Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на подглавник Skoda Octavia 2


printera

Recommended Posts

Здравейте,
Скоро при слизане от колата ми ( Skoda Octavia 2) малко повечко се подпрях на подглавника на седалката на водача, вследствие на което се чу изпращяване и подглавника увисна в ръцете ми.
На следващият ден го разглобих и установих, че се е отчупило парче от пластмасовата основа подглавника.

 

 

По автоморгите подглавниците обикновено се продават само в комплект със седалките, а пък от Еура Тек ме "сюрпризираха" че цената на тази част ( само пластмасовата основа) е 197лв. ???
Та реших сам да се справя с проблема.
Проблемното в случая е че пласмасата е от „лигавата“ тоест не се лепи нито с цианкакрилатни лепила ( каноконлити ) нито с епоксидна смола.
Все пак успях да закрепя отчупените парченца с едно секундно лепило Loctite 420, колкото да да мога да ги прихвана след това окончателно с метални планки и нитове.
От тънка ламарина ( офсетна плака ) изрязах парчета които лесно се огъват и режат с ножица, за да мога да си направя шаблони на оптималната форма на планките ,които да прилепват плътно към детайла .
На края по тях изрязах 2 планки от 0.2 мм. Поцинкована ламарина с тези форми ( за отпред и отзад на счупеният детайл )

 

 

След огъване и нитоване двустрано се получи доста стабилно укрепване на счупеният детайл, който изглежда така :

 

 

 

 

 

След което пристъпих към сглобяването на елементите на подглавника .

  
Внимание !!!
Тапицерията е  скроена така че доста плътно прилепва към дунапрена, и при свалянето и трябва да се внимава да не се разкъсат шевовете и. Сваля се, след като първоначално откачате лаисните под подглавника . При разглобяването трябва да запомните положението на дунапрена спрямо тапицерията . Ако ги обърнете няма да може да нахлузите  след това тапицерията. Рамената опора и черната фиксираща планка към основата  трудно ще ги обърнете при монтаж,  защото няма да могат да влязат в леглата си. Все пак при реазглобяване запомнете добре последователноста .


А това е вече готовата основа на облегалката със прикрепената рамена опора и прикрепващата към основата  планка . 

 

 

И облечена с дунапрен :

 

 

От тук нататък остава само да нахлузите тапицерията
Дано да съм ви бил от полза

Редактирано от printera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.