Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Диодни светлини за регистрационен номер


svenn1

Recommended Posts

Привет,

темата е малко стара, но за да не отварям нова, реших тук да пусна питането, което имам.

Искам да си взема LED крушки за халогените, нещо такова:

http://www.ebay.com/itm/2-Bulbs-High-Power-H8-CREE-XBD-Chip-40W-LED-Fog-Daytime-Running-Light-6000K-/291242905149?hash=item43cf6e0e3d:g:dJgAAOSwQItUFaUf&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/2-x-White-High-Power-CREE-XB-D-80W-Driving-Fog-Light-Projector-H11-H8-LED-Bulbs-/231759581438?hash=item35f5f290fe:g:X8YAAOSw~gRVyCQR&vxp=mtr

Доколкото знам цокалът е H8, поправете ме ако греша.

Според вас дали са удачни такива(тези) крушки и дали има нещо, което не знам, а трябва :)

Другият въпрос е, че халогените ми светят при завиване вечер, като гасненето на крушката става плавно, а не мигновено. Според вас как би се отразило това на LED крушки?

 

Благодаря!

На мен ми дойдоха точно ,такива ,но не съобразих ,че не стават за "RS' и "Scout" и ги пуснах за продажба в двата форума.Относно ефекта от "Corner Lights"-a ,като дойдат тези за моята кола ще ти споделя как се държат

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zar

    12

  • svenn1

    9

  • shaft

    8

  • Moto

    8

Най-много писали в темата

Потвърждавам напълно!Инвестицията си заслужава и стоят много добре!Колега от Бургас също ги видя и си поръча същите!В момента очаква с нетърпение да му ги доставят!Евала за снимката "Izo":)Не съм се сещал да бодна една такава,но ето че ме изпревари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/itm/2X-Bright-36Mm-5050-6-SMD-LED-Car-Interior-Parking-Light-Festoon-Dome-Lamp-Bulb-/371198405924?hash=item566d262d24:g:r8UAAOSwD0lUdAak&vxp=mtrЗа по-старите О2(за задния номер) - моята е 2006 г., септември. Не дават грешка и са 2 за лев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не само компютъра мрънка. Купих уж две по-хубави, по 3,50 лева бройката. Боднах ги и потеглих така към Плевен. Деня беше мрачен и през цялото време карах на фарове. По пътя колата започна да се отключва и заключва в движение, взе да ми свети на таблото за отворен заден капак. Спрях в Луковит, свалих ги и върнах старите и всичко си заспа. С тези няма такива изпълнения.

ПС: снимката трябваше да я направя с "тираджийския" (така го нарече един колега) номер с никнейма от форума, ама не се сетих.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще измакам да ги видя на живо тези светлинки за задния номер и смятам да се метна. Макар че и при нас се продават сигурно същите на не по-различна цена:

Плафони с 18 диода за осветление на задния номер за Skoda Octavia 1Z 2

https://www.olx.bg/ad/plafoni-s-18-dioda-za-osvetlenie-na-zadniya-nomer-za-skoda-octavia-1z-2-ID65Y7M.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер,ще можеш да си ги получиш по навреме,вместо да чакаш поне седмица в най-добрия случай :)Като ги гледам са почти същите,дори съпротивленията ми се виждат по-малки ,което си е голямо предимство!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще измакам да ги видя на живо тези светлинки за задния номер и смятам да се метна. Макар че и при нас се продават сигурно същите на не по-различна цена:

Плафони с 18 диода за осветление на задния номер за Skoda Octavia 1Z 2

https://www.olx.bg/ad/plafoni-s-18-dioda-za-osvetlenie-na-zadniya-nomer-za-skoda-octavia-1z-2-ID65Y7M.html

Цената е почти двойна. Аз ги поръчах за 12,54 евро с доставката.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова уточних, че става въпрос за по-старичките О2, т.е. колегите, които са с такива като мойта и по-стари, няма смисъл да се набутват за съпротивления и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова уточних, че става въпрос за по-старичките О2, т.е. колегите, които са с такива като мойта и по-стари, няма смисъл да се набутват за съпротивления и т.н.

Много правилно и на място!Надявам се колегите с О2 преди ФЛ да го оценят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще измакам да ги видя на живо тези светлинки за задния номер и смятам да се метна. Макар че и при нас се продават сигурно същите на не по-различна цена:

Плафони с 18 диода за осветление на задния номер за Skoda Octavia 1Z 2

http s://www.olx.bg/ad/plafoni-s-18-dioda-za-osvetlenie-na-zadniya-nomer-za-skoda-octavia-1z-2-ID65Y7M.html

13,30USD излязоха мойте.Не знам какъв е курса за днес ,но излиза почти двойно по-евтино :)

Ето и линка : https://www.aliexpress.com/item/free-shipping-car-styling-18-SMD-LED-license-plate-light-No-error-For-Skoda-Octavia-1Z/32622386580.html?spm=2114.01010208.3.244.W8dYvc&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201602_1_10017_301_407_406_10040,searchweb201603_8&btsid=2c11fc3f-eb7f-45ff-b459-e26c04c81132

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги,

дайте съвет понеже все още не съм си поръчал светлини за задни номер.

 

Според вас дали има някаква разлика в качеството и начина, по който светят тези от superskoda и тези които вие сте си купили

 

http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-II/Octavia-II-09-12-facelift-MEGA-POWER-LED-licence-plate-light-system-KI-R

 

Броя на диодите е същия, но се чудя дали има поне някаква минимална разлика - да свети по-красиво,по бяло..

