Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на плеър за Фабия 1


Recommended Posts

Здравейте, колеги! Понеже полудях от записване на аудио дискове за заводския чейнджър, искам да сложа един плеър с usb, хем да се подобри и качеството на звука. Колата ми е с 8 говорителя заводско и няма да ги пипам, така че не мисля, че има смисъл да хвърлям много пари за плеър. Бюджета е до 130-140 лв.

 

Засега съм се насочил към някой от тези:

http://www.avitel-bg.com/pioneer-mvh-150ubg

http://www.avitel-bg.com/pioneer-deh-1600ubg-usb-cd

http://www.avitel-bg.com/pioneer-deh-1700ubg

Редактирано от tribalero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алпайн те съветвам да си вземеш. Дори най- ниския клас до 180лв са несравними с разгледаните от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже споменаваш преминаване от аудио сд към усб(демек към мп3 ) и подобряване на качеството, искам да ти кажа, че това няма как да стане. Мп3-ката звучи много по-зле от сд -то. Единственото, което ще постигнеш е улеснение при прехвърлянето на музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пионера си е марка ... аз съм с такива на всякъде по колите , даже скоро смятам да инвестирам в един нов , но пълната версия със ЦД от 136 пари , а Алпина според мен ниските класове особено ако има и механика (демек ЦД) си е пръчка , и то не защото е калпава марката , а защото прекалено много прецизират нещата и после половината дискове не свирят :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който иска да слуша бас си купува Pioneer. Който иска да слуша музика си купува /////Alpine!  :walkman:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво , аз не съм музикален ценител , просто искам нещо да ми чегърта в колата и да не ми създава проблеми , а до сега съм сменил 4 плейера на Пионер и нито един не ми е дефектирал (просто слагам новия модел) . Докато няколко мои приятели браха ядове с алпинисти .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже споменаваш преминаване от аудио сд към усб(демек към мп3 ) и подобряване на качеството, искам да ти кажа, че това няма как да стане. Мп3-ката звучи много по-зле от сд -то. Единственото, което ще постигнеш е улеснение при прехвърлянето на музиката.

 

Колега, става въпрос за записани от мен аудио дискове, които дефакто са си mp3-ки конветирани на аудио, съответно качеството си остава на mp3. Отделно голяма част плейърите четат flac файлове, ако тръгнем да се вманиачаваме. При всички положения афтърмаркета ще свири по-добре от 12+ годишния заводски плейър, просто попитах за съвет към кой да се насоча.

 

Ако можете да ме ориентирате, за да съм подготвен, монтирането plug and play ли е при Фабията или ще ми трябва някой друг допълнителен кабеляк. Това ми е заводския плейър, ако има значение.

Редактирано от tribalero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих си загрозил колата с тези боклуци, ако ми стои заводския плейър. Иначе Пешо го е казал в общи линии. Само, че в този ценови клас нищо не звучи хубаво. Миналата година си взех http://www.alpine.bg/p/Products/cd-head-units19/cde-130r_cde-130rm_cde-130rr този плейър за БМВ-то чисто нов и се разочаровах много. Разликата с 11 годишния ми Пайнер в Шкодата е от земята до небето. Иначе и заводския ти плейър може да се направи да работи с флашка, аукс или каквото си решиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си запазил оригиналното радио. Виж тази моя тема. Работи си идеално, записваш на USB една директория с 6 поддиректории, всяка с по 99 песни вкл mp3 (толкова поддържа радиото), отделните папки се викат като отделни дискове с бутоните на станциите, бутоните за следваща песен и превъртане си работят и т.н. Модулът беше около 140-160 лв, не помня вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А8- цата съм си сложил YATOUR- подържа USB и SD card. Написах си една проста програмка, с която си избираш папката, в която да се преименуват песните, добавяйки индекс пред имената им. Така хем си запазих оигиналната музика с кристален звук, хем имам инпут за удобни носители като флашка и СД карта. Подържа и блутуут модул и дори паралелно може да работи с чейнджъра ти. Супер доволен съм!

На Фабията нямам оригинален плеър и въпросния Алпайн, който skodko е писал, че го е разочаровал, свири брутално добре с DLS 5B компонентна система отпред и DLS C4 компонентна система отзад. В сравнение със жалкото Сони, което махнах от същите говорители, разликата е от небето до земята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ще ти каже различно колега. Аз мога на ти кажа, че Кenwood свири страшно добре. Говоря за по скъп модел с вграден блутуут. Сонито е здраво но само толкова. От пайнер и jvc и LG не съм впечатлен с нищо. За Аlpine не знам.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Всеки ще ти каже различно колега. Аз мога на ти кажа, че Кenwood свири страшно добре. Говоря за по скъп модел с вграден блутуут. Сонито е здраво но само толкова. От пайнер и jvc и LG не съм впечатлен с нищо. За Аlpine не знам.  

 КОЛЕГА  НЕ ЗНАМ КАК СРАВНИ , пайнер и jvc и LG НА ЕДНО .ТОВА Е ВСЕ ЕДНО ПАЙНЕР  С РЕСПРОМ  ПАЙНЕР ИМА И НИСЪК КЛАС (ЕФТИНИ) 

ВИСИКИ КОМПОНЕНТНИ КАСОВЕ КОЙТО СА МНОГО ПАРИ. КОЛЕГАTA  "TRIBALERO" СЕ Е СПРЯЛ В НИСЪК КЛАС  НО НЕ Е ЛОШО ВАЖНОТО ДА СВИРИ ДОБРЕ И ДА ГО СЛУША. ТОВА Е ВАЖНОТО ТОЙ ЩЕ ГО ПОЛЗВА 

 УСПЕХ С ИЗБОРА!!!

 


 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rumpi, писането с главни букви се подразбира като викане във форумите.

 

Оригиналната музика по принцип е висок клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.