Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да подменим повредена регистрационна табела


Recommended Posts

Имам питане към колегите от София. Взех една кола с намачкан преден номер и силно ме дразни.

Прочетох темата. Стигнах до точка 1. Звъните на 02/9820511... И вече 10-ти ден звъня по 10-тина пъти и никой не вдига.
Моля за съдействие - или друг телефон, или контакт с тия .... Или ред как да я пратя по куриер и да платя и получа обратно.

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разбереш защо няма да ти вдигнат, трябва да си ходил на място и да си видял за каква организация иде реч. Там работят мега кисели чичаци от типа "зам. началних цех" в някакъв комбинат през 1974г. Честно казано не мисля, че има друга връзка с тях.

Колкото до изпращане и получаване по куриер, спокойно в този миг можеш да забравиш за този вариант. Причините са гореописаното и че на място се попълва заявление/декларация за подмяната на номера. Варианта ти е някой ден, когато се разхождаш до София да отидеш до тях, НО имай предвид, че са с шашаво работно време. Нещо от сорта на 0900 до 1500.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това дали ще ти свърши работа- 

https://bmv-eood.bg/index.php/contacts

Ако не ти свърши работа пиши ми на лично, работя срещу тях и ще ги питам как седят нещата за хора от страната и дали смяната може да се извърши и на друго място освен в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съдействието, но този линк не е ли за друга фирма, друга дейност и друг адрес?

Питай ги когато можеш може ли по куриер да пратя директно на тях табелата ИЛИ на теб и ти да я смениш и да ми я върнеш, че аз скоро нямам път към София. Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, sauber написа:

За разбереш защо няма да ти вдигнат...

Това го разбрах още от първия ти пост, но се надявах тайно поне към 10--тия ден непрекъснато звънене да ми вдигнат... но не би!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип процедурата е следната: попълва се заявление, дават ти банкова сметка и се внасят 35 лева, с платежното се взима готовият номер. Общо взето цялата процедура е макс час ако има опашка в банката, нямам идея дали може да се плаща с карта на място или онлайн....

А ти от къде намери телефонният номер на който не вдигат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитираният в първото мнение, гугъл дава същия. Вече не е 20лв. табелата, така ли да разбирам? Защото при нас в КАТ при първа регистрация или при смяна на табелите вземат 62лв., в които влизат двете табели, голям+малък талон, пластмасите и монтажа. А, и стикер за ГТП :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, мерси много за този телефон, утре ще го прозвъня. Не вярвам 10-ти ден да са в отпуска ЦЯЛАТА фирма, все пак за цяла БГ само те правят табели.

Я кажи как процедира ти оттук, без да ходиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Vento написа:

Ха, мерси много за този телефон, утре ще го прозвъня. Не вярвам 10-ти ден да са в отпуска ЦЯЛАТА фирма, все пак за цяла БГ само те правят табели.

Я кажи как процедира ти оттук, без да ходиш?

 

Обадих се все пак да уточним, защото ми беше за 1-ви път. Пратиха ми на e-mail заявлението в .word формат. Попълних го, платих по банка и му върнах на e-mail попълнено и сканирано Заявлението заедно с платежното.

В основанието за плащане искаха да посоча рег. номер. По спомен сметката им беше в УниКредит Булбанк.

За 48 часа “работата” беше готова и новите номера (преден и заден) бяха обратно при мен в Пловдив.

 

Замяната не може да стане, ако рег. номер е с 4 еднакви цифри. Не знам защо. Аз не попадам в тази графа и не съм и разпитвал.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се обадих на телефона, даден от Войслав и ми вдигна според мен сравнително млад мъж (не замначалник на цех) и ми обясни с 2 думи процедурата, но каза, че ще ми прати по вайбър подробно всичко и наистина го прати веднага.

Иска ми само старата табела и платежно за 30лв. в тяхна полза, изпратени на Кукуш 1. Нищо повече. В деня на получаване на табелата връщат новата, не ме пита със знаме или звезди е (тя е от новите - звезди). Та това е последно актуалната информация. Ако на някой му трябва, мога да дам на ЛС банковата сметка, че не знам дали е коректно да я пльосна тук.
Благодаря отново на всички така бързо отзовали се колеги.

