Към съдържанието

skodaclub.bg

Снимка

Няколко скорошни обяви за vRS-ки - коментари

• Влезте в профила си за да пишете
43 отговора на тази тема

#1 ТТодоров

ТТодоров

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 365 Мнения:
  • Населено място:София
  • Гараж:
    Octavia O3 Vision 2.0 TDI ръчна

Публикувано 08 септември 2014 - 14:26

Привет колеги,

харесвам vRS-ката на Октавия и съм се насочил. Преди нямаше втора ръка, като цяло не съм и виждал по улиците, освен хората от форума.

оня ден просто браузвах :

http://www.mobile.bg...79&slink=7gbmf9

http://www.mobile.bg...55&slink=7gbmf9

не мога да разбера две неща :

1. защо се продават по-скъпо отколкото нова по ценова (толкова ли са вдигнали екстрите сумата). Според мен дори на 2-4к км сумата трябва да е -20% от нова.

2. да не би да има нещо - защо човек ще си продава нова колица на 1-2 месеца.

Просто да отворя темата и за екстрите - гледах по ценова бензин,ръчка 47к, пишат, че има още -8% (според мен от тази сума надолу, поправете ме ако не съм разбрал) и става прилични пари. Какво и липсва? Не искам нави, но добър саунд ще ме кара да се усмихвам примерно :)

#2 Alpinjuga

Alpinjuga

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 175 Мнения:
  • Населено място:Варна
  • Гараж:
    Skoda Octavia 3 vRS TSI

Публикувано 08 септември 2014 - 14:52

Предполагам една част от оскъпяването идва оттам, че колите са в лизинг, т.е. включва се лихвата на лизинга. За останалото не знам, защото и с лихвата на пръв поглед са малко по-скъпи от съвсем нова и пак на лизинг. Иначе колегата с бялата Октавия разбрах я продава, защото успял да си вземе служебна кола и тази личната не му трябва, поне така каза :)

Този пост е редактиран от Alpinjuga: 08 септември 2014 - 14:54

#3 mitko0511

mitko0511

• Pip
  • Возил се в Škoda

• Members

• 87 Мнения:
  • Гараж:
    Octavia II 2.0 TDI-PD

Публикувано 08 септември 2014 - 17:25

Няма никаква причина да се продават толкова скъпо. Да, вярно е, че имат скъпи допълнителни екстри (първата има DSG, беключово палене и безсмислени и изключително проблемни 19-цолови джанти, а втората има Canton audio, DSG, адаптивни светлини и безсмислена в България скъпа навигационна система), но всеки, който иска, може за същите пари да си поръча чисто нова кола, моделирана от него самия с екстрите, които на него му харесват. Тези коли най-вероятно са на някои тежкарчета, взели ги без много-много да му мислят, за да се кефят няколко месеца през лятото, след което са решили да ги разкарат и търсят някой балама за целта. Представете си как са ги разработвали :)

Аз лично не виждам и 1% причина да взема някоя от тези 2 коли, вместо да поръчам чисто нова. Ако цената им беше с 20% по-ниска, щях да видя 10% причина да ги взема, но не повече, т.е. пак щях да си поръчам нова.

#4 legaltk

legaltk

• Може да ремонтира Škoda

• Член на клуба

• 2149 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Octavia 1 Tour AXR

Публикувано 08 септември 2014 - 17:32

Втората е на колега от форума, който след като я купи му дадоха служебна кола.

Има тема за продажбата й - http://skodaclub-bg....tavia-3-rs-tsi/.

Ето темата и за самата кола - http://skodaclub-bg....ка/#entry323531

#5 mitko0511

mitko0511

• Pip
  • Возил се в Škoda

• Members

• 87 Мнения:
  • Гараж:
    Octavia II 2.0 TDI-PD

Публикувано 08 септември 2014 - 17:37

Иначе колегата с бялата Октавия разбрах я продава, защото успял да си вземе служебна кола и тази личната не му трябва, поне така каза :)

Страшно ми харесват такива обяснения:

• "Заминавам на работа в Швейцария, затова продавам колата 'нов внос', която си купих през 3 месеца" :D (защото то това с работата в Швейцария изведнъж сега му е дошло на ум и работите са се уредили за 2-3 дена)
  • "Купих си кола-бегачка преди 6 месеца, ама сега шефът ми изведнъж реши да ми даде служебен дизел 105 к.с. с оборудване нисък клас, затова реших спешно да продам бегачката си, понеже служебната повече ми харесва"  :D
  • "Реших да купувам къща и не ми достигат малко пари, та затова трябва да продам новата неевтина кола, която купих преди 6 месеца"  :D (защото то това с къщите ей така се планира изведнъж и то от хора, 'дето нямат достатъчно пари за това, но са си купили неевтина нова кола преди няколко месеца).

Оставете ги тези тарикати-сладури с тарикатските си обяснения да се оправят с тарикатлъка си.

