Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Впечатления, за Сюпърб 2 - 3.6, 4х4, 6DSG - Estate


Боре

Recommended Posts

             Здравейте, искам да споделя впечатленията ми, относно притежавания от мен автомобил, а именно - посочения в заглавието на темата. Шкодичката е с дага на производство - 31.12.2009 година, първа регистрация - 06.01.2010 година, как става това - нямам идея, явно за Швейцария, не е като за РБ. Впечатленията ми, са след пробег от 6000 км. Относно външен вид и дизайн - естествено, като я купувах, видях само предницата - доста агресивна /много повече ми харесва от фейслифта - доста по-индивидуална визия има/; относно цялостна визия - амииии..., отстрани е нещо, между "хипопотам и тъжно магаре с каска" - сравнително къса и широка "муцуна", дълго, дебело и несъразмерно тяло, късо, но широко "дупе"... Погледната отзад - идиотски задни светлини-"тъжното магаре....". Относно окачване - слизам от Пасат Б 5.5, 4 Моушън, Вариант /комби/ - много по твърда и НЕкомфортна возия, всички неравности се усещат, в плюс е факта, че е несравнимо по-стабилна с висока скорост и в завой /логично/. Относно комфорта в купето - доста по-обезшумена от Пасата, прекрасни и удобни седалки /въпреки, че на пръв поглед, предните, особенно в седалищната част, изглеждат малки/, за задните е излишно да говоря - несравним комфорт; относно светлини - прекрасни, дори ксенона с автоматичен "кантар" е сполучлив, макар и да предпочитам аз да го регулирам; относно двигател - разкошен, най-хубавата положителна изненада - достатъчно мощност при всякакви обороти /първите 400-600 кмл, ги преминах с ОГРОМНА усмивка на лицето/; ускорение - предоволно за атмосверен /"астматичен" както Самуил би казал/ двигател; разход - за разлика от всеобщото мнение - разхода е прекрасен. Шкодичката се задоволява със следните количества бензин - МаксМоушън 100 и/или Лукойл 98 ЕкоСпорт: При двама души, багаж за една седмица и скорост до 120 км/час - 7.8-8.1 литра, в зависимост от терена /наклон, спускания и т.н/ и трафика; същите условия, но при скорост 160-180 км/час - 9.8-10.2 литра; при пет човека - всички по 100 и повече кгл, плюс багаж за една седмица - до 120 км/час - 10.2 - 11.1 литра, при скорости от 160-180 км/час - разход 11.8 - 12.3 литра; градско в София, натоварен трафик - 16.8 - 17.1 литра, при слаб трафик /Събота, Неделя, празници/, разхода пада до 15.2-15.6 литра. В общи линии - много автомобил за парите си. И за финал - Самуил беше казал в темата на един съфорумец, че нямало да върви достатъчно за разхода си - за мен, дори върви повече; Поздрави на всички, скоро ще се презентирам и Аз самия, както и още впечатления и снимки на Шкодичката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Боре,

 

Не е редно тези неща да остават без коментари, но за жалост се получава :/ Донякъде те разбирам - като цяло такива подобни на нашите машини са голяма рядкост за България, най-вече заради по-високите разходи от покупка, до ежедневна употреба и се стигне до по-високия като процент обезценяване от покупната цена...и затова не представляват интерес за повечето хора.

 

Но пък кефа цена няма, аз както ти казах и на срещата, супер мно се кефя на твоя Airbus :) Сега това дето си написал за возията, че е много твърда и некомфортна ми е странно - возил съм се и съм карал Супърби и не ми е направило негативно впечатление. Даже напротив, заради дългото междуосие би трябвало по-неусетно да поема пътя. Направи ми впечатление, че гумите са ти с малка височина на борда - може ли да е от гумите? И също видя ли по окачването дали нямаш нещо за смяна, тежка кола е все пак и може да има повече износване?

 

Относно разхода това си е магистрална кола. Нормално в града да е голяма греда, но затова пък като захапеш магистралата и ядеш километрите :) Надявам се следващия път като се видим да има повече време и да направя едно кръгче с парахода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асматик,асматик,...ама с голямо сърце :)

Браво ,че си доволен от Шкодата.Със здраве и достойнство да си я караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

           Павка, може и аз да не съм се изразил правилно - имам предвид, че возията е НЕкомфортна, сравнено с Пасата, а не по принцип. Смея да твърдя, че малко автомобили могат да се похвалят такава возия като на Пасата. Когато всичко е изправно, това окачване с по Четири носача на колело, дава невероятен комфорт - поглъща неравностите и вози като кораб. Шкодето си вози съвсем прилично, просто аз съм отвикнал "да броя камъчетата" по пътя... :P Иначе, това което е за смяна, е обичайното за тези шкоди - задните/вътрешни тампони на предните носачи, другото са тампоните и прашниците на задните амортесьори, дисковете и накладките. Що се отнася до кръгчето - винаги готов :tongue_1: , колкото и когато пожелаеш. Аз на НИМ предлагах на всеки който иска да я кара, ама колегите се оказаха свенливи. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асматик,асматик,...ама с голямо сърце :)

Браво ,че си доволен от Шкодата.Със здраве и достойнство да си я караш.

    Мерси Сами, напълни ми душата с това изказване. Вярно има голяяяямо сърце. Благодаря за пожеланието, само малко съм объркан, какво имаш предвид с това, да я карам "с достойнство"... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да се гордееш с това че е флагмана и ДА ДАВАШ ГАЗ.Малко хора имат дупе да си го позволят този звяр. Да не се влачиш като колегите със Октавии 1.6 тди :tongue_1:-да поставяш рекорди за нисък разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

            Сега вече те разбрах  :fool:  Споко, няма шанс за рекорди по икономичност - първо, мразя да се влача, второ - надали някой си купува такава кола с мисълта за икономии :D , а който веднъж е чул звука на V6-ка в обороти, просто иска да го чува пак, и пак, и пак... :crazy:

            П.С. Горд съм, разбира се, особено от факта, че след всяко пътуване из страната, има доста тъпо и недоумяващо гледащи собственици на БМВ, Ауди и т.н., все "ниско летящи самолети", които последното което си спомнят че са видели, са четири тръби и скромната емблема на ШКОДА..., а пък аз си седя и :fiu:  :dance:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, също така държа дето си написал горе, че сте пътували 5 човека 100+ кг - не е за изпускане това, пусни снимка на бойната дружина в самолета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:plate_offtopic:

Ми да се гордееш с това че е флагмана и ДА ДАВАШ ГАЗ.Малко хора имат дупе да си го позволят този звяр. Да не се влачиш като колегите със Октавии 1.6 тди :tongue_1:-да поставяш рекорди за нисък разход.

Да си имаме уважението, аз съм се насочил към рекорд за висок разход: доказателството В момента съм чак пети, но се старая  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.