Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Диодни светлини за регистрационен номер


svenn1

Recommended Posts

Здравейте,

проблемът ми е следния:

Купих си диодни крушки за регистрационият номер на шкода октавия 2. Първо смених едната и светна, като другата беше обикновената. След това смених и другата и установих, че и двете не светят, като ми светна на таблото индикацията за изгоряла крушка. След което доста си поиграх да ги въртя, но резултата беше един и същ, когато е една диодна с една обикновена светят, сложа ли двете диодни нищо не свети....

Пробвах и с друг комплект диодни крушки....все същото...

 

Някакви идеи какво би могло да бъде проблемът..?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zar

    12

  • svenn1

    9

  • shaft

    8

  • Moto

    8

Най-много писали в темата

Здрасти,

 

Проблемът е, че диода консумира страшно малко, спрямо обикновената крушка и затова така става.

 

Трябват ти диоди, които или консумират повече или имат лъгалки, защото компютъра ползва Широко Импулсна Модулация (ШИМ или на английски Pulse Width Modulation - PWM), за да разбера кога някоя крушка му е дала фира.

 

Общо взето като едната харчи натоварва веригата и затова светят двете. След това падаш под прага/минимума и не светват, а индикира на таблото, че е изгоряла крушката...

 

Решението е, или да сложиш резистори или да си намериш направо диоди на които пише CANBUS Error free или Error free и т.н, които по принцип са с резистори или са измислени по-добре.

 

Поздрави

 

ПП: Забравих и варианта с който, евентуално, може да се оправи проблема: прекодиране на модула с VCDS/VAG-COM (не боли въобще). Т.е. трябва да се каже, че изключваш PWM на License Plate-a/регистрационният номер и ще стане работата. Обаче ти трябва някой с кабел за 10тина минути да свърши работата. Ето за кое говоря:

ScreenShot2012-10-26at164108.png

 

Bit 7 --> License Plate Light w/o Pulse Width Modulation (PWM) [LED Light]. --- Означава, че не прави проверка, но ако изгори не съм сигурен, дали ще ти сигнализира. Трябва да се тества - пуска се опцията и се маха лампата, ако светне, че е изгоряла - супер, ама ако не светне трябва да се следят, че може да не ти свети на номера.

 

Картинката съм я почерпил от тук: http://www.ttforum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=297730&p=2428304

Също в линка има и друга полезна информация.

 

Успех!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря!

Ще потърся такива диоди.

 

Само за ориентир, не казвам, че от тук трябва да пазаруваш, също и нямам нищо общо със сайта, да не сметне някой, че правя реклама:

http://www.eldibg.com/bg/products/769-4+SMD+White+Dome+Festoon+CANBUS+Error+Free+Car+41mm+4+LED+Light+Bulb+.html

 

За информация го пускам да се види какви са диодите. Обаче, не съм сигурен, че са C5W цокъла, 5-ватови ли са или 10-ватови нормалните крушки?

На номера не си спомням какви са, но вътре в купето моите са 10 ватови.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново,

но аз съм привърженик на китайските от Ebay. Все пак взимам 2 само за един - два долара.

Докато тук са по 8-9 лева само едната, а за качеството няма какво да говорим, всички знаем от къде идват всички....:)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е така :) Щом не ти е спешно и не ги бързаш - от ибей, разбира се! Аз също съм така. Но пак казвам, може да стане с твоите, само някой да ти прекодира настройката и може да се измъкнеш, без да купуваш със съпротивления, че греят. По-добре го прекодирай и виж, дали ще работи коректно всичко - аз така бих направил.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз реално ги върнах тези, които бях взел :), понеже незнаех точно къде е проблема....

Ще си изчакам тези от ebay, тъкмо ще си взема и за интериорното осветление.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза интериорно... Сега и аз позагледнах, понеже моята в багажника има само една лампичка и свети на умряло... въобще не се вижда нощно време в багажника. Гледах едни XLamp MC-E Cree w5w - много добре светят и ще бодна такава в багажника. Ще видим кога. Иначе формата им е странна - звездичка, пък ги пишат цокъл w5w. Трябва да проуча още малко.