Този пост е редактиран от mitko0511: 08 септември 2014 - 17:45

#6 bubaru

bubaru

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 188 Мнения:

Публикувано 08 септември 2014 - 18:14

Поръчвай си нова с екстрите, които на теб ти трябват и не се занимавай.  Не даваш  все пак 5000 лв за да рискуваш със старо, макар и на малко "неясни" километри.

#7 ТТодоров

ТТодоров

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 365 Мнения:
  • Гараж:
    Octavia O3 Vision 2.0 TDI ръчна

Публикувано 08 септември 2014 - 18:28

а да да...за пари над 25к лв гледам нова,ако щеи с по малко екстри.много ама много трябва да ми допадне собственика като човеки дори и тогава. благодаря ви за мненията,добре е човек да получи и други гледни точки..

#8 La Furia Roja

La Furia Roja

• Веднъж карал Škoda

• Член на клуба

• 348 Мнения:
  • Населено място:Шумен
  • Гараж:
    Skoda Octavia V/RS APR Stage 3 IS38

Публикувано 08 септември 2014 - 20:49

Колата след като излезе от магазина вече е с 20 процента надолу. Това се запазва първите 2 години. На третата е с 30 процента даун, а на петата е на 50 процента и то при 10-15 000 км навъртани годишно. Ако за две години и направиш 200 000 км естествено,че ще струва 40 процента,въпреки че е на 2 години.  Двамата юнаци по-горе с РСките за по 53-55000лв ще почакат докато не свалят цената с 10-12 000 лв и тогава колите ще заминат.Казвам го,защото  и моят Лансър на 12000 си стоя без нито едно обаждане,а на 10 500 се започна търсенето и замина за един следобед. Просто не е това цената на тези 2 РСки. Собствениците не искат нищо да загубят,но колата е излязла от салона-това е положението. :(  :(

#9 shaft

shaft

• Master of Škoda

• Член на клуба

• 4758 Мнения:
  • Гараж:
    Бившата Любовница: Škoda Octavia II FL 2010 1.9TDI-PD BXE 77kw/105hp.Škoda Fabia II 2014 1.2MPI 12v 51kw/70hp.Hyundai Santa Fe 2008 4WD 2.2crdi 116kW/155hp 5 speed tiptronic.

Публикувано 08 септември 2014 - 21:12

Какво въобще говорите... това са коли с навъртяни километри дори??? Аз ”нова кола” не го разбирам, като на малко години/месеци само, но и да седна първи в нея, на до 10-15км пробег. Това са коли на по 2000-5000км пробег за два месеца. Дали са разработвани полека или са ”бързи” и са тествани колко им е максималната скорост няколко пъти... Много ми е чудна цената и на мен, да. Единственият работещ коз, може би беше, когато се бавеха поръчките с месеци в началото и си струва от гъзария да се купи. Сега за два-три месеца са готови и някак не върви :) но така е, за всеки влак си има пътници. Може на някой да не му се чака и да си купи.

Поздрави

Този пост е редактиран от shaft: 08 септември 2014 - 21:14

#10 bai_galin

bai_galin

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 139 Мнения:
  • Гараж:
    Rapid 1.2 TSI 86Hp

Публикувано 08 септември 2014 - 21:36

Всеки има право да пробва. Идиоти бол.

#11 PUF-PAF

PUF-PAF

• Искам Škoda

• Член на клуба

• 987 Мнения:
  • Гараж:
    2014 Octavia Combi 1.8 TSI 4x4 DSG 180к.с. - синята птица :)

2008 Toyota Auris 1.6 Auto

Публикувано 08 септември 2014 - 22:32

Цените са "ако мине" разбира се. Всеки е набил пари за нова кола и иска да си минимизира загубите.Не подценявайте екстрите, наистина са скъпи - на моята примерно бяха към 10 хил. лв. и то не съм поръчвал навигация, режими на шофиране и пълен кожен салон (само панорамния покрив и адаптивните ксенони са близо 5к) и затова скача цената. Просто Октавия 3 вече скача малко по-нагоре като клас и има екстри дето преди нямаше

И наистина основната причина е, че я взимаш веднага и всичко си е в гаранция. Иначе чакаш 2-3 месеца.

Въпреки това тези цени са безумни и препоръчвам силно да си конфигурирате своя кола - това си е хубаво изживяване!

#12 N.Zlatev

N.Zlatev

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 344 Мнения:
  • Гараж:
    SuperB 2012 2,0TDI 170 DSG Elegance ++

Публикувано 08 септември 2014 - 23:17

Колеги, моля тази тема да не е продължавате в същият дух.

В целият свят търсените коли за които се чаката от 6 месеца на горе, се продава на по-висока цена втора упостреба на малко км.

Мой колега от Шотландия си купи Порше РС 3 с около 5-7% по-скъпо, но веднага, на 1000 мили. Иначе трябваше да чака от 6 до 9 месеца и да плати цялата сума предварително.

