Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb ІІ 2.0 TDI CR / 170 hp 6DSG шумове при подаване на газ


als

Recommended Posts

Здравейте,

от седмица карам нов Superb ІІ 2.0 TDI CR / 170 hp 6DSG. На 250 км забелязох следните шумове:

1. при движение със скорост 30 км/ч / 2ра или 3та предавка и отпускане и подаване на газта се чува "чукване". До сега не съм карал DSG и не знам дали е нормално. Ако трябва да оприлича шума е като от разбито вътрешно каре, луфт, който се обира с подаването на газта, глух, еднократно до следващо отпускане и подаване на газ.

2. при ускорение в диапазона 1500-2200 оборота се чува свистене, което изчезва със задържане на постоянни обороти или отнемане на газта. Оприличавам го като изпускане след турбото, но значително по-тихо в сравнение със спукан маркуч към интеркулера на автомобилите, който съм имал AUDI 2.5 TDI, Focus 1.8 cdti / 115. Разбира се всичко зависи и от, шумоизолацията на автомобила. Тествах до към 2500-3000 оборота - не го чувам. Повече не съм я натоварвал с оглед първи км.

 

Преди да се обърна към ЕТ, ще съм благодарен на вашите мнения / опит / тест с аналогичен автомобил. Може да е нормално и да не съм ги забелязъл в еуфорията (музика, "виж това.....")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чукването е нормално - и при мен чукат така, макар и едва доловимо. Ами нормално е - все пак кутията не е абсолютно безшумна..... А и купето също.

А усетил ли си и съединителите как разцепват - когато приближаваш светофар, и когато много не натискаш педала на спирачката - доста е осезаемо, нали? Сякаш нещо те бутва малко по-долу от гърба.

Но и това също е нормално - и вече съм свикнал с него.

Иначе ако е каре - те се чуват отляво или отдясно, и доста далече - на около метър разстояние. Докато кутията - тя се чува почти в средата, леко вляво, и много близо до краката. 

Иначе за свистенето - вероятно е турбината..... То няма и какво друго да бъде.

Поне при мен - също я чувам, когато настъпвам, макар и много тихо. Но ако не знаеш какво да слушаш - трудно ще я чуеш. Точно както е при теб..... Само че при мен чувам и гъргоренето на елементите помпа-дюза - та затова трудничко чувам всичко друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Далеч съм от мисълта за каре. Опитвам се да оприлича "на нещо" чукването. Може по-добре да звучи като "като котва на реле" :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам това "чукване", луфт в трансмисията.

Колата ти е нова, карай и ако свистенето се засили, чак тогава си губи времето с ЕТ. Така или иначе това ще ти кажат от ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И при мен е така(нов Superb 2.0 TDI CR / 140 hp 6DSG), има моменти в които се чува чукане и други в които не се(или поне аз не го чувам). Като гледам другите отговори, няма от какво да се притесняваш, или е фабричен дефект при всички или е нормално ;). За свистене не съм се заслушвал, но ще го направя и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Здравейте

И аз чувам от днеа такова чукане.. като от обиране на луфт. Явно при всички е така... Но колата е на 3600км и до сега не съм го забелязал а днес ми направи осезаемо впечатление

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята скоростна кутия е същата. Аз също чувам почуквания на моменти. Досаждал съм по темата на не един човек, занимаващ се с VAG автомобили, и в 100% от случаите отговорът е бил "Това е нормално. Карай си колата и стига си се ослушвал." :)

 

В ЕураТек влязоха и в технически детайли като ми обясняваха какво точно се случва в кутията и откъде идват шумовете, но, честно казано, не смея да опитам да преразкажа - малко неща са по-смешни от човек, говорещ по тема, от която няма идея.:)

Редактирано от FCB4Life
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте колеги, 

 

Макар и моето DSG да е други тип, и аз започнах да чувам разни шумове още на 9000км пробег и поразрових нета за инфо.

Намерих следния клип от Ауди с DSG, при което при определени условия се възпроизвежда продължително въпросното дрънчене.

Ако при вас е нещо подобно, то при много неравен терен и определена скорост би трябвало да се усили този шум.

При мен се чува силно при преминаване на легнал полицай непосредствено след намаляване на скоростта.

 

https://youtu.be/KAFs9sHAhv8

 

В тази английска тема има доста споделени мнения:

 

https://www.briskoda.net/forums/topic/239506-dsg-rattle/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.