 

Като дойдат, да се похвалиш, че са светнали :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-24V - всички крушки, освен тая за заден ход(чакам я да дойде), са ми на колата, светят перфектно и не дават грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да споделя и аз какви поръчах :)

1. http://www.ebay.com/itm/291111024971?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 - габарити и интериорно(двете малките), както и за багажник

2. http://www.ebay.com/itm/281313066660?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 - интериорно и за задният номер

 

Незнам как ще светят но ще споделя като пристигнат.

 

Off topic:

Нека да питам тук така или иначе се заформи интересна дискусия:

Напоследък забелязвам, че когато върна колата от контакт гасне всичко(габарити, музика...) и отключва колата, преди го правеше само когато извадя изцяло ключа от таблото....

Но не го прави всеки път....странно е.

Имате ли някакви идеи?

 

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:eusa_think: Некво микроключе има там, което се бъзика.....

 

Тея от първия линк ми се струват слабички - 2.1 вата е мощност барабар със съпротивлението :eusa_think:

И двата вида, от двата линка, синеят, нищо че китаецът е написал PURE WHITE. На мен по ми харесват warm white.

Тея за номера не трябва ли да са 39 мм?

Вчера поръчах това http://www.ebay.com/itm/271517564093?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2648

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Привет,

темата е малко стара, но за да не отварям нова, реших тук да пусна питането, което имам.

Искам да си взема LED крушки за халогените, нещо такова:

http://www.ebay.com/itm/2-Bulbs-High-Power-H8-CREE-XBD-Chip-40W-LED-Fog-Daytime-Running-Light-6000K-/291242905149?hash=item43cf6e0e3d:g:dJgAAOSwQItUFaUf&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/2-x-White-High-Power-CREE-XB-D-80W-Driving-Fog-Light-Projector-H11-H8-LED-Bulbs-/231759581438?hash=item35f5f290fe:g:X8YAAOSw~gRVyCQR&vxp=mtr

Доколкото знам цокалът е H8, поправете ме ако греша.

Според вас дали са удачни такива(тези) крушки и дали има нещо, което не знам, а трябва :)

Другият въпрос е, че халогените ми светят при завиване вечер, като гасненето на крушката става плавно, а не мигновено. Според вас как би се отразило това на LED крушки?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н8 са да. Ако сменяш тези за мъгла с диод - недей. Първо има норми, трябва да жълтеят малко, защото мъглата е бяла по принцип... Второ бялото в гъста мъгла не се вижда особено добре...колкото и силни да са.

 

Аз не бих го направил по принцип, но ако го правя бих сложил само топло жълто светещ диод.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Аз сложих тези наскоро: http://ru.aliexpress.com/item/free-shipping-car-styling-18-SMD-LED-license-plate-light-No-error-For-Skoda-Octavia-1Z/32622386580.html?spm=2114.01010208.3.244.W8dYvc&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201602_1_10017_301_407_406_10040,searchweb201603_8&btsid=2c11fc3f-eb7f-45ff-b459-e26c04c81132

Директно с плафончето са ,обаче ми дрънчат съпротивленията в багажника и явно трябва да изключа "ШИМ"-а през VCDS-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един тъп въпрос за тези плафончета - моите се хващат с по две рапидки всяко. При теб по друг начин ли е захващането?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един тъп въпрос за тези плафончета - моите се хващат с по две рапидки всяко. При теб по друг начин ли е захващането?

Не, по същия.Хващат се със същите рапидки ,извадени от старите и са 1/1 по форма и размер със оригиналните.Вадиш оригиналните,откачаш куплунга им и го свързваш към диодните.Plug&Play е всичко.Само се замисли да сложиш съпротивленията в някаква вата или пореста гума за да не дрънчат.Мойте дрънчат на по-големи дупки е е дразнещо и ще им мисля нещо,като съобразя и евентуалното загряване на резисторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, защото на снимката на мястото на рапидките има крушки.

Едит: Сега видях снимките от едната поръчка за България и схванах как точно стоят нещата.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се загледам  в мойте от линка ,найстина приличат на крушки дупките за рапидките  :) Мойте ми ги доставиха в рамките на седмица.Досега това ми беше най-бързата доставка от там,дано и занапред е така  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги подебна няколко дни за намаление и ще ги поръчам.

 

EDIT: Сега ако някой изрови и истински error free P21W BA15s ще бъде върха!

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж,това не можах да го намеря,но сигурно ако не сега,то след време ще "изкочат" и такива.Китайците не спират с иновациите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.