А преди години на брат ми, които чака близо една година за Хонда Сивик (футуристичният дизайн) имаше оферти по 15-20% отгоре.

Това важи и за доста други автомобили. Все пак има хора които не искат да чакат, а парите не са им проблем.

А има хора които не искат някои да им е пипал колата ... хора всякакви.

Този пост е редактиран от N.Zlatev: 08 септември 2014 - 23:19

#13 mitko0511

mitko0511

• Pip
  • Возил се в Škoda

• Members

• 87 Мнения:
  • Гараж:
    Octavia II 2.0 TDI-PD

Публикувано 08 септември 2014 - 23:30

Колеги, моля тази тема да не е продължавате в същият дух.

В целият свят търсените коли за които се чаката от 6 месеца на горе, се продава на по-висока цена втора упостреба на малко км.

Мой колега от Шотландия си купи Порше РС 3 с около 5-7% по-скъпо, но веднага, на 1000 мили. Иначе трябваше да чака от 6 до 9 месеца и да плати цялата сума предварително.

А преди години на брат ми, които чака близо една година за Хонда Сивик (футуристичният дизайн) имаше оферти по 15-20% отгоре.

Това важи и за доста други автомобили. Все пак има хора които не искат да чакат, а парите не са им проблем.

А има хора които не искат някои да им е пипал колата ... хора всякакви.

Дадените примери не са адекватни. Нито сме Шотландия, нито става въпрос за бутикова кола като Porsche RS, нито Еуратек иска предварително плащане на пълната сума, нито пък феновете на Octavia са толкова нетърпеливи, че да дадат 6-7 хиляди лева отгоре, за да не чакат 3 месеца за доставка.

#14 N.Zlatev

N.Zlatev

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 344 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 09 септември 2014 - 13:40

Дадените примери не са адекватни. Нито сме Шотландия, нито става въпрос за бутикова кола като Porsche RS, нито Еуратек иска предварително плащане на пълната сума, нито пък феновете на Octavia са толкова нетърпеливи, че да дадат 6-7 хиляди лева отгоре, за да не чакат 3 месеца за доставка.

Много яснот обясних в секцията "продава" как се формира цената на една нова кола. Това което гледаш в каталога на ЕТ - слагаш около 1000лв. за уреждане на документите, още 2% за поддържане на сметката за лизинг-а (на година), след това имаш каското (около 4,5%) и гражданска. И ето как имаш над 7% увеличение..

Това че не си копувал нова кола не те извинява, че се опитваш да изкараш продавача "некомпетентен". Той си има право да иска толкова колкото сам прецени, това си е неговата кола, ако не Я продаде си е негов проблем...

#15 bai_galin

bai_galin

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 139 Мнения:
  • Гараж:
    Rapid 1.2 TSI 86Hp

Публикувано 09 септември 2014 - 15:04

По този начин ако смятаме, след десетина години каране, колата трябва да струва двойно.

#16 bega4kata

bega4kata

• Master of Škoda

• Член на клуба

• 12611 Мнения:
  • Населено място:Варна 0896670196
  • Гараж:
    Octavia 3 RS TSI Revo Stage3 ; Wv Tiguan TDI 4motion

Публикувано 09 септември 2014 - 15:14

Ама като я купиш ги правиш тези разходи.

#17 La Furia Roja

La Furia Roja

• Веднъж карал Škoda

• Член на клуба

• 348 Мнения:
  • Населено място:Шумен
  • Гараж:
    Skoda Octavia V/RS APR Stage 3 IS38

Публикувано 09 септември 2014 - 15:41

Абе ТО УБАВО ,че няма да чакаш,ама друг я купил преди теб и си я  понастъпвал 1000-2000км,а ти после сядаш,пък плащаш като за нова,че и отгоре.                                                                    Да не правим сравнения и с жените :tongue_1:  :tongue_1: ,че сложно ще стане :rolleyes:  :rolleyes:

#18 N.Zlatev

N.Zlatev

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 344 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 09 септември 2014 - 16:22

Ти каква искаш, с малко опит или без :D

На Самуил старата "бегачка" струваше много повее от коиято и да е подобна на нея Октавия, но беше продадена за толкова колкото той си прецени.

Тук модератора ще трябва да прочисти малко :)

#19 bega4kata

bega4kata

• Master of Škoda

• Член на клуба

• 12611 Мнения:
  • Населено място:Варна 0896670196
  • Гараж:
    Octavia 3 RS TSI Revo Stage3 ; Wv Tiguan TDI 4motion

Публикувано 09 септември 2014 - 16:37

Няма нужда да се чисти,коментарите са по-темата и няма нарушаване на благия тон :)

#20 Cvetomir

Cvetomir

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 295 Мнения:
  • Населено място:Добрич
  • Гараж:
    Skoda Octavia (2 и 3) 2.0 TDI (PD и CR)

Публикувано 09 септември 2014 - 20:30

На тея цени бих купил само колата на Самито :D 

0 потребител(и) четат тази тема