 

П.П. А сега ми намерете една глава и колянов вал за 120L, да си събера мАторЯ на Гардето, че моите не ме кефят...

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Янко е брат на мой съученик. Не сме близки или нещо от сорта, знаем се по физиономия. Виждал съм го там, когато ходех преди години първите пъти. След това беше излязал в много дълъг болничен, момчето си има сериозни здравословни проблеми от много време. Това, което се е случило с табелата по куриер мога да гарантирам, че е изцяло на негова отговорност и инициативност. Тоест прави го от добро сърце, не защото е длъжен или имат такава практика. С това казано, намирам за много разумно по-нататъчна информация по този въпрос да се случва на Л.С. и телефона и името му да бъдат премахнати от темата. Имам някои притеснения, че може да го отнесе ако някой прочете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, sauber написа:

Янко е брат на мой съученик. Не сме близки или нещо от сорта, знаем се по физиономия. Виждал съм го там, когато ходех преди години първите пъти. След това беше излязал в много дълъг болничен, момчето си има сериозни здравословни проблеми от много време. Това, което се е случило с табелата по куриер мога да гарантирам, че е изцяло на негова отговорност и инициативност. Тоест прави го от добро сърце, не защото е длъжен или имат такава практика. С това казано, намирам за много разумно по-нататъчна информация по този въпрос да се случва на Л.С. и телефона и името му да бъдат премахнати от темата. Имам някои притеснения, че може да го отнесе ако някой прочете.

 

Виждам, че вече е сторено.

Съгласен съм със @sauber и се извинявам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разпитах във фирмата която прави регистрационните табели как стои въпроса за хората които не са от София.

Става по куриер (не звучеше убедително, може би защото имаше други служители в стаята.....), пращате старият номер ако няма липсващи части, цифри, букви с платежното че сте заплатили нужната сума по банка и те ви връщат новата по куриер- всичко това за сметка на собственика на табелите.

Другият вариянт е чрез близък, роднина, приятел и т.н. който има път към София и може да отдели час-два или някой от София. 

Заявлението което се попълва може да е от името на всеки и не е задължително да е от името на собственика на автомобила- не са необходими пълномощни. Важното е да се представи платежно с необходимата сума с основание за плащане регистрационният номер който се подменя и попълнено заявление.

Сайтът на фирмата е това: https://bmv-eood.bg/index.php/contacts

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравеите ! Наложи ми се и на мене да мина тази процедура. В момента положението е доста по-различно за фирма Безконтактни Мултиплексорни Вериги, които извършват тази услуга. Изпраща се стария номер по ЕКОНТ и ви връщат нов номер. На място на Кукуш 1 не става !

Нов номер, плюс пластмасовият държач за номера излиза някъде около 47-48 лева с таксите на куриерската фирма. (30 лв струва изработването на един номер плюс пластмасата. За мотори таксата е 20лв за същото. От пращането на стария номер до получаването на новия номер в един и същи офис на Еконт става за 2 или 3 дни. Аз съм от София. Човека ми каза, че щом го получи праща новия номер и аз го получавам на следващия ден сутринта в същия офис на ЕКОНТ, откъдето съм пратил стария.

Попитаха ме дали стария ми номер е със звездите или със знамето. Табели с българския флаг правeли само квадратни. По-новите табели са със звездите. (Не вярвам да е проблем , ако на някой с повреден регистрационен номер със знаме му направят нова табела със звезди)

1. Звъните на 0882521954 на Мартин Григоров(пича е сравнително любезен и отговаря бързо). Праща ви на вайбър или на мейл необходимите документи, които трябва да приложите в пратката , заедно със стария регистрационен номер. Праща ви и декларацията , която трябва да попълните в word формат.

