Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да се похваля и аз-;)


Recommended Posts

Здравейте,от 4 дни и аз съм горд притежател на SKODA Octavia Elegance!

Двигателя е 2.0 TDI CR,103 kw,с ръчна скоростна кутия,колата е бежов металик,регистрирана на 29.12.2011г.,на 45к.км.

Досега съм изминал едва стотина км. и е рано да давам оценки,но първите впечатления са,че мотора е доста тих,с добър респонс от ниски обороти,добра еластичност,икономичен,градско по компютър го докарах на 6\100,което,предполагам,е около 7 реален.

Таблото е приятно и всичко е доста интуитивно,интериора също ми харесва,предните седалки са удобни,задните-не чак толкова.Волана е директен,возията стегната,малко твърда на едър паваж.

Като цяло ми е доста приятно в колата,но ми се иска час по-скоро да изляза извън София и да я погна на хубав път.

Това е от мен засега,безаварийно шофиране на всички пожелавам!

Редактирано от stenkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега, и чакаме снимки. Безаварийно шофиране и много радост с автомобила ти пожелавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Със здраве и без проблеми да си я караш! Чакаме снимки. А можеш да докараш красавицата и на някоя от редовните срещи за да й се порадваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката :) Само да те радва.

 

Качи малко снимки да я видим!!

 

П.С. ето линк как се качват снимки:http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48431-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8/?hl=%2B%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%2B%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8&do=findComment&comment=328407

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито.Чакаме снимки :)   Няма ли снимки,все едно си :tongue_1:  :tongue_1: ...............пък не си се похвалил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки,снимки,но имам проблем с качването им,в снимка.бг не успявам,иска ми JPEG формат,а снимките не са в този формат.Не намерих подходящ конвертор,вероятно защото съм на андроид?А как мога да кача снимки направо тук,не разбрах,помагайте-;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

            Честито, и много безаварийни километри с новата /на 45 к, км., тя си е нова/ кола. :eusa_clap:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Супер избор. Много приятни километри и моменти :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки,снимки,но имам проблем с качването им,в снимка.бг не успявам,иска ми JPEG формат,а снимките не са в този формат.Не намерих подходящ конвертор,вероятно защото съм на андроид?А как мога да кача снимки направо тук,не разбрах,помагайте- ;)

Качи снимките в  Снимка БГ и от там копи пейст за всяка и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и добре дошъл!

 

Колата ти си е като нова, карай безаварийно и се радвай :) Излизай от града и ги мачкай здраво, какво чакаш?

 

Защо да не е удобно отзад? Аз на О2 като съм се возил отзад ми е било супер комфортно да седя, т.е. че не е мека не е, но седалката си е достатъчно дълбока и облегалката е хубаво отпусната назад.

 

За снимките съм ти писал ЛС с моя мейл - ако има проблем прати ми ги и ще ти ги наглася.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за хубавите пожелания!Относно снимките-колегата PUF PAF предложи помощ за качването на снимките и след малко ще му ги изпратя.

Колата закупихме(аз и моята любима) от Балкан Стар,изкупена е от тях,бившият вече собственик на автомобила е решил да смени марката,и то с такава,която на мен лично не ми харесва,но всеки има право на избор.Всъщност ако е бил съфорумец,може и да е качвал снимки на Октавията тук.

Преди да купим колата,дилъра от Балкан Стар ми каза,че е за смяна на масла и филтри.Запазих час за 21.10.2014г. в Еуратек,отивам вчера,чакам си реда чинно и за моя изненада ми казаха,че консумативите трябва да се сменят след 15к.км.Спестих за момента едни 350 лв.

Но по-радващото беше,че колата е с удължена гаранция 60 месеца или 100к.км.Много ми е кеф!

Поздрави на всички и много безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми казаха,че консумативите трябва да се сменят след 15к.км.Спестих за момента едни 350 лв.

 

:eusa_naughty: Точно от тея разходи е глупаво да се пести :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:eusa_naughty: Точно от тея разходи е глупаво да се пести :eusa_think:

Ееее,колега,като ми казва приемчика,че следващата смяна на масло е на 60000 км.,а колата е на 45000,защо да го сменям?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ имат данни за колата ти , и ти казаха че скоро са били сменяни консумативите ли?? Тоест при тях са били сменени? То би трябвало да пише в сервизната книжка на колата. Ако е така ,няма смисъл, но ако не си сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее,колега,като ми казва приемчика,че следващата смяна на масло е на 60000 км.,а колата е на 45000,защо да го сменям?

Колегата ти каза ,на не си сменяш маслото на 30 000км.Ама ти не вдяна нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е мирна главата отиди си смени маслото на първо време.

 

Тез приказки за смяна над 15 000км ги остави,от къде знаят от ЕТ кога е била последната смяна?Как така дилъра ти казва че е за смяна,а тез играчи от ЕТ още можело?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е мирна главата отиди си смени маслото на първо време.

 

Тез приказки за смяна над 15 000км ги остави,от къде знаят от ЕТ кога е била последната смяна?Как така дилъра ти казва че е за смяна,а тез играчи от ЕТ още можело?

В сервизната книжка е отбелязано,че масло и филтри са сменяни на 30300 км.Сега е на 45200.Според приемчика втората смяна била на 60000,можело и по-рано,но в момента нямало нужда.Трябвало да ми се появи сервиз 2000км.на таблото.Проверих в менюто,пише ми инспекция след15100км.Та не знам,вие ще кажете-;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48432-skoda-octavia-20-tdi-cr-44-000-km/

 

 

Ако, това е твоята кола,не се чуди. Смени си маслото!   Туба масло и филтър,могат да ти спестят много нерви за напред.

Редактирано от Стоян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48432-skoda-octavia-20-tdi-cr-44-000-km/

 

 

Ако, това е твоята кола,не се чуди. Смени си маслото! Туба масло и филтър,могат да ти спестят много нерви за напред.

Да,същата е,но какво искаш да кажеш с това"ако това е твоята кола,...."Знаеш колата или какво? Редактирано от stenkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,сменяй си маслото през 15 000 км.

Не през 30. Ако си обичаш колата.Стига си се обяснявал.На нас ни е ясно,че е сменяно на 30 000 и сега като е на 45 имаш още толкова- 15.Ама това не е далавера да знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.