В същото време не ми се иска да свети прекалено ярко, за да не стои грозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледам ,че тези не са особенно различни от закупените от мен и колегата "izolini"и предполагам,че ще светят по същия начин.Сега вече ти ще прецениш коя цена(тази от алиекспрес или супершкода)те устройва.Мойте са от първите и не са спрели да светят все още.Даже вчера ги тазглобявах за да обезшумя допълнителните съпротивления ,че ми дрънчаха по петата врата,на дупки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

ПП: Забравих и варианта с който, евентуално, може да се оправи проблема: прекодиране на модула с VCDS/VAG-COM (не боли въобще). Т.е. трябва да се каже, че изключваш PWM на License Plate-a/регистрационният номер и ще стане работата. Обаче ти трябва някой с кабел за 10тина минути да свърши работата. Ето за кое говоря:

ScreenShot2012-10-26at164108.png

 

Bit 7 --> License Plate Light w/o Pulse Width Modulation (PWM) [LED Light]. --- Означава, че не прави проверка, но ако изгори не съм сигурен, дали ще ти сигнализира. Трябва да се тества - пуска се опцията и се маха лампата, ако светне, че е изгоряла - супер, ама ако не светне трябва да се следят, че може да не ти свети на номера.

 

Картинката съм я почерпил от тук: http://www.ttforum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=297730&p=2428304

 

Привет,

 

Колега а как се стига до това меню.От началот след стартиране на програмата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш линка по-горе на форума който е на английски, и там пише:

09 - Central Electronics Module

Byte 17

Bit 7 - License Plate Light w/o Pulse Width Modulation (PWM) [LED Light]

 

Clicked the box by Bit 7.

 

1. Select...

2. 09. Cent.elect...

3. Coding - 07...

4. Long coding helper...

 

И т.н. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Като вляза на в електронния модул при мен нямам Bit 7 - License Plate Light w/o Pulse Width Modulation (PWM) [LED Light]
 а имам Bit 23 -  ...имам нужда от помощ .

 

Моля някой колега от Варна с умения да се видим за малко ако веднъж ми покаже схващам бързо :) почерпката от мен...или ако може линк относно  инструкции за програмиране. Кабел и софтуер имам даже мога да  услужа на съответния колега/колеги .

 

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Като вляза на в електронния модул при мен нямам Bit 7 - License Plate Light w/o Pulse Width Modulation (PWM) [LED Light]

 а имам Bit 23 -  ...имам нужда от помощ .

 

Моля някой колега от Варна с умения да се видим за малко ако веднъж ми покаже схващам бързо :) почерпката от мен...или ако може линк относно  инструкции за програмиране. Кабел и софтуер имам даже мога да  услужа на съответния колега/колеги .

 

Предварително благодаря.

Защо не прескочиш до Сами и да решите проблема,бързо и ефективно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Ами защото ми е далече, а и за Сами предполагам това е дреболия.Кабела и софтуера са в мен  и искам да видя как става за да мога впоследствие сам да си правя дребни настройки по системата.Днес на задния номер, утре ксенон , заключване на врати /което успях да направя/ интервал на мигачите...ей такива неща :) За това не искам да ходя при Сами защото човека си работи същинската работа а не базикни като моите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Bit 7 --> License Plate Light w/o Pulse Width Modulation (PWM) [LED Light]. --- Означава, че не прави проверка, но ако изгори не съм сигурен, дали ще ти сигнализира. Трябва да се тества - пуска се опцията и се маха лампата, ако светне, че е изгоряла - супер, ама ако не светне трябва да се следят, че може да не ти свети на номера.

 

...При мен го имаше, но просто не изчезна грешката, пробвахме го с Pepino. Явно просто при някои модели/модификации/серии не става. Та сложих и на 2та плафона по  2W съпротивления(за да не грее прекалено много) и всичко е 6 точки, даже съобщава за изгоряла крушка.

btw същото направих и с DLR светлините само, че с 5W (a може и да беше 7W трябва да проверя   ;) ). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте

Проблемът е следния като отключва колата светлини ти за осветлението на задният номер светват и след 5 секунди изгасват и като тръгна пак не светват

Какъв може да е проблемът нещо да се настрое от компютърът или нещо по кабелите.

Колата е Голф 5 не е Шкода но мисля, че е почти едентична работата

Помагайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, какви светлини си сложил на задния номер , че да става така?

Колегата Венци (Shaft) е писал в няколко подобни теми, че някои LED-ове правят точно така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги сменял въобще от като съм купил колата

Просто миналия месец бодисвах задната броня и бях махнал всичко

И след слагането сега е така

Не се сещам преди дали са светели въобще

Но кисшече си светиха постоянно и така

Конкретно не съм сменял диодчетата.

Имам комп и кабел но не искам да пипам където не зная и така

Ако имате идеи подсказвайте ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай ,че пиша малко късно!

Днеска ги свалих и сложих промяна няма

 

https://www.megaparts.bg/product/2111829302

Такъв тип са мисля, че това е обикновен не плафон

12v-24v волта са

Ще купя от другите да видим какво ще стане

Освен някъде оттечка да дава по кабелите или някой бушон

Друго не виждам какво ще е

Мое мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.