с идентично оборудване, но произведена по рано) са:

 

алуминиеви панели на таблото

управление на 4-те стъкла от шофьорското място

волан, подобен на голф, с бутони и от двете страни

малко по-различен панел на радиото

 

Надявам се да съм полезен на колегите, които очакват колите си и не са сигурни за тези детайли.

 

Btw колата ме изненада доста приятно с качеството на сглобката. Шумоизолацията в купето е почти на нивото на пасата ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера получихме Rapid-a на баща ми. Колата е произведена 47 седмица и разликата между нашата, и тази при дилъра (която е с идентично оборудване, но произведена по рано) са:

 

алуминиеви панели на таблото

управление на 4-те стъкла от шофьорското място

волан, подобен на голф, с бутони и от двете страни

малко по-различен панел на радиото

 

Надявам се да съм полезен на колегите, които очакват колите си и не са сигурни за тези детайли.

 

Btw колата ме изненада доста приятно с качеството на сглобката. Шумоизолацията в купето е почти на нивото на пасата ми.

Честито и благодаря за описанието на тези детайли! Даде ми отговори на доста въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от Русе, ами трябва да се запознаем на някоя среща. Аз бях днес в шоурума в Русе и гледах един червен Рапид Спейсбак.  Тоя "алуминиев" панел доста променя визията на таблото. Като цяло доста добре изглеждаше. Отворих да видя и багажника, също доста приемлив. Е ,не е колкото на обикновения Рапид, но ако човек няма нужда от толкова голям багажник, и тоя на Спейсбека върши работа. По-голям е от на Голф 7. В шоурума ми казаха ,че вчера са предали четири Рапида на собствениците и всички били с алуминиев панел. Явно единия е бил за вас. "Новия" Рапид изглежда доста по-добре с тия промени в интериора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се запознаем  :hi:

Рапида няма да го карам аз, но може да го взема за някоя среща.

 

 

п.с.: Забравих да спомена: ако някой друг чака 1.6 TDI, да се приготви за неприятна изненада щом отвори предния капак. Буквално 3 мин. след като подписах приемо-предавателният протокол, отворих капака за да сипя течност за чистачки и с изненада установих, че липсва пластмасовата кора на мотора. След кратък спор с дилъра, ми беше заявено, че за 2014 моделна година въпросната кора е опция  :unsure:

Редактирано от nuHu3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че е проблем, но малко грозничко...И като е опция тази кора защо при поръчка никой не ти я предлага и я няма в списъка с екстрите или аксесоарите? Моят дилър не е казал и дума за тази подробност...

Е...поне си поръчах пластмасова кора...под двигателя :D

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би смятат ,че дизеловия двигател е достатъчно тих и няма нужда от кора за двигателя. При бензиновите двигатели още по-малко. А може и купето да е по обезшумено. Иначе като цена на кората сигурно ще и искат 65-70 евро. Но при дизеловите двигатели(1,4 тди) освен кората има и един изолираш дунапрен, и в ЕТКА видях цена за него около 50 евро. За 1,6 ТДИ не знам дали освен кората има и тоя дунапрен.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би смятат ,че дизеловия двигател е достатъчно тих и няма нужда от кора за двигателя.

 

 

Ко? Не!

 

За 1,6 ТДИ не знам дали освен кората има и тоя дунапрен.

 

Определено няма дунапрен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кората, която зи взех от Еуратек за Супърба струваше около 70 лв, няма да е по-скъпа за Рапид.

Не знам какви са корите за 1.4 TDI, но тази за Супърб няма нужда от нищо допълнително, защото е достатъчно дебела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз цените ги взех от ЕТКА, стандартен cover for intake manifold е 65-70 евро. По принцип на капака отдолу си има една пяна , и отделно е и тоя дунапрен при 1,4тди. Ето едно бързо търсене на кори за 1,6тди в ebay:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2011-SEAT-ALTEA-1-6-Diesel-Engine-Cover-/350924506189?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item51b4bb044d

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A1-A3-1-6-TDI-DIESEL-ENGINE-COVER-FOAM-UNDERCOVER-GENUINE-ref-7-/251399685196?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a8896c44c

 

Като ги гледам са взаимозаменяеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са мизериите на VAG, преди време даваха базовите фолксвагени без резервна гума даже, сега това. И най-убитата дачия идва от завода с фабрично поставена такава кора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.