Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Имам каско. А да ти кажа ли колко пъти точно съм се засилвал да си купя карта от СБА и "Абе за какво ми е, я стане, я не". Просто никога не ми се беше случвало кола да ме остави на средата на пътя. Е, направих си сефтето... =)

И аз много пъти съм се замислял за такава карта, понеже за чужбина съм ползвал подобна услуга и ако нямаш.... сметката излиза мноого по-солена. Някой има ли такава карта или малко повече инфо дали в СБА е само за определена кола или е персонална на шофьора и го покрива при всякакви условия независимо с каква кола пътува?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал преди. Когато бях в средите на автомобилния спорт ми се даваше без пари. Картата те покрива при всякакви обстоятелства, без значение с чия/каква кола си. Но също така с нея ти излиза по евтино до някъде, а не тотално без пари. На сайта на СБА има описание коя карта какво ти "носи". По принцип ако си теглиш сметката от колко години си шофьор и колко пари си дал за пътна пъмощ, никога няма как да ти се рентира такава карта. Освен ако отговора не е от 1 година и един път. Преди картите бяха с доста по-добри условия. Носеха отстъпки на разни места където иначе нямаше как да получиш. Сега навсякъде крайните цени са надути ( не само в автомобилния бранш, части, консумативи и прочие ) и навсякъде те посрещат с това каква отстъпка получаваш. Та не знам колко е оферта да си купиш такава карта...

Едно от малкото неща които не успя да свърши Жоро Янакиев ( Бог да го прости, голям човек беше ) е точно това, да накара СБА да еволюира. Освен това е почти невъзможно да се бориш със сивия сектор в бранша когато ти си изцяло на светло.

 

Иначе да кажа за амортисьорчетата на багажника - Ако някой се чуди дали да инвестира 30-40 лева в смяната им - тотално си заслужава! Сложих някакви които бяха 35 лв. двата, нямам представа от марката, но вдигат капака много яко! Момчето в ЕМ комплект твърди, че две години изкарват без проблем. =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво мнение за тази кола?? За мои роднини питам? Не изглежда зле, нали това е чешкия двигател който е доста издръжлив!! Гледам че е на газ.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11422698039438304

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези пари се намират такива на по-малко километри от първи собственик купувани от еура тек на мен тази ми изглежда доста измъчена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой правили му впечатление предното му стъкло да е по-нежно?

Вчера бях спрял под една лампа и като се загледах моето цялото е в малки шуплички. Чуденето ми е дали не съм уцелил партида с по-лоши стъкла или като цяло са по-нежни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че от "нежността" на стъклото. Служебната ми Фабия е на 305 000 км и цялото предно стъкло е на фини шуплички. А си е оригиналното. Но колата е карана предимно извънградско с висока скорост. Предполагам, че това са наранявания от камъчета и пясък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето е все още оригиналното, а сигурно няма и един квадтратен сантиметър от него без въпросните шуплички. Като че ли се получиха последните 2-3 месеца. Та в тази връзка си мисля, че е от "качествената" поддръжка на пътищата при зимна обстановка и от "контрола" на строителната техника.

П.П. А така не ми се сменя фабричното стъкло...  :unsure:

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре при смяна да е топло времето?!

 

П.П. Писал си "след следващата зима" - извинявай! Не съм ти дочел поста  :blush:

 

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам една поправена (не от посочената фирма) малко по-голяма шупличка, но не ми хареса крайния резултат - личи си. Стои като че ли е размазано нещо мазно на това място. Съветвам те ако имаш някакво наранено парче автостъкло им го дай да го оправят и ако ти хареса крайния резултат им дай да ти оправят и челното стъкло. Аз не се сетих и сега малко ме е яд.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да видя напредъка на сервиза с ремонта на щетите от градушката и ПТП-то. За една седмица напредъка е ZERO, защото ЕТ още не са докарали частите за смяна - две седмици от поръчката. От друга страна от всичкия целулит по нея не повече от 10 са вадени с "точкуване", всичко останало е изправено по някакъв друг метод. А на връщане минах през ЕТ и си купих ето тези работи:

Това е предната емблема

034823523.jpg?r=0

034823524.jpg?r=0

 

А това задната

034823525.jpg?r=0

034823526.jpg?r=0

 

ПС: Юли, като сваля предната емблема ще мина да ти я оставя, ама нещо много здраво е хваната, страх ме е да не я изкривя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ме лъже паметта, Самуил ги сваля с конец за зъби, но не и когато е студено, и лепилото се е "вдървило". По-добре изчакай по-топло време, или пробвай в топъл гараж.

П.С. Впрочем, нали до преди месец в ЕТ, нямаха хромирани емблеми, а само матови и нямаше да има скоро?!? Явно и те самите нямат идея, какво имат и/или ще имат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат лъскави, черното е матово, което лично на мен ми харесва повече така.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа, прав си, видяха ми се "лъскави", но са мат. Ама кой да гледа - излишно се "изоках" против ЕТ, отивам да си посипя главата с пепел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани я тая пепел, сипи ракия.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ме лъже паметта, Самуил ги сваля с конец за зъби, но не и когато е студено, и лепилото се е "вдървило". По-добре изчакай по-топло време, или пробвай в топъл гараж.

П.С. Впрочем, нали до преди месец в ЕТ, нямаха хромирани емблеми, а само матови и нямаше да има скоро?!? Явно и те самите нямат идея, какво имат и/или ще имат

Боре, решетката е на топло в апартамента, ама не е въпроса само в лепилото, има и три "пи_лета", които влизат в алуминия - заради тях ме е шубе да не я изкривя 

 

Нямат лъскави, черното е матово, което лично на мен ми харесва повече така.

 

Поздрави

И на мен   :hi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що, двама полицаи, ме "застреляха" с електроонен фиш за 200 лева. Горките - от "Охранителна Полиция" бяха, пешаци, идваха от 5 км., да ми го връчат. Нарушението е от 12.07.2014 г., регистрирано от камера на ул."Веренишка", гр.Монтана. Ограничение 50 км/ч, регистрирана скорост 85 км/ч, толеранс 3 км/ч - приспаднат, надвишена скорст - 32 км/ч, наложена глоба - 200 лева, при доброволно плащане в 14 дневен срок - дължима сума 140 лева, към "Фонд за безопастност на движението"... А, тъкмо щях да си сменям талона съм златен... Лош Съби, лош...

Ама пък е толкова красив на снимката :)

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама този фиш трябва да ти е на рег № на колата, не на твое име. Аз що фишове от камери съм изкихал последните 6 години, но си взех златен талон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е така, ама трябва да натопя или Жената, или майка ми - и двете са със "златен талон" /по разбираеми причини/, а не искам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не схващам - на мен ми идва по пощата писмо със снимки и фиш, на дата ... автомобил с рег. № СА хххх ТМ е заснета едикъде си, с едикаква си скорост,  дължите 100/200 лв. Ако платите до, 14 дни дължите 70/140 лева и толкова, плащам по банка и финито. Аз за това толкова се радвах на електронните фишове, а не на куките по пътя с актовете и "ми ся к'во ш' го пра'им тоя бе, колега?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Лош Съби, лош...

Е за това може да ми завиждате на моите 68 коня  :tongue_1:  (с тях просто се движиш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се прибирах бях много приятно изненадам да видя камион да хвърля луга в малките улички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.