2. В декларацията, която е в word формат има IBAN на сметка в Централна Кооперативна Банка. Има и някакъв BIC номер, който не ми е ясно за какво е, но го дадох в банката. IBAN-а е нещо от сорта на "BG70CEC......". Превеждате на тази сметка 30 лева. Таксата за превода е 3 лева. Основание за плащане - давате трите имена на собственика на колата и регистрационния й номер.

3. Разпечатвате и декларацията, преснимате големия талон на автомобила и личната карта на собственика и от двете им страни. (три документа общо). Принтирах и преснимах всичко в магазин на office 1

4. Попълвате декларацията. Вътре трябва да се напише име, адрес, ЕГН , дата , подпис и телефон. Аз писах като обстоятелство за повреда "контакт на регистрационния номер с метална ограда" (истинската причина). Да не забравите да се подпишете!

5. На копията на личната карта и големия талон пишете "Вярно с оригинала" . Под него пишете трите си имена и задължително се разписвате! Големия талон го снимах двустранно и написах това и от двете страни на копието.

6. Отивате в ЕКОНТ и трябва да изпратите:
- стария регистрационен номер
- попълненото заявление в word формат
- завереното копие на големия талон
- завереното копие на личната карта
- платежното за превода на сметката на Централна Кооперативна Банка

Адресът на пращане е "гр.София, бул.кн. Мария Луиза 101"
Мартин Григоров - 0882521954
Фирма " Безконтактни мултиплексорни вериги ЕООД"

Изпращането струваше 6.50лв, което ми се видя малко много.


Докато чакате да пристигне новият номер не можете да карате колата за голямо съжаление. Не става да се напише на лист хартия и да се сложи на стъклото :(

  • Благодаря 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Някой с по-актуална информация от на колегата горе? Някой ми е обърсал номера, някак странично и за щастие - без друг демидж. И трябва да го сменя :( БихБих се радвал ако мога да отида на място и да няма нужда да св филмирам с куриери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.06.2021 г. at 9:17, javor2727 написа:

Звъните на 0882521954 на Мартин Григоров

@sauberЩо не пробваш да звъннеш?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Здравейте,

Информация към днешна дата, която получих по вайбър след като се чух с човека от горния телефон:

Цитат

Необходими документи за ремонт на регистрационна табела:
1.    Попълнено заявление, по наш образец
2.    Пресниман талон – написано „Вярно с оригинала“, три имена и подпис
3.    Преснимана лична карта – написано „Вярно с оригинала“, три имена и подпис
4.    Платена такса - 30лв.(Цената за мотоциклетна табела е 20 лв.)(Таксата за каре, четири еднакви цифри е 100лв.) (Специален номер ХХХХХХ - 500лв.)(Платежен документ – основание за плащане -  име на собственика и регистрационният номер)
Собстеникът на МПС по талон да попълни заявлението и платежното нареждане.
Адресът за изпращане на регистрационните табели е гр.София, бул.кн. Мария Луиза 101, работим с Еконт.
Табели с българския флаг правим само квадратни. 
Телефон за връзка 0882521954 –  М. Григоров

 

На този линк можете да откриете въпросното заявление. Нямам идея колко време ще е активен - https://files.fm/u/wqfc993va

 

 

Capture.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер инфо, Саше. Качвам файла в поста си, за да го има във форума, може да се тегли по всяко време ... докато има форум :)

Zaiavlenie_Reg_Nomer.pdf

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И само да напомним за всички четящи колеги - Информацията е актуална към днешна дата. Ако се върнем назад в темата, ще видим, че ключови неща са се променили по няколко пъти през последните години. Малко е кофти, че в момента колата "увисва" за два-три дни с това изпращане на номера по куриер, ама използвайте ей тия моменти ?

20220908_111214.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко допълнително инфо. Получих си табелата в срок, прилежно опакована. Към нея ми бяха изпратили и плака (даже от хубавите) + едни гумички, които предполагам се слагат на плаката и играят ролята на някакви тампончета.

Сега стискам палци партидата боя да е от добрите. Сменял съм табела 5-6 пъти и ми се е случвало да започне да избелява за няколко месеца. Случвало ми се е и да не мръдне повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.